Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

    Харесал съм си едно Дискавъри, автомат 3.9 бензин с обикновена газ.
    Интересувам се от това дали автоматичните кутии при този модел са здрави и безпроблемни или трябва да се избягват. Споделете и ориентировъчна цена на обслужването на автоматичната скоростна кутия.
    Също така се интересувам дали V образния 8-мак понася добре обикновената газ. Темата за разхода я видях и знам какво да очаквам, между 15 и 25 зависи от как и къде се кара.
    Джипа е във Враца, тъмно зелен с десен волан. Ако някой има информация или е ходил да го гледа ще съм благодарен да сподели.
    Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
    Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

  • #2
    От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

    Кутията не се слави с някакви детски болести.Знам,че на БМВ като минат 250 000 май-почват някакви проблеми,но това е за БМВ.Добре подредена сменя адекватно,без удари и нещо подобно.Обслужването опира до едно масло,няма филтри.Двигатела понася обикновенна газ,но всичко трябва да е изрядно по него,кабели,свещи,капачка,абе всичко за което се сетиш по запалителната и газовата система.

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

      Мерси за отговора. Други някакви специфични за 3.9 неща има ли за гледане по двигател и т.н.
      Съобщение от модератор:
      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      Прочетохте ли това
      ...ЦЪК
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-10-12, 16:51.
      Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
      Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

        Написах от къде съм
        Търси се компетентен колега, който да разбира от Ленд Ровър, в частност Дискавъри 1 фейслифтовия модел (след 94г).
        Обмислям да ходя до Враца на оглед на гореспоменатия джип и смятам че е добре с мен да има човек който разбира от тези автомобили.
        Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
        Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

          Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
          Мерси за отговора. Други някакви специфични за 3.9 неща има ли за гледане по двигател и т.н.
          Съобщение от модератор:
          Моля, напишете си в профила от къде сте.
          Прочетохте ли това
          ...ЦЪК
          Има много неща за гледане по джипа,но не са свързани с двигатела.

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

            Много пестеливо, кажи кои неща са за гледане по джипа, да знам къде да гледам като го купувам. Да няма после теми от рода на "Купих си Дискавъри и стана Олеле!! "
            Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
            Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

              Айде да съживя малко темата и да не отварям нова.
              Гледам в мобилето едно червено дискавъри 1 фейс, с десен волан, автоматични скорости и двигател 3.9i. Намира се в Самоков и струва 3000лв
              Преди зимата беше 4600лв, после 4200лв, след това свалиха обявата. Сега гледам пак се е появила, на много по-поносима цена.
              Видях обаче, че въпросното Дискавъри има на таблото един бутон, със символ наподобяващ магистрала. За какво служи този бутон?
              Да не е това бутон за регулиране на въздушно окачване, защото знам, че някои дискавърита, дори и от старите го имат. Ако има въздушно окачване мисля, че покупката не е оправдана и ще се откажа.
              Като цяло ще ми е полезна всякаква информация за този джип, ако някой има такава. Също така и какво да гледам при евентуалния оглед.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:55.jpg
Прегледи:1
Размер:164.7 КБ
ID:5461310

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:58.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:5461313

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5461311

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:57.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5461312
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-03-13, 19:47. Причина: Снимки!
              Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
              Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                Cruise Control

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:60.jpg
Прегледи:1
Размер:142.9 КБ
ID:5461319
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                  Жив и здрав да е, колегата качил снимките
                  Благодаря.
                  Сега като се разрових, май ще се окаже, че това копче е за автопилот (поддържане на постоянна зададена скорост) не знам как се нарича точната система при Land Rover, другото название е "темпомат"

                  пп Наистина се оказа круиз контрол, автопилот и т.н.
                  Тоест няма въздушно окачване, явно тия дни ще ходя да се гледаме с Дискавърито. Ако всичко ми хареса и е наред като нищо ще се вземеме
                  Мерси на PETER PETRAKIEV
                  Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                  Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                    Като правило са здрави, но преди да я купиш огледай внимателно коша, купето и шасито за ръжди и гнилочи. Покарай я до Мальовица по завоите и ако има канал провери има ли масла в дифовете, СК и РК. Дано е добра, че частите и ремонтите са скъпи, има-нема 1000 лв. на влизане в сервиз.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                      Ти направо ме застреля!?!?!!? 1000лв за влизане в сервиз??? Ами то цялата кола струва три влизания в сервиз.
                      Кое му е толкова скъпо на пустото дискавъри, току виж сте ме отказали с тия цифри.
                      Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                      Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                        Нямам предвид дребни ремонти, които повечето си правим сами или с приятели, като смяна на масла, филтри, тампони, амортесьори и т.н. Но ремонтът в сервиз почва от 30 лв./час. Това, разбира се, се отнася и за другите марки. Във този форум съм чел мнения, че частите на Диското са евтини, но не пишат в сравнение с кои други марки. Аз мога да кажа, че са много скъпи, в сравнение с Нива, напр.
                        „Кое му е толкова скъпо на пустото Дискавъри?“ - Ами аз незнам нещо да му е евтино, напр. съединител - 400 лв., damper-шайба - 500 лв., стъкло за външно огледало - 50 лв. и т.н. и това са консумативни резервни части. Цените са без труда.
                        За повече подробности виж в сайта на Мото Пфое или Падок, или питай тука и ще ти се каже.
                        Ще припомня една народна поговорка от ново време „днес всеки може да си купи Мерцедес на старо, проблемът е с поддръжката“.
                        пп. Моя опит е с Диско 2, Тд5, ръчни ск.
                        Последно редактирано от trapper; 15-03-13, 08:00. Причина: пояснение
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                          Кутията е една от най-здравите.Поддръжката е горе долу като на всяка кола от тези години и много зависи от самия екземпляр.Виж дали работи равномерно и дали пали нормално студена и топла и трябва на празен ход оборотите да са стабилни.Цените на частите са доста достъпни,особено от Острова или втора употреба.
                          M.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                            Аз па най-недоволен съм оставал от "сервизи", работещи по 50 лв./час
                            Ако нямаш къде да си правиш Диското на нормални цени - кажи, ще ти дам насоки. Няма да ти съдерат кожата и няма да се оправдават после.
                            Проблема не е в частите и цените им. Проблема е, че купуваме 20 годишни камиончета, които са карани последните 5-6 на принципа "карам докато се счупи", то не се чупи и накрая го пускат за продажба.

                            За 3000 може да го купиш, но очаквай изненади - ако познаваш колите и има къде да го ремонтираш - предложението е чудесно. Но не разчитай на нея докато не я разкостиш/провериш къде ли не
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                              Ако няма луфтове в трансмисията, 8-ка работи равномерно и дърпа яко и плавно, автомата не мисли много(този не е от най-бързите) и не е изгнил, значи става.
                              Нали знаеш за разхода на тоя зил

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X