Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли нужда от допълнителна аларма?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли нужда от допълнителна аларма?

    Сдобих се с Tucson, има фабрична аларма,но доколкото четох книжката с инструкции реагира при отваряне на врата или прозорец.

    Не затваря забравени прозорци,което не ме притеснява,но при удар примерно по броня не реагира.Има ли нужда от допълнителна аларма и каква бихте препоръчали?

    Някой имал ли е проблеми при взаимодействие между заводската и допълнително поставена аларма?Има ли чип в ключа,не усетих да тече някакво разпознаване от колата?

    Досега е карана с 5W30 на Шел,с него или на 10w30 да премина,ориeнтирал съм се към Yacoo.Някакви специални изисквания към вида на антифриза има ли?

  • #2
    От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

    Колега, относно допълнителната аларма трябва да предцениш сам - трябва ли ти. Честно казано не знам много аларми, които да са спрели крадците. Преди време бях сложил на една моя кола втора допълнителна аларма, след престой за ремонт в сервиз акумулатора беше паднал. При подаване на ток от агрегат ми бяха изгорили допълнителната, която беше свързана със запалването. 40 мин се опитвахме безрезултатно да я заобиколим НО уви, обадих се на едни джамбази, които с един проводник 1м я заобиколиха за 1минута. Та искам да кажа , че допълнителната аларма може само на теб да попречи - не и на крадците. Та ти си помисли по-добре за застраховка, а не за аларма. Друг аргумент е че ще засвири 2,3,4 пъти ти ще поглеждаш, но след 1-2 месеца въобще няма и да и обръщаш внимание. Разбира се това е моето мнение, дано и други се включат с мнение. Относно чипа не съм сигурен. Коя година е твоята кола?
    П.С Да ти е честита новата придобивка и да те радва много.
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #3
      От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

      Първо,разбира се - Честито! Да си я караш със здраве, да ти носи много удоволствия и приятни моменти.
      Сега, въпроса с алармата няма 100% еднозначен отговор. Принципно , имобилайзера осигурява много повече защита, от една аларма. Второ - направиш ли на колата Каско, алармата (почти ) се обезсмисля. Трето - има доста случаи, в които фабричната и допълнителната аларма си пречат и де факто само проблеми създават. А съдейки по това, че не реагира на удар по броня,гума и т.н. възможно е шоковия датчик да е със силно намалена чувствителност.
      И така,избора си е твой, прецени добре нещата и реши. Успех!
      First Man, then Machine!
      Lada Niva
      Honda XR 400

      Коментар


      • #4
        От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

        Благодаря Ви колеги,за реакцията и поздравленията!
        Колата е 2009г.,2.0 бензин,има и пълно каско,което мисля да подновя.Оказа се,че между пълното и частично каско ставката е практически незначителна за разлика от риска.някой знае ли случайно дали се пипат коли от марката?
        Не забелязах по ключа да има индикации за чип.Предишната ми кола беше с чувствителна настройка и като се форсираше край нея кола или при лек контакт бръмчеше и аз ...хоп на прозореца,докато разбрах, че на тези географски ширини да те подпрат или да те ударят с врата при отваряне е нещо нормално.Колко ядове можех да си спестя,така че май ще се откажа.
        Нямам датчик за температурата на водата на таблото,някой знае ли като светне предупредителната индикация какво е положението - за спиране или за ...ремонт?

        Коментар


        • #5
          От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

          Честито за придобивката! Със здраве и безпроблемно да я караш! Относно алармата - моят Теракан също е с фабрична аларма с имобилайзер, която не реагира на почукване и силни шумове около джипа. През тези години , които го имам, никога това не ме е притеснявало. Щом имаш фабрична - явно от производителя са сметнали , че това е достатъчно. Подкрепям колегите - няма непреодолима аларма - слагането на допълнителна са излишни и неоправдани разходи. Направи си каско и спи спокойно - ако пълното ти се струва скъпо - има и само за кражба. Относно това дали има имобилайзер - при мене на таблото при даване на контакт свети джип с ключ - това е индикация , че компютъра разпознава чипа. Не зная как е при теб , но това лесно може да се разбере като се разглоби ключа.

          Коментар


          • #6
            От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

            Кико, най-добре се обади в ИНД продиктувай рамата и ще ти дадат най-точната информация. Аз докато разглобявах първия си ключ го счупих та дадох 150 лв за нов ключ и обучение на системата ( е разбира се не стигнах само до разглобяване на ключа но и до размяна на разни части ... та се докарах до нов ).
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #7
              От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

              Ще го занеса на ключар утре и ако той не се ориентира,ще използвам жокера на zoro-1.ИНД трябва да имат информация,колата е купувана от тях и има някакъв цифров код,който получих с ключовете,но код съм имал и за обикновени автомобилни ключове,който ми ги изваждаха като дубликат за 6-7 лева.

              Някой знае ли нещо за датчика на температурата,гледах табла на дизели и бензинови модели и има,а тук просто няма индикация?

              Коментар


              • #8
                От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

                Чип има,излезе модификация и надпис на Филипс,независимо,че няма поне за мен външни белези,открих и индикация за разпознаване.При необходимост ще се вади от ИНД,излиза по-бързо и кажи речи на същите пари.

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

                  Здравейте колеги.
                  Отскоро имам Хюндай Теракан 2007 г., 163 коня. Централното заключване/отключване работи, но като отключа през прозореца почват да мигат мигачите, но няма звук.
                  Това ме навежда на мисълта, че най-вероятно свирката не ми работи, какво мислите?

                  Още нещо - как да разбера дали имам имобилайзер - на ключва имам надписи transmiter ...Mhz, и отдолу сериен номер - предполагам че точно това е за имобилайзера?
                  Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                  Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                  Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                  Продавам гуми 205х70х15!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

                    Имобилайзера ти е вграден в ключа пази го, че нов е около 150 лв.в ИНД.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

                      Първо Честито!
                      При заключване и отключване няма звук - мигат само мигачите , ако искаш да си чуеш сирената , на заключена с копчето кола я отключи с ключа/без да натискаш копчето за отключване/. За другото , колегата Жоро ти е отговорил.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

                        Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                        Първо Честито!
                        При заключване и отключване няма звук - мигат само мигачите , ако искаш да си чуеш сирената , на заключена с копчето кола я отключи с ключа/без да натискаш копчето за отключване/. За другото , колегата Жоро ти е отговорил.
                        Ами пробвах няколко пъти, мигачите мигат но сирена няма, или е изключена умишлено или не работи.. Благодаря за бързите отговори
                        Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                        Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                        Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                        Продавам гуми 205х70х15!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

                          Провери си бушоните.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли нужда от допълнителна аларма?

                            Ако е същия бушон на клаксона, той си работи.
                            Както и да е като намеря решение ще докладвам.
                            Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                            Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                            Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                            Продавам гуми 205х70х15!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X