Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

    Разхода е ясен 15-25 газ
    Частите и цените им, които сте цитирали не са толкова плашещи. Ползвам добри отстъпки при повечето вносители на авточасти и има къде да си правя сам повечето текущи ремонти.
    Сравнявам с поддръжката на колите, които карам от 7-8 години насам.
    Мисля, че ще се справя. В понеделник ще се разходя да го погледна и покарам, да видя дали ще ми хареса.
    Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
    Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

    Коментар


    • #17
      От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

      Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
      Разхода е ясен 15-25 газ.
      За 15/100 забрави, трябва да си много кростък с газта, а осмака по принцип не е за кротки хора.

      Съединителя на осмака е доста по-евтин оъ цитирания и кара много.

      Коментар


      • #18
        От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Аз па най-недоволен съм оставал от "сервизи", работещи по 50 лв./час
        Ако нямаш къде да си правиш Диското на нормални цени - кажи, ще ти дам насоки. Няма да ти съдерат кожата и няма да се оправдават после.
        ...
        Давай ги, бирата е от мене.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #19
          От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

          Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
          За 15/100 забрави, трябва да си много кростък с газта, а осмака по принцип не е за кротки хора.

          Съединителя на осмака е доста по-евтин от цитирания и кара много.
          На магистралата със скорост 100-120км/ч на дали ще харчи повече от 15/100 газ
          Съединителя хубаво е евтин, ама тази кола е с автоматични скорости, които пък се оказа били много здрави и безпроблемни
          Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
          Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

          Коментар


          • #20
            От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

            Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
            На магистралата със скорост 100-120км/ч на дали ще харчи повече от 15/100 газ.
            Може да падне и на десет.

            Коментар


            • #21
              От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

              Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
              Може да падне и на десет.
              Как пък не, не сме се събрали да се будалкаме нали.
              Land Rover Discovery II 3,9 V8
              Лада Нива 21214 1,7i

              Коментар


              • #22
                От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                Може да падне и на десет.
                Май се майтапиш нещо
                Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                Коментар


                • #23
                  От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                  Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                  Как пък не, не сме се събрали да се будалкаме нали.
                  Toчно това чаках, включване от колега със същия джип.
                  Дай малко информация, чупи ли се много, всеки път ли ремонта е за по 1000лв и колко реално ти харчи колата, също така има ли газ или не, ако има обикновена или ГИ?
                  Благодаря
                  Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                  Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                  Коментар


                  • #24
                    От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                    Ако не го караш няма да се чупи. Цените варират много, в България частите са скъпи но пик си имаме нитернет. За ремон търси хора от форума има доста кадърни а и не са чак такива скъпчи. Разхода и той варира от 15 извън града през 25 в града та чак до 60 в гората, говоря за литри на 100км. Моя е с газова инжекция и няма да крия, че съм и наложил ограничения.
                    Land Rover Discovery II 3,9 V8
                    Лада Нива 21214 1,7i

                    Коментар


                    • #25
                      От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                      Имах автоматик същия набор, само че дизел. МНого доволен, не съм имал никакви съществени проблеми. За 4 години - сменени задни амортисьори, едно каре, маркучи за охлаждането на автоматика и консумативи. Въпреки това не бих си купил пак кола на тази възраст. Намирането на части и читав сервиз не е от най-лесните, не че е невъзможно, но изисква повече усилия. А и разхода на гориво не е за пренебрегване.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                        Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                        Ако не го караш няма да се чупи. Цените варират много, в България частите са скъпи но пик си имаме нитернет. За ремон търси хора от форума има доста кадърни а и не са чак такива скъпчи. Разхода и той варира от 15 извън града през 25 в града та чак до 60 в гората, говоря за литри на 100км. Моя е с газова инжекция и няма да крия, че съм и наложил ограничения.
                        Няма да го карам обещавам
                        Сериозно, Диското няма да минава повече от 400-500км максимум на месец, понякога и много по-малко, основна кола за пътувания си имам, тази ще ми е туристическо-рибарско-скиорска.
                        Ремонтите- за повечето текущи ремонти имам условия и умения да си ги правя сам, стига да има достатъчно информация, не съм вързан в ръцете, а имам и роднини механици. Части също си набавям с отстъпка стига да ги има, а не само "при официалния дилър".
                        За разхода значи много правилно съм се ориентирал, като казах, няколко мнения по нагоре, че ще харчи между 15л/100км и 25л/100км газ в зависимост от условията на шофиране. Дано тази, която ще гледам да е с газова инжекция.

                        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                        Имах автоматик същия набор, само че дизел. МНого доволен, не съм имал никакви съществени проблеми. За 4 години - сменени задни амортисьори, едно каре, маркучи за охлаждането на автоматика и консумативи. Въпреки това не бих си купил пак кола на тази възраст. Намирането на части и читав сервиз не е от най-лесните, не че е невъзможно, но изисква повече усилия. А и разхода на гориво не е за пренебрегване.
                        Е тука сериозно се разминаваме в мненията си. Каквото беше направено от началото на 90-то до 2000г, айде с малки изключения до 2002г, това ще си останат истински коли. Тия 10-ина 12 години според мен (и не само) са златната ера на автомобилостроенето. Здравото автомобилостроене говоря, не съвременните хибридни, малолитражни но с турбини и т.н. изгъзици. Говоря от лично впечатление и опит с различни коли- стари, доста по нови и чисто нови, купени от магазина.
                        Старото е в пъти по-здраво, безпроблемно и евтино. За новото... мога да изпиша много, ама сега нямам време, а и не това е целта на темата
                        Последно редактирано от АлКБ; 17-03-13, 21:30.
                        Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                        Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                        Коментар


                        • #27
                          От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                          Нали каза ,че е с нормално газово,той само инжекцион на осмак е 2 бона пък цялото диско за 3...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                            Абе човек не се притеснявай толкова вземай и карай смело, Диското е рвмонтопригоден автомобил а и части има бол, кеф ти по моргите кеф ти нови http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=22246
                            Land Rover Discovery II 3,9 V8
                            Лада Нива 21214 1,7i

                            Коментар


                            • #29
                              От: Няколко въпроса за Discovery 3.9i 96г автомоатик

                              Взимай, взимай, ама продавача цял ден не пожела да си вдигне телефона камо ли да върне обаждането.
                              *@л съм го ако иска, не е само тая талига за без пари с десен волан.
                              Колега Тони1 не си прочел внимателно темата от самото и начало. В началото става въпрос за едно дискавъри, тук вече говорим за друго. Това червеното от снимките е обявено с газова уредба, но никъде не се споменава каква, а и снимки на мотора липсват в обявата.
                              Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                              Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X