Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

    Колеги помагайте !!! С фабрична аларма на Гранд Чероки съм, но дистанционното отваря когато си поиска и така си стоя по 5-10 минути пред колата на всяко влизане и излизане от нея. От друга страна не ми се маха тази аларма заради пишман майстори да ми скубят жици по джипката. Само да кажа че съм с ново дистанционно обучено в Балкан Стар и с нови батерии. Джипката е Гранд Чероки 2.7 crd 2003 fj.

  • #2
    От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

    Ами най добре да ти го видят те - може и след тяхната намеса да има проблем.
    А спокойно межеш да отключваш и с ключа - алармата няма да се активира, защото имаш чип в него :-)
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
    Jeep Wrangler 2.5i 1996'

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

      Може би става въпрос за известен проблем с обхвата на модула за управление на централното заключване при някои Jeep WJ. Има тема с описание на евентуалното му решение с добавяне на парче кабел като допълнителна приемна антена. Колегата Veselinv подробно и със снимки е обяснил тази процедура. Ето и още една подобна тема, но на английски.
      Друга възможна причина е нуждата ресинхронизиране на дистанционното. Има описана цялата процедура, която може да се направи и от потребителя. Ето тема, където е обсъждано това, както и обучаване на ключа.
      За дистанционното на централното заключване ...... можеш да си снхронизираш и сам, както старото така и ново необучено до сега, ако имаш EVIC дисплей горе до огледалото и ако имаш там съответното меню - Traine Remote Keyles Enytry. Ако нямаш такова меню, за някои модели може да се програмира и при наличието на едно работещо дистанционно, но изисква /поне при моя модел за Jeep KJ Liberty/ дистанционното да е с 4 бутона - да има бутон Panic, който участва в програмирането. /При мен са четири защото имам и бутон за отваряне на задното стъкло/. Има описани процедурите и за двете синхронизирания, ако те интересуват можеш да ги прочетеш. Има даден и един вариант за ресинхронизиране на дистанционно, което е загубило синхронизацията си при смяна на батериите. За да се ресинхронизира отново, в близост до колата се натиска бързо 5 до 8 пъти бутона за отключване Unlock, като при това се следи за задействане на централното на колата. Сработването на ключалките означава, че дистанционното се е синхронизирало.
      Чипа в ключа касае имобилайзера и разрешението за палене на мотора, а не алармата. Нейното активиране и деактивиране става от дистанционното - Remote Keyles Enytry

      Иначе, както е написал колегата по-горе, обратно в БС, където не са си свършили работата, за да я свършат както трябва.
      Успех!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

        Много благодаря на колегата Алекс Маринов
        за снимките за решаването на проблема с алармата на гранда.Днес го разглобих и сега алармата хваща от 10 метра ,но е малко сръткава работа!!!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

          И аз имам проблем но от друг тип. WJ 2005 2.7CRD вчера го взех от сервиза, паля прибирам се и като загася колата след наместването на седалката в позиция за слизане изваждам ключа почва да свири клаксона и не мога да заключа, мога да я запаля пак , но като загася и извадя ключа пак наново засвирва клаксона, някакви идей преди да почвам подред тези в сервиза да какзват какво са правили
          Jeep ZJ 4.0 HO, AW 4 , Quadra Drive
          NV 231 - COMMAND-TRAC
          3" lift

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

            Прави ми впечатление фразата - "след наместването на седалката" - програмирането на седалката на шофьора в две позиции при мен дава странни промени - стандартно се променя позицията на седалката, положението на огледалата и радиостанцията която съм слушал при първа или втора настройка...но понякога ми дава и някакви паразитни вериги, които наистина са странни - при запален двигател, натискайки бутона "set" - вместо да светне, започва да мести седалката, в произволни посоки. След като съм го натискал и в последвствие като загася двигателя, седалката се намества в избрана произволна от нея позиция. Този номер го направи веднъж. След като успях да заключа и отключа колата, вече не се повтори...

            Сетих се че и веднъж имах проблем когато се опитах да натисна програматора при закопчан предпазен колан - не разрешава местене на седалките, но започват странните местения в последствие...дано и при теб да е нещо елементарно от тоя род...но със клаксоните не съм имал проблем
            Последно редактирано от Savador; 10-02-13, 06:56.
            Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
            O8867З7I78

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

              Първоначално публикуван от pininfarina Преглед на мнение
              А спокойно межеш да отключваш и с ключа - алармата няма да се активира, защото имаш чип в него :-)
              И при мен това беше така, но от известно време алармата се активира, ако отключа с ключа, без да съм я спрял с дистанционното. Спира да свири чак когато дам контакт.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

                Да попитам в тази тема,възможно ли е фабричната аларма да ми събаря акумулатора ,дори когато е без сложен ключ се чува пюйкане през определен интервал като че ли се тества нещо.Когато не го карам около седмица и ми пада акумулатора и не мога да се сетя друга причина за харчене на ток.
                Jeep Гранд Чероки 3.1

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

                  Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
                  Да попитам в тази тема,възможно ли е фабричната аларма да ми събаря акумулатора ,дори когато е без сложен ключ се чува пюйкане през определен интервал като че ли се тества нещо.Когато не го карам около седмица и ми пада акумулатора и не мога да се сетя друга причина за харчене на ток.
                  Ако функционира нормално алармата не може да ти изтощава акумулатора.Тест с амперметър на консумацията и разбираш дали имаш консуматор или просто стар акумулатор.
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

                    А някой знае ли колко струва ново дистанционно+програмиране в Балканстар и трябва ли им работещо дистанционно?
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

                      Дистанционното на централното заключване можеш да си снхронизираш и сам, както старо, така и ново необучено до сега, ако имаш EVIC дисплей горе до огледалото и ако имаш там съответното меню - Traine Remote Keyles Enytry. Ако нямаш такова меню, за някои модели ново- Remote Keyles Enytry може да се програмира и при наличието на едно работещо дистанционно, но трябва то да е с 3-те бутона -Lock - Unlock - Panic / при моя модел за Jeep KJ Liberty - 4 бутона/ Т.е трябва да има и бутон Panic, който участва в програмирането. /При мен са четири защото имам и бутон за отваряне на задното стъкло/.

                      Ново дистанционно можеш да си купиш от ebay на цена от около 30$
                      Тук също има, но на по-висока цена. Търсиш по годината и модела кое е твоето дистанционно /Remote Keyles Enytry/.Това е за за Grand Cherokee 2000 г.

                      Ето коя процедура работи при мен /Jeep Liberty KJ 2004г./
                      1. Програмиране на ново дистанционно -/ keyless entry remote// При наличие на поне едно работещо синхронизирано дистанционно/

                        Включете конт. Ключ в позиция RUN и изчакайте да мине тестът със звуковите сигнали /гонг/.
                      2. Започнете първо с оригиналния работещ трансмитер / remote keyless entry /. Натиснете [UNLOCK] бутона за време от 4 до 10 сек. /Примерно – натиснете бутона и бройте до 4/
                      3. В рамките на това време /след 4-та секунда но до 10-та секунда/, задържайки натиснат [UNLOCK] бутона, натиснете и [PANIC] бутона за около 1 сек., след което отпуснете и двата бутона. Ще чуете звуков сигнал /гонг/ от системата, като потвърждение на това, че режимът /transmitter programming mode/ е активиран. Изчакайте около 3 сек. за да спре звуковия сигнал.
                      4. Натиснете [LOCK] и [UNLOCK] бутони едновременно за около 1 сек. и ги отпуснете.
                      5. Натиснете за момент и отпуснете който и да е бутон на същия трансмитер /примерно[LOCK] или [UNLOCK] бутона /. Ще чуете звуково потвърждение /гонг/ на това, че този трансмитер е синхронизиран / successfully programming the transmitter /. При това системата ще изпълни съответната команда и в зависимост от това, кой бутон сте натиснали - [LOCK] или [UNLOCK], ще заключи или отключи вратите.
                      6. За да синхронизирате следващия трансмитер, в рамките на същата тази една минута, повторете т.4 и 5 отново

                      - ( Натиснете [LOCK] и [UNLOCK] бутони едновременно за 1 сек. и ги отпуснете. Натиснете за момент и отпуснете който и да е бутон на същия трансмитер / keyless entry remote / , ще чуете звуковия сигнал отново в потвърждение на това, че този трансмитер също е синхронизиран / successfully programming the transmitter ).

                      1. За край изключете конт. ключ в позиция OFF и ичакайте една минута, преди да пробвате вече синхронизираните трансмитери. Не можете да пробвате нито един от тези трансмитери, преди да е изминала тази една минута – времето, през което системата е в режим синхронизация.
                      2. Режимът на синхронизиране на трансмитерите /Transmitter programming mode/ се изключва след 60 секунди, поради което всички трансмитери трябва да се синхронизират в рамките на това време – 60 сек.

                      Забележка: За да се избегнат грешки и кръстосано синхронизиране на трансмитери, при такава процедура е необходимо разстояние от поне 30 м. до друг такъв автомобил, който е също е с активиран режим на програмиране на трансмитери /Transmitter programming mode/.



                      Ето извадка от друг вид процедура за синхронизиране чрез контактния ключ:
                      Up to 4 transmitters can be programmed into the receiver at any given time.
                      All transmitters to be used on a vehicle must be programmed during this procedure.
                      (1) Open the driver’s door and leave it open during the programming process.
                      (2) Move the mechanical door lock lever on the driver’s door to the LOCK position.
                      (3) Insert the ignition key and turn it to the RUN position. (Do not start the vehicle.)
                      (4) After turning the ignition key to the Run position aim the transmitter at the receiver and press the LOCK (right) button for 5 seconds. Once the receiver accepts the programming the door will unlock.
                      (5) If additional transmitters are to be used on the vehicle each must be programmed during the programming sequence. (Up to 4 transmitters can be programmed to a vehicle) To program additional transmitters: Return the mechanical door lock lever on the driver’s door to the LOCK position and aim the next transmitter at the receiver and press the LOCK (right) button for 5 seconds. Again when the receiver accepts the programming the door will unlock. Repeat step 5 until all transmitters have been programmed.
                      (6) When all transmitters have been programmed to the receiver, the ignition must be turned off and back on within 20 seconds after programming the last transmitter. When this is done, only the transmitters that were programmed to the vehicle during this procedure will operate the locks.


                      Тук има описани процедури за синхронизиране на контактен ключ и дистанционно, но за последното препоръчват DRBIII® scan tool при дилър. Все пак, ако искаш можеш да погледнеш.

                      Има вариант за ресинхронизиране на дистанционно, което е работило на колата, но загубило синхронизацията си при смяна на батериите. За да се ресинхронизира отново, в близост до колата се натиска бързо 5 до 8 пъти бутона за отключване Unlock, като при това се следи за задействане на централното на колата. Сработването на ключалките означава, че дистанционното се е синхронизирало.

                      Успех!
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

                        Има само едно дистанционно с два бутона lock/unlock, като даже едното пластмасово капаче липсва. За това се чудех дали случаят не е дирекнто за Балканстар, и какво могат да направят те и за какви пари?
                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

                          Ако това едно дистанционно е работещо, може след отварянето му да откриеш, че вътре платката е всъщност с три бутона и PANIC бутона е наличен, но просто отвън няма отвор и гумен бутон с който да го натискаш при затворени капачета на дистанционното. Но при отворено състояние то може да се използва за синхронизиране на друго такова, което да стане основно за ползване, а това да е за резерва. Така може сам да си свършиш цялата работа, като си спестиш пари, ракарване по сервизи и т.н. Не зная колко струва синхронизиране на дистанционно, но за "обучаване" на ключ с транспондер за имобилайзера, в БС преди 4 години вземаха около 60 лв, отделно стойността на ключа /blank/, плюс 20 лв. за нарязването на новата бланка на ключа /при най-близкия до тях ключар/, за да може с него да се даде на контакт при обучаването. Затова пиша всичките тези неща по-горе, за да може да си решиш сам проблема. Не си струва, ако едно чисто ново дистанционно е 30$, ти да дадеш два пъти по толкова, а може би повече пари за нещо, което можеш и сам да свършиш.
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

                            Разбират ме напълно, но все още не съм купил въпросния Гранд, защото го проверяват в сервиз и искам да съм подготвен за "най-лошото" ако се окаже, че дистанционното е без panic. Благодарско! ;-)
                            WG 2.7 CRD

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с фабрична аларма на JEEP 2.7 crd

                              Алекс каква е функцията на паник бутона освен препрограмиране....моето дистанционно има такъв бутон на платката, но пък не проверих дали действа по някакъв начин?
                              И възможно ли е Ебей да продават стоки втора употреба. Виж на какво попадам тук от линка който подаде в горния пост:

                              http://www.ebay.com/itm/GQ43VT9T-JEE...f06707&vxp=mtr
                              Последно редактирано от Savador; 07-03-13, 05:30.
                              Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                              O8867З7I78

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X