Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Red Bull Stratos!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Китинджър все още държи рекорда за време на свободно падане - 4:36 мин. Браво на австриеца, пише история.
    Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

    Коментар


    • #77
      От: Red Bull Stratos!!

      Като почна да се премята в тоя скафандър го писах бегал,
      ама корав излезе, върна си контрола на нещата.Сега някой знаещ
      да обясни,ако падането беше без тези премятания,щеше ли да се
      подобри рекорда за свободно падане?
      Максимален адреналин , Браво !
      На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

      Коментар


      • #78
        При рекорда от 3:46 Китинджър е скочил с drogue парашут за стабилност, а тук не знам Феликс дали е ползвал, те май са по-малки, но на инфрачервените камери не се видя такова (не знам как точно се превежда drogue). Така че има малка разлика.
        Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

        Коментар


        • #79
          От: Red Bull Stratos!!

          Те преди да скочи казаха че началото е най-опасно заради неконтролируемия полет. Сиреч без стабилизиращите парашути си беше в своего свределче. До колкото следвам логиката горе нищо не го спира да си пада юнашката и колкото по ниско пада толкова въздуха се сгъстява и вече го забавя от което следва и контрола на полета. Значи горе и с парашути и без .. пак си се мяткаш зверски докато не се сгъсти малко работата около теб ..
          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
          A POS
          0885600200
          За момента пасажер

          Коментар


          • #80
            От: Red Bull Stratos!!

            Респект...Корав мъж..аз си лежах на дивана ама се бях схванал от взиране да не изтърва нещо...Браво за смелостта...
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #81
              От: Red Bull Stratos!!

              Всъщност това премятане натоварва извънредно много вестибуларният апарат, това е проблема за нормалните хора. При него едва ли ще стане така, 4е да си боядиса визьора отвътре. С нарастването на плътността на окръжаващата среда полета се стабилизира от само себе си, стига да не махаш непрекъснато с ръце и крака. Обикновено, за правилно и безпроблемно отваряне на основния купол се иска стабилна позиция, макар някой куполи да са много непретенциозни. Тук се намесва и споменатото (drogue) стабилизиращо парашут4е. То облек4ава парашутиста при заемането на правилната позиция за отваряне на парашута, а също и служи за изтегляне на основния купол. Това парашут4е може и да е при4ината за по дългото свободно падане на Китинджър ако е липсвало сега. Ина4е разликата от 17 сек. е равна на около 850 метра висо4ина.
              А относно отказването - не знам дали въобще се е предвиждало завръщане на капсулата със пътник в нея, мен ще ми е по страшно да остана в нея. Скокът винаги е по добре - стига да е изправен парашута.

              п.с извинете ме за 4 - ката, скапа се клавиатурата и въпросната буква не излиза.
              I get High by going Down

              Коментар


              • #82
                От: Red Bull Stratos!!

                Тигъра скочи!Нов Рекорд за него и Човечеството!Ще се навлиза в нова ера на въздухоплаването!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #83
                  От: Red Bull Stratos!!

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:644092_10151202389519679_275605149_n.jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:5416885 Тия цепат мрака.Луно,луно,земя Македонска.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Red Bull Stratos!!

                    В тоя ред на мисли....

                    - Скъпо радио Ереван, защо отлагаха уникалния скок на човек от ръба на стратосферата?
                    - Заради вятъра и точните изчисления на американските учени. Организаторите не искали приземяването да стане в държава, в която опитът ще се запише като македонски световен рекорд ..

                    Коментар


                    • #85
                      От: Red Bull Stratos!!

                      Търся клип от камера прикачена към скафандъра... Имал ли е изобщо такава камера или да спирам да търся?Такова видео ще е огромна емоция..

                      Коментар


                      • #86
                        https://www.youtube.com/watch?v=hsMkpza340g

                        Май само това е публикувано засега.
                        Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Red Bull Stratos!!

                          Точно за това става въпрос, мерси, но искам да гледам цялото приземяване..

                          Коментар


                          • #88
                            От: Red Bull Stratos!!

                            От Red Bull потвърдиха, че 5те GoPro камери използвани при скока на Феликс са работили перфектно и очакваме да пуснат видеото съвсем скоро!

                            Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

                            Коментар


                            • #89
                              От: Red Bull Stratos!!

                              Тук има едно кратко видео: http://www.redbull.com/cs/Satellite/...21243270932859

                              Коментар


                              • #90
                                От: Red Bull Stratos!!

                                Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                                [ATTACH=CONFIG]503765[/ATTACH] Тия цепат мрака.Луно,луно,земя Македонска.
                                Може пък и така да е, чааак Дядо му да е бил македонец.. Знае ли се....
                                Иначе краткото видео е супер, само че да дадат изцяло от камерите на скафандъра, а не смесено и с други камери...
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X