Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

    Здравей колега,
    Витарата е станала супер, но ако не и сложиш някакви маншони на задните амове, много скоро ще ги смениш.

    Поздрави.
    BMW Е39 525 TDS; Bertone Freeclimber 2,4TD
    HONDA XR 600
    +359888311113; +359882208033
    0+

    Коментар


    • #17
      От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

      Да споделя малко впечатления след 200-300 км. по гората. Първо задните амове не стават. Не знам дали са опуснали но си мисля, че просто са слаби все пак са от Рено с торсион отзад. При много на брой но малки неравности джипа става нестабилен. Ще ги сменям но се чудя от какво да взимам. Ходовете са уникални но отзад се лашка малко но мисля, че като сменя амортисьорите ще се оправят нещата. Всичко друго е перфектно за сега.
      [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
      [/FONT]

      Коментар


      • #18
        От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

        Ако си мислиш, че с това сиромшако окачване ще си стабилен като на асфалт-много се лъжеш.
        Ако върнеш старото окачване ще си по-стабилен, ама няма да си толкова проходим. Въпрос на компромис и какво търсиш от конкретната машина.

        Амортисьори за отзад при това повдигане стават от БМВ 3хх, от Омега седан, от Москвич Алеко, от Волга. Но и те няма да ти дадат стабилност а само ход на окачването отзад.
        За стабилност и по черно трябва да се дадат едни пари...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

          Видях темата и мислих набързо да я подмина ,като заглавие което може да срещнеш през ден. Но все пак се зачетох и нещо ми стопли душата ,това беше именно пробването на нещо различно (или поне за известните на теб решения). На тази тема вярвам ,че хиляди хора са пробвали хиляди варианти ,начини ,решения , някой споделени ,някой не! Повтарянето папагалски на нещо определено е по-сигурно ,но удоволствието от това да направиш нещо твое и то да работи пък е много силно и зареждащо с енергия и ентусиазъм ! Съветът за Макферсона е важен , не защото като ти се изчекне гумата някъде и може да се набуташ с някой лев за да го оправиш ,а защото караш тази кола по пътната мрежа където има и други хора. Поздрави и прави това което сметнеш ,че трябва ,не това което ти е казано !

          Коментар


          • #20
            От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

            Ако искаш здрави амове за отзад които да ти дадат и добра стабилност(условно) вземи от Астра ,но ги вземи газови двойно действащи...При нас поне са на цена около 100лв двата...Аз съм с маслени и съо съм доволен ,но преди карах с двойно действащи газови от е30 БМВ и макар ,че бяха малко по-къси (заради което и ги смених) беше доста стабилна и поведението и беше по-добро от преди да я вдигна защото старите просто не работеха ...За другите работи ти казаха и подкрепям мнението на колегите...
            Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

            Коментар


            • #21
              От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

              Първоначално публикуван от Петър Минчев - MaxBass Преглед на мнение
              ,но ги вземи газови двойно действащи...

              Ще открадна малко темата с вьпрос - какво значи двойно действащи амове,кои са единично действащите"?
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                Всички са двойнодействащи. Твърдостта на сгъване/разгъване е различна според това какво му е трябвало на конструктора когато е мислил окачването за конкретната кола.
                Ние слагаме каквото дойде по лентата и искаме хем душата в рая...

                За газовите-газта(азот) се слага за да не кипва маслото. Проста физика-когато една течност е под налягане тя завира по-трудно. Та за да не се образуват мехури в маслото се пълнят с азот под налягане.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                  Прецака ми следващия вьпрос за тройнодействащите

                  Аз да питам тогава - ТИ казваш,че е добре от Волга и Алеко,от Омега и Баварец Тройка.Тия не са ли много различни като килограми и кое е за предпочитане,тоя от Бавареца или тоя от Омегата?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                    Не съм карал с омегови амортисьори и не мога да направя сравнение, но ако има-бих карал с тях. Заради по-големия ход. Твърдостта е според зависи. На Русе преди 20 дни карах с амортисьори от форд транзит. Поне единия, другия не се знае от какво беше, ама пак някакъв от бус. По черно държат много стабилно-доста са твърди, а за стабилност е по-добре с по-твърди. Най-общо казано де. Тя стабилността не е функция само на амортисьорите.
                    Обаче бусовите амортисьори са с по-малък ход отколкото искам, та ги махнах(бяха сложени инцидентно, че до последния момент нямах никакви) и сега съм с такива от БМВ "тройка" Каква точно тройка-моргаджиите не знаят.
                    Абе нашия тунинг неслучайно се казва "сиромашки". Каквото намерим по моргите и долу-горе върши работа.

                    Да се допълня-това, че съм казал, че стават от някакви марки и модели коли означава, че тези амортисьори са с подходящ ход за да може витарата да се разчеква по кривите места. И да има "някакво" погасяване на люлеенето. Ясно е, че не можем да постигнем характеристики на окачването каквото са направили в заводските лаборатории или във фирмите произвеждащи тунингови окачвания.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                      Е точно за това и аз питам,то ясно че няма как да го докараш като комплект амове с пружини,но поне да се знае кое се дьржи по-добре.Омега сьм карал,тройка само 2 години та се чудех как и едното и другото е в кереча ако не говорим само за размер.

                      Колко е размера?Да видя не става ли от кола малко над 2 тона.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                        65 см в разгънато положение е супер. Ама и хода да не е по-малък от 24-25 см. Че не остава много за свиване и при вдигане на моста нагоре ще има удар и язък за амортисьора.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                          http://www.ih8mud.com/tech/shocks/Shock_Specs_2-0.xls

                          Хубав списьк с размери на различните марки.


                          Вадя рулетката,отепах се да ровя.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                            мерси момци

                            Коментар


                            • #29
                              От: Повдигане на Сузуки Витара (дълга база) V6.

                              Здравейте колеги.
                              Да съживя темата, защото и този модел Vitari все още имат живот.
                              Искам първо да изкажа моята благодарност към нашия съфорумец и колега Ончо Ончев - Оника за това, което сътвори с моя автомобил - Vitara V6 H20A, a именно:
                              Тунинг на окачването - лифт 2"
                              Използвани части: пружини - задни от Лада Самара(ВАЗ 2108 дължина - 420мм, диамерър - 110мм, Ф - 12мм
                              амортесьори - Monroe Reflex - газови
                              подложки стоманени - за предни пружини - 3см
                              подложки стоманени - за предни амове - 5см
                              подложка стоманена - за А рамо - 5см
                              фланец за заден кардан стоманен - L 18мм

                              Гуми преди лифта - Lassa Competus AT - 215\65\16
                              Гуми след лифта - General Grabber AT2 - 225\75\16

                              Проблеми: при пълен ляв и десен завой - лек допир на предните гуми до рамата(преживява се)

                              Снимки за сега нямам, но ще кача в най-скоро време.
                              Ончо, ГОЛЯМО МЕРСИ.
                              Последно редактирано от Stany; 24-07-15, 20:47. Причина: усмивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X