Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов пистолет-какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Газов пистолет-какъв?

    И аз изчетох цялата тема.На мен ми трябва за пукане по празниците и плашене на кучетата.Навсякъде ми препоръчват zoraki 914 неавтоматичния, сега е на цена 115,00 с една година гаранция или 100,00 за 907 по-компактен но и с по-малък палнител. Казват, че бил всеяден на халосни особено турските евтините.Продавача ме убеждава да дам 25-30 лв отгоре за да не се ядосвам после, в същото време не препоръчва скъпите поради това, че немските от 200-250лв не харесвали евтините боеприпаси.Между другото само zoraki е с една година гаранция.Ще помисля още седмица и за коледа ще си направя подарък.
    LZ1ACU

    Коментар


    • #92
      От: Газов пистолет-какъв?

      Зораки 914. Доказано работи.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • #93
        От: Газов пистолет-какъв?

        Аз имам Зораки и съм доволен от пякалката имам и един сиегер 8мм и той си пляка добре... Предсто и ми да си купя реплика на беретата 92фекс и глог, а и един револвер, колекцията няма да е пълна без револвер...
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #94
          От: Газов пистолет-какъв?

          Здравейте , реших да си купя газов пистолет и се спрях на въпросния Зораки 914. Плякалката ще се ползва единствено за самозащита от животни , най-вече кучета и за плякане на празници като нова година. За гората ако ме срещне мечка , съмнявам се да помогне.
          Въпроса ми е какви газови патрони да си взема , т.е. с какво съдържание което е най-ефективно срещу животни ?
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #95
            От: Газов пистолет-какъв?

            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            Здравейте , реших да си купя газов пистолет и се спрях на въпросния Зораки 914. Плякалката ще се ползва единствено за самозащита от животни , най-вече кучета и за плякане на празници като нова година. За гората ако ме срещне мечка , съмнявам се да помогне.
            Въпроса ми е какви газови патрони да си взема , т.е. с какво съдържание което е най-ефективно срещу животни ?
            С барут, халостни - те са най-шумни, бълват огън и според мен най-ефективни.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #96
              От: Газов пистолет-какъв?

              Идеята ми е примерно първите 2-3 патрона халостни и след тях с някакъв газ ?
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #97
                От: Газов пистолет-какъв?

                Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                ... Плякалката ще се ползва единствено за самозащита от животни , най-вече кучета и за плякане на празници като нова година. За гората ако ме срещне мечка , съмнявам се да помогне.
                Въпроса ми е какви газови патрони да си взема , т.е. с какво съдържание което е най-ефективно срещу животни ?
                Плякалката може да ти помогне да НЕ срещнеш мечка, като за целта при движение в bear country от време на време я използваш за вдигане на шум. Някои хора по Родопите използват за тази цел пиратки, ама газеняк с халосни като да е по-удобен вариант. Халосните също така могат да свършат работа и при среща с кучета. За по-упорити екзепляри е добре да има и някой патрон с технически пипер (кафява тапа).
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #98
                  От: Газов пистолет-какъв?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Плякалката може да ти помогне да НЕ срещнеш мечка, като за целта при движение в bear country от време на време я използваш за вдигане на шум. Някои хора по Родопите използват за тази цел пиратки, ама газеняк с халосни като да е по-удобен вариант. Халосните също така могат да свършат работа и при среща с кучета. За по-упорити екзепляри е добре да има и някой патрон с технически пипер (кафява тапа).
                  10x
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #99
                    От: Газов пистолет-какъв?

                    Имах пистолет ама го махнах. Сега съм с револвер. Бая време се чудих какво дае.
                    Колебаех се между екол и зораки 2,5 " цев
                    В краина сметка взех Блоу 5 заряден. Другите са 6 зарядни и от там и по трътлести в барабана а тоя е тесничик. Па и цената му с 30 % надолу. Другото което ме дръпна към Блоу е и с по малки "фуги" между барабана и тялото. Стреля със всичко 9мм. Без значение револверен или пистолетен патрон. При пистолетния боеприпас обаче екстрактора не върши работ. Вадиш с изтръскване от барабана.
                    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                    freelander 1,8 2001g.

                    Коментар


                    • От: Газов пистолет-какъв?

                      Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                      Имах пистолет ама го махнах. Сега съм с револвер. Бая време се чудих какво дае.
                      Колебаех се между екол и зораки 2,5 " цев
                      В краина сметка взех Блоу 5 заряден. Другите са 6 зарядни и от там и по трътлести в барабана а тоя е тесничик. Па и цената му с 30 % надолу. Другото което ме дръпна към Блоу е и с по малки "фуги" между барабана и тялото. Стреля със всичко 9мм. Без значение револверен или пистолетен патрон. При пистолетния боеприпас обаче екстрактора не върши работ. Вадиш с изтръскване от барабана.
                      Колега би ли споделил каква му е цената и защо си преминал на револвер ? Имаш ли проблеми със засичане ?

                      Изчетох темата но все още не съм купил , така че може и да си променя решението за марката .
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • От: Газов пистолет-какъв?

                        Точно заради засечки разкарах пистолета. Писнами от засечки. И с турски и с немски все засичат. Имам поглед над доста пистолети колегатами има зораки "не автомат", бащаму същия ама авто. Кумеца има екол автоматичен моя бе не автоматичен.
                        Сега съм на револвер заради това. Ако решиш да е револвер взимай с къса цев "реве" по силно.
                        Моя е 4,5 инча цената бе ако не греша 62 лв. Екола и зоракито са над 90 даже зораки май бе над 100.
                        Последно редактирано от derhunter; 08-07-17, 16:49.
                        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                        freelander 1,8 2001g.

                        Коментар


                        • От: Газов пистолет-какъв?

                          Револвер е оправдан единствено за КНО и то само заради законодателството ни.

                          Коментар


                          • От: Газов пистолет-какъв?

                            То законодателството се смени, вече и при КНО може да се носи с патрон в цевта, в смисъл закона не го забранява вече......

                            Коментар


                            • От: Газов пистолет-какъв?

                              Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
                              То законодателството се смени, вече и при КНО може да се носи с патрон в цевта, в смисъл закона не го забранява вече......
                              ??? Може ли линк към съответния текст?
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар


                              • От: Газов пистолет-какъв?

                                Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
                                ??? Може ли линк към съответния текст?
                                Първоначално публикуван от ЗОБВВПИ Преглед на мнение
                                Чл. 60. (1) Забраняват се:
                                2. съхранението и носенето на оръжия за спортни и за културни цели с патрон в цевта или в барабана
                                Което не е забранено, е разрешено
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X