Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Grand Vitara 2 HDI (2001-2003 година) или Suzuki Grand Vitara - бензин (01-03г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Grand Vitara 2 HDI (2001-2003 година) или Suzuki Grand Vitara - бензин (01-03г

    Добър ден,

    Имам намерение да си купя Гранд Витара 2001-2003 година - дълга база, но се колебая между бензин или дизел. Автомобилът ще се кара градско и ще се ползва и за лов. Карането в града е на кратки растояния и рядко ще съм в задръствания.
    Ако може някой запознат да ме посъветва..
    Какъв разход дават, здравина на двигател и т.н.


    Благодаря на всички отзовали се предварително!

    Поздрави,

    Стойков

  • #2
    От: Suzuki Grand Vitara 2 HDI (2001-2003 година) или Suzuki Grand Vitara - бензин (01

    Бензин.Здрави са,разход между 9-18.........л. в зависимост от крака и атмосверните условия,само на задно или на 4х4.,но има Газови инжекциони и проблема е решен.Мойта къса база 2,0 мотор 128 кс. гореше при спокойно каране от смесен тип 12,5л.,качвал съм я до 18-19л. зимата на 4х4 в града и съм я свалял до 6л. на магистралата с 80км/ч
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki Grand Vitara 2 HDI (2001-2003 година) или Suzuki Grand Vitara - бензин (01

      А дизелите какъв разход дават?
      Скъпи ли са частите ( Бензин - Дизел)

      Коментар


      • #4
        От: Suzuki Grand Vitara 2 HDI (2001-2003 година) или Suzuki Grand Vitara - бензин (01

        Според мен дизела е по добрия вариянт.Най малкото слагаш само един вид гориво.

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki Grand Vitara 2 HDI (2001-2003 година) или Suzuki Grand Vitara - бензин (01

          Ами то откакто съм с ГИ и аз си слагам само един вид гориво един път в месеца сипвам 20лв бензин,и от там нататък само на газ.За мен лично дизелова кола бих си взел до 3годишна макс!За 10+годишна кола на дизел си е руска ролетка какво може да и изтропа.А там ремонтите почват от хилядарка нагоре.
          Pathfinder 4.0L

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki Grand Vitara 2 HDI (2001-2003 година) или Suzuki Grand Vitara - бензин (01

            Дизела е 2,0 HDI на ПСА. И е дуракоустойчив, ако е обслужван редовно. Вярвам, не е необходимо да обяснявам как се пробва дизелов мотор, затова с две-три думи за конкретния ... При непален мотор, да пали от четвърт /зима, лято/.То и при топъл, пак така. Лятото подгрева не трябва да "светва", зимата за 5 сек. макс!
            Ако "мърка като коте" /все пак е ХДИ/, и пропушва слабо при стъпка, тогиз всьо е ОК. Ако пали далеч след четвърт и работи като ПД, бегай и не се обръщай.
            Разход:
            градско ВТ - 9л
            извън ВТ - 5,5л/6л при 80-100км/ч

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X