Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мезета за ракия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мезета за ракия

    А на бас, че и 10 мога да ги докарам само на салата
    Иначе ако вкарам и чорбите ... да не ви казвам какъв боб в гърне правя с гъби и наденица. Що ракия отива ...
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #17
      От: Мезета за ракия

      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      Е-е-е,евала бе колеги!Мераклии сте! Аз обаче имах предвид мезете,а не салати,защото всеки знае,че със салата се пият една,айде - две ракии.Ами за другите 8-9..?
      Другите 8-9 с тежко мезе/ с мазнина/ Я ги по горе
      А пък ако има жива музика, тва едно кило и половина е нищо

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      А на бас, че и 10 мога да ги докарам само на салата
      Иначе ако вкарам и чорбите ... да не ви казвам какъв боб в гърне правя с гъби и наденица. Що ракия отива ...
      Възможно е и само с салата, като не удари кризата, в джоба, с аверите, минем по градините/да не си помисли някой, че крадем /, наберем каквото имаме и се почваме ...
      Ти пък чорби... Това трябва да се пробва Пиеш си, после фантичка, чакай малко да сръбна, с Шкембе как ше върви пиенето, мамооо
      Виж преди да седна на маса, разбирам да се напраскаш, да има какво да те държи, иначе ако не си ял, на 5тата си кома....


      Сега се сетих за още едно мезе, то не е баш мезе, но става за масата..
      Не знам как се казва, но знам как се прави
      Взимате едно шише доматен сок, нарязвате кромид на малко по-големи кубчета и го обърквате + сол на вкус
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #18
        От: Мезета за ракия

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        А на бас, че и 10 мога да ги докарам само на салата
        Иначе ако вкарам и чорбите ... да не ви казвам какъв боб в гърне правя с гъби и наденица. Що ракия отива ...
        Уф..! Я чакай да видя аз,колко километра е до Козлудуй,па тоя боб да го сториме на фурна,печен..? От сорта нещо :
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29102011299.jpg
Прегледи:1
Размер:203.5 КБ
ID:5415120па макар и с пастърма,или джолан,накъсан на парчнца...
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #19
          От: Мезета за ракия

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          Уф..! Я чакай да видя аз,колко километра е до Козлудуй,па тоя боб да го сториме на фурна,печен..? От сорта нещо :
          [ATTACH=CONFIG]500857[/ATTACH]па макар и с пастърма,или джолан,накъсан на парчнца...
          E те това ще трепе Ракията
          Това ми прилича на посен боб...
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #20
            От: Мезета за ракия

            Днес уварих,последния казан 8 бидона(1200кг,всичките побраха),с 100литров казан,по 9-10 кила ракия средно на казан излезе! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8230675.jpg
Прегледи:2
Размер:157.8 КБ
ID:5415137Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8230678.jpg
Прегледи:2
Размер:118.4 КБ
ID:5415138Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8230680.jpg
Прегледи:2
Размер:133.9 КБ
ID:5415139Накрая патоките,дадох му фаскънят,че окъснях Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8230683.jpg
Прегледи:2
Размер:78.5 КБ
ID:5415140Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8230684.jpg
Прегледи:2
Размер:95.4 КБ
ID:5415141Колкото до мезетата,подкрепям колегата по-горе над мен,за Ропотамото,а например снощи отпразнувахме всички "ракиджии" със консервирана царевица,домат,зеле,много оцет,чушки,варена сланинка също(отделно от салатката де!),кебапи и кюфтета на въглени(жарта от ракията,да не оди дзян) и 45 градусова Троянска сливова!
            Последно редактирано от Driftacha; 07-10-12, 23:18.
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #21
              От: Мезета за ракия

              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
              Уф..! Я чакай да видя аз,колко километра е до Козлудуй,па тоя боб да го сториме на фурна,печен..? От сорта нещо :
              [ATTACH=CONFIG]500857[/ATTACH]па макар и с пастърма,или джолан,накъсан на парчнца...
              Уф, уф... има-няма 180км. Ей го дей.

              Чакайте сега да ви обясня за боба.
              Първо се вари - нормално. Кой както знае. Един хвърля 2-3 води, друг го кисне... както си знаете. Взема се гърнето и дъното му се намазва с някаква мазнина. Може и зехтин Сварения боб се изсипва вътре. Слага се един тиган с мазнина и се слагат наденички - каквито ги обичате. Пържат се колкото за вкуса - само да похванат. Наденичките отиват при боба. В същия тиган се мятат и нарязаните гъби. Пак колкото да чуят, че са пържени. И те в гърнето. Следва запръжката - запържвате лука, добавяте брашното, колкото искате да стане гъст боба. Аз го правя доста рядък - 2-3 лъжици брашно на едно гърне и накрая червения пипер, аз ползвам лют.
              Ако сте сипали боба с водата си остава така - може да добавите вода ако не стига. Ако е без водата - сипвате вода в гърнето до желаното ниво. Изливате запръжката отгоре, добавяте чаша бяло вино, сол на вкус, може и доматен сос и бъркате.
              Слагате капака, фурната на 150 градуса и след 3-4 часа (абе аз го карам на око) приготвяте ракията. Веднага след като го извадите мятате вътре нарязан джоджен и пак бъркате. Аз си го докарвам до нещо средно между боб чорба и нормален боб. Чуден за ракия, особено ако е подлютен.
              Последно редактирано от silverfox; 07-10-12, 22:55.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #22
                От: Мезета за ракия

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Уф, уф... има-няма 180км. Ей го дей.

                Чакайте сега да ви обясня за боба.
                Първо се вари - нормално. Кой както знае. Един хвърля 2-3 води, друг го кисне... както си знаете. Взема се гърнето и дъното му се намазва с някаква мазнина. Може и зехтин Сварения боб се изсипва вътре. Слага се един тиган с мазнина и се слагат наденички - каквито ги обичате. Пържат се колкото за вкуса - само да похванат. Наденичките отиват при боба. В същия тиган се мятат и нарязаните гъби. Пак колкото да чуят, че са пържени. И те в гърнето. Следва запръжката - запържвате лука, добавяте брашното, колкото искате да стане гъст боба. Аз го правя доста рядък - 2-3 лъжици брашно на едно гърне и накрая червения пипер, аз ползвам лют.
                Ако сте сипали боба с водата си остава така - може да добавите вода ако не стига. Ако е без водата - сипвате вода в гърнето до желаното ниво. Изливате запръжката отгоре, добавяте чаша бяло вино, сол на вкус, може и доматен сос и бъркате.
                Слагате капака, фурната на 150 градуса и след 3-4 часа (абе аз го карам на око) приготвяте ракията. Веднага след като го извадите мятате вътре нарязан джоджен и пак бъркате. Аз си го докарвам до нещо средно между боб чорба и нормален боб. Чуден за ракия, особено ако е подлютен.
                А! Па то било на един...такова...хвърлей място(по моя нема и толко)..!?
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Мезета за ракия

                  Какви хора сте вие, милост нямате.... Защо пускате такива теми ?
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мезета за ракия

                    Браво на бат Пепо за пивката и вкусна тема.
                    При мен най вече трябват приятели, щот сам ич ми не върви огнената вода, а като има с кой има и с какво, но задължително да е топло!
                    Най ми харесва с агнешки дреболии/пинджувиши/, ама нещо пикочната е станала 470 не знам си какво.
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мезета за ракия

                      А с препечена сланинка на огън, на теферич... върви ли ракийката?
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мезета за ракия

                        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                        А с препечена сланинка на огън, на теферич... върви ли ракийката?
                        Нея я споменах още в началото на темата. Стига, че ми потекоха лигите !
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мезета за ракия

                          Къпете ли я като печете?
                          Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                          Grand 3.1TD
                          0898 620 306 Стоян

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мезета за ракия

                            Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                            Къпете ли я като печете?
                            Ако говориш за сланината, да. Голямо къпане пада докато се препича на скарата.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мезета за ракия

                              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                              , ама нещо пикочната е станала 470 не знам си какво.
                              Станьооо, 560 (от преди седмица). Да се застрелям ли сега? Наздраве!
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мезета за ракия

                                Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                                Ако говориш за сланината, да. Голямо къпане пада докато се препича на скарата.
                                Всъщност говори за ракията - къпана ракия.Пече се по един характерен за южна България начин,като готовата ракия минава през вода.За това е и "къпана".
                                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                                Най-добрият ром е студеният ром!
                                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X