Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов пистолет-какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Газов пистолет-какъв?

    Щото не са бойни..

    Коментар


    • #62
      От: Газов пистолет-какъв?

      В понеделник ще купя по няколко броя от всички налични халосни и ще ги изстрелям. С газови няма да пробвам още. Не знам каква марка са патроните, купих някакви "средна ръка". При всяко едно положение ще оставя пистолета да го погледнат.

      Коментар


      • #63
        От: Газов пистолет-какъв?

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Интересно наистина. Все повече и у мен се затвърждава становището, че коренно противоположните резултати от личен опит, еднозначно корелират със заключението:

        Нямам база за сравнение относно личния си опит, имам един-единствен газов пистолет (той всъщност е на щерката). Блоу мини (същият като този от атентата срещу Доган ), за 25лв на примонция.
        Никога не съм гледал на него, като на средство за защита - единствено като на аксесоар за забавления по Нова година и под. Съответно никога не е стрелял с лютиви, сълзливи и пр. патрони - само халостни. Затова пък такива през него са минали всевъзможни - всички чишити и марки, от всякакъв произход, също така всякаквите ракетки и прочие фойерверки налични и бивали внасяни тук, през десетината години откак е вкъщи. Няма да преувелича, ако кажа, че е на няколко хиляди изстрела. Е, нито веднъж не е засякъл (и компрометирани патрони не са ми се случвали), цял целеничък си е и в прекрасна кондиция.
        Аз имам същия "Екол Туна" 8 мм. Закупен също за 25 лв. /всъщност ми е подарък, но аз си го избирах/ преди 7-8 години..
        Придобит основно за "увеселителни стрелби" по празници и служебни банкети Малък, прибран и безотказен. Гърми до сега с турски патрони РАК. От няколко стотин само три не са ми гръмнали поради калпава кабза. Гърми по-силно от другите, дори и 9 мм защото му е къса цевта. Напоследък го нося постоянно на риболов против кучета защото веднъж едни помияри щяха да ме съборят от мотора. Откакто го нося не са проявили интерес, може би усещат или го подушват .
        Зет ми има един италиански "скъп" който ми омръзна да го поправям. Приятели са ми носили пистолети и револвери за поправка. като видя, че са от леките, някаква алуминиева сплав - директно отказвам.
        Най-добри са "железните" Макаров и ПСМ, но мисля, че вече не се продават.
        По добре е да е от ЦАМ отколкото от алуминиева /или магнезиева/ сплав. Личното ми мнение е, че револверите по-често се повреждат и не са ремонтопригодни. Не разбирам и залитането по големите реплики на армейските пистолети.
        Иначе каквото му хареса.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #64
          Газов пистолет-какъв?

          Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
          В понеделник ще купя по няколко броя от всички налични халосни и ще ги изстрелям. С газови няма да пробвам още. Не знам каква марка са патроните, купих някакви "средна ръка". При всяко едно положение ще оставя пистолета да го погледнат.
          Yavascalar са твоите..

          Коментар


          • #65
            От: Газов пистолет-какъв?

            Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
            Щото не са бойни..
            Бил съм свидетел преди много години когато и за тези играчки се искаше разрешително как човек извади газеняк на двама прилично пийнали дивака....след засечка яде толкова бой че ми дожеля!най странното е че после ония двамата изтреляха целия пълнител във въздуха без засечка!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #66
              От: Газов пистолет-какъв?

              Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
              Оръжие се вади за да се стреля - на месо.Иначе по добре не го вади.Преди 30 мин съпругата ми е била свидетел окато разхожда немската овчарка,как един с маска е хвърлил тухла по стъклото на едно паркирано такси на централна улица в Габрово - бул Столетов.Нападателят я е видял и тръгнал да бяга към нея.Тя поради липса на опит се е заковала на място и единствено едрата немска овчрака която се е изправила права я е отървала от тежки последствия.Нападателят е избягал.Бесен съм и ме е яд че съм на хиляди километри от дома.Утре първата и работа е да купи 2 спрея от най-силните които се продават и единият да го изпръска за проба.Вторият влиз като неразделна част от облеклото и.Бесен съм!
              Трябвало е само да пусне повода.Не изисква опит и усилие.
              Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
              Grand 3.1TD
              0898 620 306 Стоян

              Коментар


              • #67
                От: Газов пистолет-какъв?

                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                Бил съм свидетел преди много години когато и за тези играчки се искаше разрешително как човек извади газеняк на двама прилично пийнали дивака....след засечка яде толкова бой че ми дожеля!най странното е че после ония двамата изтреляха целия пълнител във въздуха без засечка!
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...55#post1964255

                Коментар


                • #68
                  От: Газов пистолет-какъв?

                  Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                  Трябвало е само да пусне повода.Не изисква опит и усилие.
                  А след това ако въпросният се жалва или недай боже се появят бюстители на закона знаете ли що писане е...............личен опит с овчарката ми./бог да я прости беше добро куче/

                  Ако правилно съм разтълкувал всичко писано по горе няма абсолютно никакъв смисъл да се закупува газов пистолет.В главата ми се бяха загнездили скверни мисли за нещо за самозащита но явно ще се карат курсове и ще закупя по сериозно средство.Може ли някой да пише какви са изискванията?
                  Последно редактирано от alex052; 23-02-14, 09:33.
                  Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                  GSM +359 895 236 182

                  А Rhf +

                  Коментар


                  • #69
                    От: Газов пистолет-какъв?

                    Точно така!Боравенето с газово оръжие изисква не по-малко практика,познания и умения от боравенето с огнестрелно бойно оръжие.Разликата е че и в най-добрия случай ефектът от газов пистолет е никакъв в сравнение с бойният.Тези които разчитат на газовото обикновено чакат след 1-2 изстрела целта да падне.Това не се случва.Обикновено притежателят на газовото яде бой в порядъци по-свиреп от нормалното.Тук е време да кажем че ефектът от един добър спрей е значително по-добър от 3-4-5 изстрела с газово на работна дистанция.Газовото оръжие става за стрелба с халосни и за животни където резкият силен звук играе значителна роля.За самозащита - спрей или в краен случай електрошок с който също трябва доста тренировка до правилно боравене.Тоест спрей.От там нататък за сериозни неща - КНО и много тренировки.Практически и теоритични.Важно е да проиграете в съзнанието си различни варианти в които може да попаднете и когато това се случи да сте стабилни психически.
                    Имайте в предвид че най-добрата защита е да не попадате в екстремни ситуации.Когато това стане - нападателят винаги има предимството на подготвения...Темата е необятна...Общо взето за да реагира адекватно и да се измъкне невредим от ситуацията на нападнатият му трябва доста подготовка.Това което е по филмите - няма нищо общо с реалността.
                    BMW X6

                    Коментар


                    • #70
                      От: Газов пистолет-какъв?

                      Адекватна реакция изключва ползването на ГСО. Адекватната реакция включва всичко друго (дори и да избягаш), но не и ГС "Оръжие". Рисковете при използване на такива залъгалки са огромни, за този, който ги използва. Идея си нямате колко въоръжен народ има по улиците с КНО и какво би последвало от едно вадене на детска играчка. По-добре е воден пистолет, пълен със сок от мариновани лютиви чушки.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Газов пистолет-какъв?

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        Адекватна реакция изключва ползването на ГСО. Адекватната реакция включва всичко друго (дори и да избягаш), но не и ГС "Оръжие". Рисковете при използване на такива залъгалки са огромни, за този, който ги използва. Идея си нямате колко въоръжен народ има по улиците с КНО и какво би последвало от едно вадене на детска играчка. ...
                        Този аргумент винаги ми звучи странно. "Ти като извадиш газовия, пък онзи ако извади истинския ...". Ами хубаво де, ама нали все пак става въпрос за самоотбрана, а не за мерене на пишки? Какво отношение има тук "въоръжения народ с КНО" по улиците, ако нямаш намерение ти да нападаш някого и да го плашиш с газеняк? Да, ако при някой скандал на улицата тръгнеш да заплашваш някого с газов пистолет, наистина има вероятност онзи отсреща да те отстреля със законно притежаваното си оръжие и е много вероятно да се отърве без съществени последствия, защото ще е действал в условия на неизбежна самоотбрана. Ако някой от въоръжените пък ти насочи пистолет, комай ще е все тая дали имаш истински, газеняк или пък си с празни ръце. Освен ако не си някой екшън герой, дето да може да си извади светкавично оръжието и да издуха противника преди онзи да е успял да си свие показалеца.

                        Адекватната реакция предполага да използваш по адекватен начин всички налични средства. Ако имаш опасения, че някой се готви да посегне на живота ти, ГСО наистина не върши работа. Ама то в такива случаи и заветното КНО, което въоръженият народ разнася, изобщо не дава никакви гаранции. Както впрочем и професионалната въоръжена охрана ...

                        Виж, за случаи на нападения от хулигански тип газенякът при правилна преценка на ситуацията и правилно използване може и да свърши работа. Най-малкото за да ти даде малко време за да избягаш в суматохата. И вероятността след това да береш ядове за превишаване на пределите е съществено по-малка, да не кажем никаква.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Газов пистолет-какъв?

                          Гаранция няма, дори и ПК да носиш с теб. Но представи си, че някой се почувства застрашен и вади ГСО. Какво става по-нататък? Яде бой и му го навират отзад, понеже с ГСО не виждам как ще нараниш някой, освен ако не го удариш с дръжката. И тук идва разликата в притежателите на ГСО КНО. Носещ и употребяващ КНО мисли повече и много по-адекватно би действал спрямо носещ и употребяващ ГСО. Понеже отговорността е по-голяма и тук вече наистина има адекватна реакция, а не реакция на плашило, което разсмива.

                          неизбежна самоотбрана
                          С ГСО? Хайде да не водим разговор в рамките на научната фантастика.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Газов пистолет-какъв?

                            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                            Гаранция няма, дори и ПК да носиш с теб. Но представи си, че някой се почувства застрашен и вади ГСО. Какво става по-нататък? Яде бой и му го навират отзад, понеже с ГСО не виждам как ще нараниш някой, освен ако не го удариш с дръжката. И тук идва разликата в притежателите на ГСО КНО. Носещ и употребяващ КНО мисли повече и много по-адекватно би действал спрямо носещ и употребяващ ГСО. Понеже отговорността е по-голяма и тук вече наистина има адекватна реакция, а не реакция на плашило, което разсмива.

                            С ГСО? Хайде да не водим разговор в рамките на научната фантастика.
                            Май те подлъгва самочувствието на човек, разнасящ професионално оръжие? "Мисли повече и много по-адекватно би действал". Не че няма и такива, ама дай да не си разказваме вицове! Хайде да не сме виждали военни и полицаи, които разнасят пищов, но имат доста смътна представа и почти никакви навици за начина му на употреба. За цивилните притежатели пък да не говорим.
                            Мислиш, че при подходящи обстоятелства не могат да ти заврат отзад истински пистолет ли? На първо четене си спомням за един случай, в който в София футболни запалянковци бяха били и бяха отнели пистолета на полицай, който се беше опитал да ги респектира с демонстриране на оръжие.
                            Колко повече е мислил и колко адекватно е действал екс-военният притежател на пищов, който изпразни един пълнител срещу Стойчо Стоилов и за малко не го уби заради това, че онзи го заплашил, че ще го набие при скандал на пътя?
                            Убеден съм, че доста адекватно мислещи и действащи притежатели на огнестрелно оръжие в някои ситуации (примерно нападение от хулигански подбуди) по-скоро биха се оставили да ги набият, отколкото да употребят оръжието си и после да лежат в затвора, защото са претрепали някой келеш. Пита се обаче какъв е смисълът от носенето на КНО в подобни ситуации?!?

                            Я да ти дам една вводна: Чуваш трясъци на стълбището и виждаш как леко подпийнал 20-на годишен юнак млати с шутове и с метална водопроводна тръба по вратата на комшиите, щото искал да се саморазправи с някой от 16-нагодишните хлапета вътре, които нещо го били обидили. Излизаш, говориш с перкото и той уж си тръгва надолу по стълбите, но в следващия момент нещо му прищраква и тръгва срещу тебе, демонстрирайки намерение да пробва с тръбата колко ти е здрав черепа. Преценяваш, че изгледите от ръкопашна схватка не са добри за теб и вадиш пищов, който ти е под ръка. Ако въпросният се респектира от вида на оръжието/щракването на затвора и прекрати нападението - чудесно. Дотук обаче е все тая дали имаш КНО или ГСО. Онзи отсреща не е от онези, които за секунда - две биха различили истински от газов.
                            Какво става обаче, ако той е толкова тъп, та продължи? Готов ли си да простреляш келеша на стълбите с истинския си пищов с всички произтичащи последствия? И ако ти си, колко от другите притежатели на КНО биха стреляли без да се колебаят?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Газов пистолет-какъв?

                              Примера е много хубав и реален. Аз лично, точно в такава ситуация никога не бих използвал КНО. Не заради последствията, а поради други мои си лични причини. Относно употребата на оръжие, дали е КНО или ГСО според НК няма никаква разлика, а пък ако ще и с воден пистолет да си го напръскал и после той да е умрял от пневмония. Изрично в закона пише точно и ясно какво е определението за оръжие и ГСО спада в това определение. Така че, в случая с КНО-то ще спреш нападателя и жертвата (ранения) ще е само една. Със ГСО резултата ще е нулев и жертвата пак ще една, но няма да е нападателя. Тъй че дали ГСО или КНО, закона е еднакъв и последствията са еднакви. Това, че е ГСО не е смекчаващо вината обстоятелство и другарите министерство на правосъдието (следствие, прокуратура и съд) хич не ги интересува с прашка ли си стрелял или с АК.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Газов пистолет-какъв?

                                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                                Примера е много хубав и реален. Аз лично, точно в такава ситуация никога не бих използвал КНО. Не заради последствията, а поради други мои си лични причини. Относно употребата на оръжие, дали е КНО или ГСО според НК няма никаква разлика, а пък ако ще и с воден пистолет да си го напръскал и после той да е умрял от пневмония. Изрично в закона пише точно и ясно какво е определението за оръжие и ГСО спада в това определение. Така че, в случая с КНО-то ще спреш нападателя и жертвата (ранения) ще е само една. Със ГСО резултата ще е нулев и жертвата пак ще една, но няма да е нападателя. Тъй че дали ГСО или КНО, закона е еднакъв и последствията са еднакви. Това, че е ГСО не е смекчаващо вината обстоятелство и другарите министерство на правосъдието (следствие, прокуратура и съд) хич не ги интересува с прашка ли си стрелял или с АК.
                                Примерът си е съвсем реален, защото е по действителна случка, която приключи в момента, в който се чу щракането на затвора именно на газеняк. Т.е. нападението (което иначе би могло да доведе до телесни повреди) беше прекратено още в зародиш, което на мен ми звучи като съвсем адекватен резултат. И съвсем не съм склонен да се съглася с тебе, че резултатът щял да бъде нулев, ако би се стигнало до стрелба.

                                Иначе напълно съм съгласен с тебе, че повечето нормални хора в тази ситуация не биха използвали КНО. Което пак ни връща на въпроса какво от това, че си имаш чудесен истински пистолет, когато няма да можеш да го използваш за друго, освен да пукаш на стрелбището и да се хвалиш по форумите?!?

                                За законите искаш ли да бъдеш малце по-конкретен? Защото в Закона за оръжията и т.н. си има ясно разграничение кое е огнестрелно и кое - неогнестрелно оръжие. И съответно - ясно разграничение и огромна разлика в режимите за придобиване и носене на едното и другото.
                                Теорията ти, че било все едно дали си употребил КНО или ГСО издиша отвсякъде. Вярно, че и в единия, и в другия случай може да те осъдят, ако причиниш смърт. Само че, с ГСО вероятността да причиниш смърт или по-сериозни телесни повреди е пренебрежимо малка в сравнение с използването на КНО. Съответно толкова по-малка е и вероятността да попаднеш под по-тежки членове на НК.

                                Също така приемам като несериозно твърдението, че никой нямало да се интересува дали си използвал прашка или АК. По този повод имаме пресен пример от съдебната практика:

                                ".. Не е имало опит за убийство над почетния председател на ДПС Ахмед Доган от страна на Октай Енимехмедов на 19 януари 2013 година в НДК. Това реши Софийският градски съд ... "

                                Дали решението на съда щеше да бъде същото, ако въпросното лице беше насочило към главата на Доган истински пистолет?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X