Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимален размер на гуми с вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Максимален размер на гуми с вериги

    Колеги, понеже за зимата ми се иска да сложа 205/80/16 зимни гуми се зачудих дали по този начин няма да загубя възможността за поставяне на вериги в по-тежки ситуации. Засега нивата не е повдигана и не ми се иска да го правя. Изрязани са предните вежди леко в предната част, защото опираха ласите при подскачане по неравности и навит волан и ми се струва, че са поуморени пружините. Не са правени други интервенции.
    Александър

  • #2
    От: Максимален размер на гуми с вериги

    Колега, направих си миналата зима вериги от 12мм синджир. Гумите ми са стандартни Вли-5 , като Нивата не е повдигана и до сега не съм усещал да пречат или да опират по купето.
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Максимален размер на гуми с вериги

      За стандартните ми е пределно ясно ! Питам за 205/80/16, които са малко по-широки от Ласа ОК144 и със същия диаметър като тях.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Максимален размер на гуми с вериги

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        За стандартните ми е пределно ясно ! Питам за 205/80/16, които са малко по-широки от Ласа ОК144 и със същия диаметър като тях.
        Сашо,предвид това че колата ти не е лифтована,а и колкото и да е оригиналните пружини вече ще са поуморени размера за който питаш най-вероятно ще опира с вериги.
        Почти съм сигурен,тъй като 205-ците даже и да са почти същата височина вече идват по-широки спрямо Ласа ОК-144.

        Коментар


        • #5
          От: Максимален размер на гуми с вериги

          Ами то аз си го знам това, ама се чудя какво да правя след като ги сложа. Дали само с рязане ще се оправя. Ако трябва ще сложа и нови пружини, но не ми се влиза във филма с повдигането само заради това. Ти вече продаде твоите 205-ци и няма как да разберем къде опират, а и твоята е тунингована. Май ще го умувам като ги сложа. Така и така сме на темата - дали ще влязат 215/80/16 или стоковата джанта е прекалено тясна и ще се "издуят" настрани.
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Максимален размер на гуми с вериги

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            Ами то аз си го знам това, ама се чудя какво да правя след като ги сложа. Дали само с рязане ще се оправя. Ако трябва ще сложа и нови пружини, но не ми се влиза във филма с повдигането само заради това. Ти вече продаде твоите 205-ци и няма как да разберем къде опират, а и твоята е тунингована. Май ще го умувам като ги сложа. Така и така сме на темата - дали ще влязат 215/80/16 или стоковата джанта е прекалено тясна и ще се "издуят" настрани.
            Сашо,започва да ми харесва по какви размери гуми се заглеждаш.
            Браво!!!
            Що се отнася до 215/80-16-незнам,може би няма да са много подходящи за щатните джанти.
            Иначе ти къде гледа такива гуми и какъв модел са?

            Коментар


            • #7
              От: Максимален размер на гуми с вериги

              215 има основно разни АТ-та (БФ гудрич например) и зимни, рошави няма. Просто съм решил да са втора употреба и не се знае какво ще излезе изгодно. Работата е там, че на 5 инчовите джанти на нивата дори и 205 си е граничен размер. Резултата от поставянето на 215-ка ще е евентуалното "издуване" на каркаса на гумата и евентуално по-лесно срязване по камъни или пък получаване на т.нар. балони - поне аз това съм чувал.
              Проблема е, че зимата понякога се случва да няма полза от гумите и да се налага поставяне на вериги. Миналата година закъсах на едно място където можеха да ме измъкнат вериги, но тези които имам бяха по-малки от гумите и много ме беше яд.

              В общи линии очаквам опиране в предните вежди, но тъй като вече са леко подкастрени, сигурно може и да няма проблем. Проблем може да има със задните колела и там май няма начин да се избегне при офроуд каране.
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Максимален размер на гуми с вериги

                Забрави размер 215/80-16 без повдигане,вериги на 205/80-16 при кълчене ще опират 100%.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X