Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

    Реших да си взема една читава машинка за домашни нужди. Спрях се на този Bosch втора употреба. Интересува ме дали си заслужава тази цена 160лв и възможно ли е да е менте ?
    Говорих с продавача - имала някакви документи и била внесена от австрия. Моля за съвет - заслужава ли си покупката ?


    ...вдругиден ще ми трябва и смятам да поръчвам днес или утре ако одобрите.

  • #2
    От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

    Перфоратор Б2-26 най вероятно ще ти предложат , нова такава машина струва около 500 лв , за втора употреба парите са малко 150 лв , за менте е много мисля че ги разнасят по 100тина лева .
    Дали ще можеш да ги разпознаеш,на оригинала са изпъкнали надписи ,на ментето само лепенки

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

      Аз съм с БОШ зелената серия. Преди време ми се развали самозатягащия се патрон и при смяната се видя , че зъбите на колелото което поема "удрящата" функция са доста износени. Според мен трябва да се взимат перфоратори ако пробиваш повече бетон ...
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

        Първоначално публикуван от juri_fursov Преглед на мнение
        Перфоратор Б2-26 най вероятно ще ти предложат , нова такава машина струва около 500 лв , за втора употреба парите са малко 150 лв , за менте е много мисля че ги разнасят по 100тина лева .
        Дали ще можеш да ги разпознаеш,на оригинала са изпъкнали надписи ,на ментето само лепенки
        И на ментелаците вече надписите са релефни (изпъкнали) много добра имитация отвсякъде, е за който не е виждал и най малко държал в ръка истинска машина БОШ. Но ще кажа само че едно добро менте за 100тина лева, ново при това за домашни нужди и работа от време на време става, за разлика от някой оригинал на края на дните си. Имам и от двата вида. Това е ментето, а истинският перфоратор се труди в момента на обект.
        Прикачени файлове
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

          Вмсто да взимаш Бош втора употреба, отиди до бриколаж и си вземи китайски за 70 кинта. Такъв имам от май 6-7 години, много отдавна мислех че ще се строши, но нищо подобно - нито е пазен, нито е жален - дори гранит съм пробивал с него. Гадината не се дава. От Пластмасов зелен Бош е по-тежък, но това според мен е плюс, а не минус, особено при пробиване на големи дупки. Силата на удара освен от друго, зависи и от теглото. Вибрациите, дето поема тялото ти - също.

          ПП: Целия му корпус е метален, а само дръжката и мотора са облечени в пластмаса. В куфарче е, с няколко бургии, длета и от сорта. Класическа такава машина няма от какво да се строши, дори да е китайска, а пълните с пластмаса дори некитайски са мижава работа.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

            Бош само ако на него пише USA , всичко друго вече е менте.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

              Да се обадя и аз. Raider перфоратор. Ама не от 70 - вземи си следващия модел - към 100-120 лв. Така ме посъветва магазинера и вече 4-5 години си работи. Преди бащата си беше взел някакъв Акита - все в сервиза седеше и след третия път му върнаха парите. С ударна дрелка не се мъчИ изобщо да дупчиш стени и бетони!

              Коментар


              • #8
                От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                Следващия модел е същото, с малко по-лъскави пластмаси, и евентуално някоя и друга бургия в повече. Гледал съм ги.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                  А според мен, ако ще даваш 160 лв, дай още 80-100 и си купи Макита.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                    Аз съм с БОШ зелената серия. Преди време ми се развали самозатягащия се патрон и при смяната се видя , че зъбите на колелото което поема "удрящата" функция са доста износени. Според мен трябва да се взимат перфоратори ако пробиваш повече бетон ...
                    Това е била обикновена бормашина, а не перфоратор. Перфоратор/къртач не работи на тоя принцип и няма такива колела. При това се пробива МНОГО по-лесно - трябва дамо да го държиш така че да тропа - останалото върши сам.

                    ПП: Не си представям от Макита за по-малко от 500-600 кинта нещо повече от обикновена бормашина със същите колелца като въпросния BOSCH. Това е лемава работа още по дефиниция, за супер рядко използване на ударния механизъм.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Вмсто да взимаш Бош втора употреба, отиди до бриколаж и си вземи китайски за 70 кинта. Такъв имам от май 6-7 години, много отдавна мислех че ще се строши, но нищо подобно - нито е пазен, нито е жален - дори гранит съм пробивал с него. Гадината не се дава. От Пластмасов зелен Бош е по-тежък, но това според мен е плюс, а не минус, особено при пробиване на големи дупки. Силата на удара освен от друго, зависи и от теглото. Вибрациите, дето поема тялото ти - също.

                      ПП: Целия му корпус е метален, а само дръжката и мотора са облечени в пластмаса. В куфарче е, с няколко бургии, длета и от сорта. Класическа такава машина няма от какво да се строши, дори да е китайска, а пълните с пластмаса дори некитайски са мижава работа.
                      Подкрепям 100процента!! Имам такъв Китайски дзвер от 8,9години. Що бетон е изкъртил и що бургия е стопил само един бог знае и мамицата му нищо му няма!! Така че купувай не се чуди! Такива потракваши тракачки вообще не ти трябват!!!
                      Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                      Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                        Аз от практикер си взех перфоратор Бъджет. Много бетон изкъртих с него, но протече масло от патронника. Носих им го да го отремонтират, Уж смениха гарнитърите и уплътненията, но след малко работа пак протече масло. Сега като го взема, ще видя как е. Незнам дали ще се отремонтира. Предполагам че е износено около семерините, и няма да могат да го отремонтират, но все пак ще видим.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                          Тъкмо и аз за Бъджета искам да кажа!Ако ще дупчиш от време на време да закачиш някоя картина на жена си просто не си заслужава да даваш толкова много пари!Аз за лично нужди из къщи съм се обзавел с почти цялата серия на Бъджет /зеги,винтоверт,ъглошлайфче/и съм много доволен.Миналата година си купих една удърна дрелка,но доста мощна-1.1 Кв и направо топи панела от 1976 та година!До 13 мм си дупчи безгрижно!А с Бош много внимавай,защото има невероятни ментета!Преди години се занимавах с В и К а там къртача е основна сила,и въпреки че го държа по цял ден успях да се набутам с фалшива J11-ka!Разбрахме че е менте чак когато каталяса!За онези цели наистина ползвахме само Бош-истински!
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Следващия модел е същото, с малко по-лъскави пластмаси, и евентуално някоя и друга бургия в повече. Гледал съм ги.
                            Когато го купувах влязох в първия магазин и продавача ми го предложи. Разликата в цената беше 15-20 лв. Вика "имам и работя с такъв и ти гарантирам, че е железен. За малкия - не знам." И тогава и сега не съм се задълбочавал за разликите. Но по заглавието на темата съдя, че автора няма и бормашина, та вероятно за съвсем хоби е питането. Бормашините ги ползвам поне 10 пъти по-често от перфоратора. А и за по-голямо къртене имам и голямо Hilti и може и затова да си работи още райдера (ма пък акитата що се предаде веднага...). Та ако ударното на бормашината ще се ползва само за картини - бормашината е по-добре.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                              Пак казвам - не сравнявайте ударна дрелка с перфоратор. Абсолютно нищо общо нямат. За времето и усилието, за което ще пробиеш една дупка в панела от 76-та, с най-долнопробен китайски перфоратор за 70 кинта аз ще съм направиш поне 5 дупки, и ще съм се изморил 5 пъти по-малко. Да не говорим че едното на 50-тата дупка 13-ка ще е аут, а другото въобще няма да ги усети. То е като да си ореш нивата с лопата. Дори да го ползвам 2 пъти в годината, в момента изобщо не искам да си представям да пробивам дупка в бетон с друго.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X