Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мезета за ракия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мезета за ракия

    Здравейте!
    Искам да Ви представя едно мезе, което е по-скоро за вино и бира, но реших че мястото му е в тази тема.



    Взема се някакво свинско месо(до сега друго не съм ползвал) плешка,врат,бут,джолан няма значение.С кост или без кост също не е важно.Месото се реже на големи парчета за да може да се овкуси по дълбоко.Поръсва се обилно с подправка за скара или за суджук и се държи така едно денонощие.След това се готви на пара 2-3часа.Сервира се студено.В тенджерата сипвам равни части вода и домашно червено вино, предполагам става и само с вода или бира.
    До сега ползвах обикновена ламаринена тенджера със стъклен капак и ветрилообразна стойка за готвене на пара, но от скоро имам специална тенджера, която си купих само заради въпросното мезе.На мен лично ми харесва много повече от варенопушените колбаси от магазините, пък и се приготвя лесно.Наздраве!

    Коментар


    • От: Мезета за ракия

      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
      Здравейте!
      Искам да Ви представя едно мезе, което е по-скоро за вино и бира, но реших че мястото му е в тази тема.



      Взема се някакво свинско месо(до сега друго не съм ползвал) плешка,врат,бут,джолан няма значение.С кост или без кост също не е важно.Месото се реже на големи парчета за да може да се овкуси по дълбоко.Поръсва се обилно с подправка за скара или за суджук и се държи така едно денонощие.След това се готви на пара 2-3часа.Сервира се студено.В тенджерата сипвам равни части вода и домашно червено вино, предполагам става и само с вода или бира.
      До сега ползвах обикновена ламаринена тенджера със стъклен капак и ветрилообразна стойка за готвене на пара, но от скоро имам специална тенджера, която си купих само заради въпросното мезе.На мен лично ми харесва много повече от варенопушените колбаси от магазините, пък и се приготвя лесно.Наздраве!
      След сваряването подправяш ли го или подправките от мариноването си стоят по него?
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • От: Мезета за ракия

        Подправките си стоят по месото защото водата не контактува с него а само парата.Забравих да напиша, че се готви на слаб огън.

        Коментар


        • От: Мезета за ракия

          Тръгвам към месарницата!
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • От: Мезета за ракия

            Новият ти уред е такъв за бавно готвене, нали?
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • От: Мезета за ракия

              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
              Новият ти уред е такъв за бавно готвене, нали?
              Не, тенджера за готвене на пара.Нормална тенджера, която има още една част с дъно на дупки.

              Коментар


              • От: Мезета за ракия

                Не стана лошо, бих казал доста добре се получи. От 1500гр. плешка излезе 900гр. готов продукт.
                Да си призная, по ми харесва варено-пушеното мясо!
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • От: Мезета за ракия

                  Днес и аз сложих килце и половина бут,пък да видим какво ще излезе.
                  SUZUKI VITARA V6
                  HONDA CBR 919RR
                  MERCEDES ML
                  MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                  Коментар


                  • От: Мезета за ракия

                    А дали ще се получи в тенджера под налягане с кошницата за пара? Това би съкратило времето за готвене наполовина.

                    Коментар


                    • От: Мезета за ракия

                      Не зная, сигурно ще стане.И не забравяйте, че се яде студено.

                      Коментар


                      • От: Мезета за ракия

                        Ще ме прощавате, ама много касапски подхождате към темата - шегичка, разбира се.
                        Наскоро препрочитах бае ви Михалаки Георгиев. Та там за тертиплиите хора с кайвенцето върви и ракийка. Ей така, за кеф лятно време под чердака. Ма ше взема да пробвам, я!

                        Коментар


                        • От: Мезета за ракия

                          Прaвя си нещо подобно, смо че вaря месото.
                          Режa кaто зa сушене/едн идея по-дебело/, вaря толковa, че дa не се рaзпaдa и подпрaвки кaто зa сушено месо.
                          Мaлко по рaзлично е от сушеното, но не чaкaш седмици.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Мезета за ракия

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150503_144404.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5657846

                            Като нема мръви и таратора върши работа!

                            Коментар


                            • От: Мезета за ракия

                              Таратора си е супер, с повечко чесън!
                              Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                              Коментар


                              • От: Мезета за ракия

                                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                                Не зная, сигурно ще стане.И не забравяйте, че се яде студено.
                                Не можа сякаш да се осоли за 24 часа. Или подправката е била слаба, но не, дават я за 1кг. месо.
                                Сега сложих 1кг. бут да се осолява, като за пастърма и като е готов ще пробвам така.
                                Или може би трябва да стои по дълго време с подправките.
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X