Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару ФОРЕСТЕР - Нивомат?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Субару ФОРЕСТЕР - Нивомат?

    Един приятел изрева за задни амове на Фирестъра (98ма, 2.0 атмосферен), вчера ги погледнах - опа. Едни такива твъъъъърде дебели ... не съм ги мерил, но на око са около 80мм диаметър, ако не и малко отгоре. Във всеки случай, доста по-дебели от на Витарката предните.

    Възможно ли е да са Нивомати? Или просто са си дебели?

    Уж зяпах по форумите, но нещо не успях да се ориентирам
    Другото интересно нещо е, че колата си стоеше равна доскоро, а откак е започнала да потропва отзад, седи доста увиснала от едната страна. Пружината е здрава, може и да е поомекнала, ама да омекне изведнъж, в рамките на 2 дена ... малко ме съмнява сякаш?

    П.П. Колата е докарана от Швейцария, ако има значение. Амовете са на Токико, 2A15903B
    Последно редактирано от tef4o; 09-10-12, 08:20.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

  • #2
    От: Субару ФОРЕСТЕР - Нивомат?

    Да, нивомат са.

    Ей тук някаква дискусия http://www.subaruforester.org/vbulle...psension-5889/
    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

    Коментар


    • #3
      От: Субару ФОРЕСТЕР - Нивомат?

      10x
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Субару ФОРЕСТЕР - Нивомат?

        Първите амортисьори с нивомат мисля, че ги слагат около 2000г. Произведените екземляри от 98-ма трябва да са с нормални амортисьори. Наистина колата висва изведнъж. Причината е, че височината не се държи от пружината, а от амортисьора. При смяната задължително подменете комплект амортисьори с пружини, защото в противен случай височината няма да се оправи.

        п.п. Дори и тези амове от 98-ма да са с нивомат, което много ме съмнява, могат да се сменят с нормални + пружини.

        Коментар


        • #5
          От: Субару ФОРЕСТЕР - Нивомат?

          За момента пича си търси, аз нямам време
          Само за информация, стига да знаеш де, колк ориентировъчно би излязла смяната на амове и пружини с обикновени? Щото на един другар за Галанта смяната на нивомати с обикновени ... излизаше леко безмислена от към пари.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #6
            От: Субару ФОРЕСТЕР - Нивомат?

            Най-изгодна излиза цената на KYB. Около 90 лв. за пружина и около 150 лв. за 1 бр. амортисьор. Общо около 500 лв. за комплект.

            Коментар


            • #7
              От: Субару ФОРЕСТЕР - Нивомат?

              Погледни и горните тампони дали не са за смяна.Те са 140лв комплекта.

              Коментар


              • #8
                От: Субару ФОРЕСТЕР - Нивомат?

                Ще му го предложа и това като вариант тогава.
                Тампоните не съм ги гледал, но ще им бъде обърнато внимание.
                като има развитие, ще докладвам.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X