Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мезета за ракия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мезета за ракия

    Да споделя и аз едно от любимите си ракиени мезета - подлютена рибена чорба! Нямате си на идея с една стандартна купичка от това мезе, колко ракия заминава...

    Коментар


    • #32
      От: Мезета за ракия

      Нали може и Аз да си кажа мезето. Сурова червена чушка пълнена с коктейл от сирене, ролца от раци, орехи, скилидка чесън,копър и малко майонеза.

      п.п. Забравих черния пипер, колкото повече толкова повече.
      ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
      тел. 0889 017703
      0897 516030

      Коментар


      • #33
        От: Мезета за ракия

        Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
        Нали може и Аз да си кажа мезето. Сурова червена чушка пълнена с коктейл от сирене, ролца от раци, орехи, скилидка чесън,копър и малко майонеза.

        п.п. Забравих черния пипер, колкото повече толкова повече.
        Гарга, аз с това нещо не бих имал търпение да мезя! Направо ще си го ям! Може би към 4-та, 5-та чушка...
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #34
          От: Мезета за ракия

          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
          Гарга, аз с това нещо не бих имал търпение да мезя! Направо ще си го ям! Може би към 4-та, 5-та чушка...

          Нерви,Брат и удоволствието е голямо .
          ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
          тел. 0889 017703
          0897 516030

          Коментар


          • #35
            От: Мезета за ракия

            Не знам за вас колеги но за мен едни от най добрите мезета остават супите и чорбите, като направиш чорбата огнедишаща и след две три лъжици удариш една ракийка да угасиш пожара а на теб ти е едно хууубаво!
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #36
              От: Мезета за ракия

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Да споделя и аз едно от любимите си ракиени мезета - подлютена рибена чорба! Нямате си на идея с една стандартна купичка от това мезе, колко ракия заминава...
              За тази цел съм си закупил купички с дръжки.
              Тетевенска саламура.......
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #37
                От: Мезета за ракия

                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                За тази цел съм си закупил купички с дръжки.
                Тетевенска саламура.......
                Дочев, точно в тебе - без да те познавам лично (време е тази огромна грешка да се поправи), никога дори и за миг не съм се съмнявал! Никога няма да ми излезе от съзнанието снимката на шахтата, на водомера и какво бяхте направили вътре!!! Това е достойно да се опише и филмира - за да остане като светъл пример за поколенията - без майтап! Поклон...

                Коментар


                • #38
                  От: Мезета за ракия

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Дочев, точно в тебе - без да те познавам лично (време е тази огромна грешка да се поправи), никога дори и за миг не съм се съмнявал! Никога няма да ми излезе от съзнанието снимката на шахтата, на водомера и какво бяхте направили вътре!!! Това е достойно да се опише и филмира - за да остане като светъл пример за поколенията - без майтап! Поклон...
                  В коя тема е снимката,можели де е видя?
                  HONDA DOMINATOR 650
                  ОРЕЛ ASTRA
                  РСПБЗН-Приморско

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мезета за ракия

                    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                    .........
                    Тетевенска саламура.......
                    Вика се и мора! / с риба или пиле на скара/. Уникално мезе /или ястие за трезвениците/.
                    ПП Баща ми е от Гложене, достатъчно красноречиво ли е?

                    Рецепта - на терен!
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мезета за ракия

                      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                      Не знам за вас колеги но за мен едни от най добрите мезета остават супите и чорбите, като направиш чорбата огнедишаща и след две три лъжици удариш една ракийка да угасиш пожара а на теб ти е едно хууубаво!
                      A, ан тъй!
                      Моята любима е лютата агнешка чорбица. Маазничка, така. И възможно по-гореща. Лелей.
                      Като резервен вариант - сиренце, ама мекичко и мазничко.
                      Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                      Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мезета за ракия

                        Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
                        A, ан тъй!
                        Моята любима е лютата агнешка чорбица. Маазничка, така. И възможно по-гореща. Лелей.
                        Като резервен вариант - сиренце, ама мекичко и мазничко.
                        Хах, и моята. А като резервен вариант - телешко варено.

                        П.П. Вчера ми донесоха свински уши, и ще ми ги приготвят така, както в първи пост.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мезета за ракия

                          Аз съм по класиката от простора:




                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мезета за ракия

                            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                            ... П.П. Вчера ми донесоха свински уши, и ще ми ги приготвят така, както в първи пост.
                            На това му се поръсва и кимион и става... Лошото е, че тук по наше село нещо не ги намирам ушите.


                            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                            Аз съм по класиката от простора...
                            Е бива ли баш по обяд... то верно вече ракиено време, ама някои сме още на работа. Срам нямате
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мезета за ракия

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              А като резервен вариант - телешко варено.
                              Какъв резервен вариант, бе, Тихомире, това е флагмана!
                              Да стане като унгарският вариант, думат му "левешек" на маджарски, колкото има сос, толкова и парцали месо, картоф, чушка и всичко останало, всичко на едро, нямаше изяждане, братче, егати купите в които сипваха.
                              Аз миналата седмица барнах четири телешки опашлета благи и отказах да ям всичко друго докато не свърши казана с вареното/настърган хрян с чесън и оцет задължително на масата/.
                              За пача малко ми е рано, ама баба зима иде, изсуших бая нанизи люти чушки да ги смеля едро, па как му тича пиперя и на шкембенцето/аз съм фен на свинското, по-крехко е, а и така са ме учили дърти чревоугодници/, мани бегай.
                              Последно редактирано от maxxx; 10-10-12, 14:00.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мезета за ракия

                                Първоначално публикуван от maxxx
                                , изсуших бая нанизи люти чушки да ги смеля едро.
                                А преди това да ги прълнеш малко та да замерише леко на пушек.
                                Ето една сиромашка салата и от мен 3 - 4 глави реселешки лук(съвсем леко налютва) това се реже на едри кубчета и се подправя сол, олио, оцет, чубрица и по желание червен пипер аз слагам от лютия.
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X