Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

    Спомням си първата ми ударна дрелка и се пъча пред бащата, че няма вече нужда да разпъваме и хилтито за дюбели. НатискАх 5-10 мин (в бетон) докато ми попретръпнат ръцете за първия дюбел и с наведена глава отидох а хилтито...

    Коментар


    • #17
      От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

      Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
      Спомням си първата ми ударна дрелка и се пъча пред бащата, че няма вече нужда да разпъваме и хилтито за дюбели. НатискАх 5-10 мин (в бетон) докато ми попретръпнат ръцете за първия дюбел и с наведена глава отидох а хилтито...

      Именно! Най-големата ми бургия е ако помня добре 25мм. Това прави дупка в 20 сантиметров бетон на 30 години за норматив, а усилието от оператора се състои в това да я натиска с толкова, че да може да чука. Повече натиск не само че не помага, ами пречи. Единствения неприятен момент е като пробиваш в тавана, щото тежи, пущината.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

        Имам 5-6 перфоратора,тежък перфоратор райдер,за домашно ползване,за професионална работа макита 2470 от леките,от по тежките Makita HR 3200 C,имам пежо перфоратор,спарки от новите,и бош от леките син....!



        Ето тоя за домашно е идеален ,повече къртя от колкото пробивам ,има тежък удар,към 6 джаула май беше,не е много прецизен както казах удря силно и за дюбелчета 5-6 мм. не е удобно,не че нестава....веднъж съм сменял редуктор 27 лв. нов с труда...!Вземай го смело....!Ако имаш повечко средства 2470 от леките на макита !Имам почти всичко на макита без дърводелските инстрименти !Имам както казах още няколко перфоратора ,ама де са снимките ? Ако си се спрял на нещо конкретно кажи модела....съсипал съм десетки .....!

        п.п Говорете ми за дупки !












        Ето как ги ползвам професионално ! Да не се чудите що давам толкоз пари за техника......

        Последно редактирано от Roninn; 13-10-12, 23:50.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

          Аз също имам перфоратор на Райдър. МНОООГО нещо е продупчил и изкъртил за хоби китайче!!!! Не е мръднал. Е може би малко патронника му се е поразхлабил, но засега това се преживява спокойно. Модела е с червено и черно дръжка. Когато го купувах, продавачката ме посъветва да си го взема точно него, защото е по-добър и не се разваля. Има един модел който е почти същия, но с чисто черна дръжка. (предишния) За него ми каза, че не е толкова държалив. Това което показва Ронин на първата снимка е следващия модел след моя. Неговия е по-мощен (май е един киловат). Моя е около 850 вата. Много съм доволен!!!
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #20
            От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

            Имах такава тема преди време, по мнението на Спарки купих въпросния райдър. Една къща построих с него, че и половината я измазах. С мего бъркам и лепилата за изолация, за гранитогрес и прочие. Колко чернокраки го ползваха е друга тема. Много яка машина излезе за никакви пари. Ако се счупи бягам за същия.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #21
              От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

              Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
              И на ментелаците вече надписите са релефни (изпъкнали) много добра имитация отвсякъде, е за който не е виждал и най малко държал в ръка истинска машина БОШ. Но ще кажа само че едно добро менте за 100тина лева, ново при това за домашни нужди и работа от време на време става, за разлика от някой оригинал на края на дните си. Имам и от двата вида. Това е ментето, а истинският перфоратор се труди в момента на обект.
              Открай време работя с БОШ и Метабо,перфектни машини,а е с този модел БОШ Хамър работя сега ,това е истинската машина ,има ги на промоция при "Ташев-Галвинг"в София на перфектна цена!
              В къщи имам и една Акита купих я на майтап30лв. и я малтретирам зверски ,сменял съм само четки за 5 години,дупча камъни бетони ,нося си я и по обекти заради ситния удар,че перфораторите лесно чупят скъпи плочки ,с нея обаче нямам проблеми в повечето от случаите,много жилава се оказа!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                Това което показва Ронин на първата снимка е следващия модел след моя. Неговия е по-мощен (май е един киловат). Моя е около 850 вата. Много съм доволен!!!
                Мда...1050 вата е !
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  Открай време работя с БОШ и Метабо,перфектни машини,
                  Имах бош,дадох го на екип новобранци,не ни липсва изобщо,не сме имали никакви проблеми с бош,метабо перфоратор не съм ползвал,обаче шлайфове и винтоверти имаме 18 волта,солидна машина и много тежка,всичките инструменти на метабо са тежки и масивни,поради тая причина ги избягваме !Имаме и няколко нови хитачита,обаче гледам че колегите след 2-3 седмици се върнаха към старите макита....
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                    Моя раидер също видя много зор и е здрав,но:
                    Разхлаби се гаиката на съединителя и започна да буксува яко,в резултат заклинваше бургиите. Ваденето-ползваш перфоратора като обратен чук.
                    Разглобих,затегнах.
                    Но от бои наобратно се сплеска семерингата отпред-тъпите китаици сложили зегерката пред него,зад него лагера.
                    Със сплескана семеринга като тръгнеш да вадиш бургият отделяше пиньона от короната-нема такова стържене.
                    Разглобих-смених и сега е чук.
                    Има 2 таини за по-дълго ползване при тях-биелата има навика да изпада понякога-заварил съм шаибичка да я подпира и грес + масло вътре.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                      Ей го моя:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:detailed.jpg
Прегледи:1
Размер:7.3 КБ
ID:5416364

                      Единствената откровена недомислица са вентилационните отвори на изходящия въздух. Духа точно към дупката, и съответно след 2-3 дупки ставаш на брашнен чувал. Пластмасовия на Ronin гледам не е така и духа настрани. Но пък дали е читав колкото моя... всъщност надали да правили тотално нова нашина, така че би рябвало да е същия механично, от мотора нагоре.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Ей го моя:
                        [ATTACH=CONFIG]502983[/ATTACH]

                        Единствената откровена недомислица са вентилационните отвори на изходящия въздух. Духа точно към дупката, и съответно след 2-3 дупки ставаш на брашнен чувал. Пластмасовия на Ronin гледам не е така и духа настрани. Но пък дали е читав колкото моя... всъщност надали да правили тотално нова нашина, така че би рябвало да е същия механично, от мотора нагоре.
                        Имам същия на вид но с друга марка Сома . Купих го от битака преди десетина години за 50 лева . Колко работа е видял само той си знае . Иска само от време на време да му слагаш грес през черната капачка отгоре . Още като го купувах продавача ми каза да го отворя защото в редуктора почти нямало грес и за това сдавали багажа . През годините само гумичката отпред на SDS хвата падна някъде и така си работи без нея .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                          В Сф.,наистина за двете години (една за фирма,поне така беше) гаранция,си струва от фирмения им магазин-спазваха го.Купувал съм цяла машина(по-евтина е) само заради акумулатора.А и работят и се убедих,че за в хунски ръце купуваш 4-5 такива срещу една истинска(за един и същ краен резултат).
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Пластмасовия на Ronin гледам не е така и духа настрани. Но пък дали е читав колкото моя... всъщност надали да правили тотално нова нашина, така че би рябвало да е същия механично, от мотора нагоре.
                            Гледам че твоя е 2.7 джаула а RDH11 е 6.3 джаула ,освен това малкия е 750 вата срещу 1050 вата ,би трябвало пневматиката да е различна !Също RDH11 го водят къртач !

                            п.п Спарки,ника ти е същия като Българските инструменти,които за жалост вече не са това което бяха !Съвпадение !
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Гледам че твоя е 2.7 джаула а RDH11 е 6.3 джаула ,освен това малкия е 750 вата срещу 1050 вата ,би трябвало пневматиката да е различна !Също RDH11 го водят къртач !

                              п.п Спарки,ника ти е същия като Българските инструменти,които за жалост вече не са това което бяха !Съвпадение !
                              Не са същите различните серии,както не са същите зелена и синя серия,както и 25год. ми скил и сегашния.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

                                То спасение от прахоляка няма!Боша е перфектен ,ама как бие с камъчета през отворите,а и вдига понякога повече прахоляк от къртача Бош ХАМЪР и това е яка машина ,но от тежкия клас ,бургии от Ф20 до 80мм.,понякога не ги оставяме по цял ден ,без почивка и нямат откат,но е друга тема!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X