Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

    Колеги, знаете ли дали частите на "Газелата" стават за джиповете?
    Например задния мост, хидравликата,ресьорите и т.н.
    Имам пред вид това:http://gazbg.com/model_3302.html
    Благодаря на включилите се!

  • #2
    От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

    Не са взаимозаменяеми, ако има желание може да се преправят предполагам за да паснат на уаз-а. Какво си наумил колега? Доколкото знам частите за газела са няколко пъти по-скъпи, от тези за уаз.

    Коментар


    • #3
      От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

      На мястото на което работех преди имаше една газела. Беше само със задно, не 4х4 и бяха ми казали, че е с ресьори от ГАЗ69, не мога да гарантирам, че не са ме излъгали.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

        Газелата е с допълнителни ресьорите и са по-широки. Полезен товар за газелата е 1,5 т. , а на уаз-а 800 кг. предполагам и за газ69 е толкова, няма как да са еднакви ресьорите, колега.

        Коментар


        • #5
          От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

          За да ти кажем прегледно има общо колко манатарката сдяволската гъба
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            За да ти кажем прегледно има общо колко манатарката сдяволската гъба
            Да де, гъба е! Двигателя беше еднакъв едно време! Сега не знам!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

              Двете машини имат много общо-искат да имаш монтьорски разряд.Първите Газели бяха с двигател на ГАЗ-24.С 5 скорости. В МВР имат Газели с двойно - фургони и пътнически. Били много проходими но това е много субективно . От Газела(първите) слагат скорости на Волга-стават без корекции и заради 5-тата дават икономии.Но скоростите са с опашка.За по новите не знам.Те вече имат с най- различни двигатели-Ивеко,Щаер.Външна прилика на Форд Транзит.

              Коментар


              • #8
                От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

                Благодаря, колеги!
                Две такива "Газели" ще ги дават за скраб. Мисля каквото мога да им сваля, ако става нещо за джиповете.
                За сега гумите ги спазарих - 175/75/16. Днес ще гледам хидравлика и скорости (ако са с 5 ск.).
                Има интересни джанти - с 6 отвора и двойна гума отзад.
                И такива идеи ми се въртят.
                Доста подобни пропуски съм правил ГАЗ 69 - отиде за скраб, 2 Ниви (99 г и те.... и още други).
                Та за това питам вас - знаещите какво да гледам и да свалям докато е време.

                Коментар


                • #9
                  От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

                  Нe e много по темата,но от почти три години съм със задни газови амортисьори/оранжави на цвят/ от Газела и не са мръднали-ухо ухо са.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

                    Tака кажи,много неща стават.Хидравликата на волана,кутията може да се се сложи на уаз,товарен или фургон.Спирачни апарати-стават за всички уаз-газ69,моите са такива.Задниа мост е много добра конструкциа ,хипоиден,корона и пиньон от Волга,с най-различни набори от предавателни числа ,за бензиновиа вариант саъществува и 5,1..,в уазбуката имаше описание как се преработват за Уаз.Сменят се главините,за задниа,за предниа се заваряват фланците,на които се монтират сверите.Газела 4х4 е с фул-тайм раздатъчна кутиа.Двигателите стават за всички газ и уаз,402,406-16 клапана,има ги като карбуратор,инжекцион-моно и многоточков,но задължително комплект и с кожуха на съединителя.Колеги преработват скоростни кутии от волги за Газки,значи и от Газела ,ще стане.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

                      Двигателя на Газелата е най-вероятно ЗМЗ 402 (406 са сравнително редки в България),той доработка на двигателя ГАЗ 24,като основната разлика е в по-големите изпускателни клапани (38мм) и оптимизираната изпускателна система с което руснаците са твърдят,че са докарали +10к.с. от мотора.Другата разлика е най-вероятно карбуратора.Ако можеш поне главите с колекторите да свалиш пак ще е много добре.
                      Ако пък случайно мотора е ЗМЗ 406,едва ли има смисъл да казвам колко хубаво е това.
                      Скоростната кутия би трябвало да е подобна на тази
                      Незнам как точно би могла да се преработи за УАЗ,но ако успееш да ги спазариш на добра цена,запази ги!Според мен са доста ценни.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Благодаря, колеги!
                        Две такива "Газели" ще ги дават за скраб. Мисля каквото мога да им сваля, ако става нещо за джиповете.
                        За сега гумите ги спазарих - 175/75/16. Днес ще гледам хидравлика и скорости (ако са с 5 ск.).
                        Има интересни джанти - с 6 отвора и двойна гума отзад.
                        И такива идеи ми се въртят.
                        Доста подобни пропуски съм правил ГАЗ 69 - отиде за скраб, 2 Ниви (99 г и те.... и още други).
                        Та за това питам вас - знаещите какво да гледам и да свалям докато е време.
                        Колега можеш ли да провериш предните дискове с апаратите на каква цена може да се вземат и в какво състояние са ?
                        Газ 69 2.4i
                        Густо майна, пътят свърши !!!
                        GSM: О895 7О6О59

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

                          Първоначално публикуван от Стефчо Преглед на мнение
                          Двигателя на Газелата е най-вероятно ЗМЗ 402 (406 са сравнително редки в България),той доработка на двигателя ГАЗ 24,като основната разлика е в по-големите изпускателни клапани (38мм) и оптимизираната изпускателна система с което руснаците са твърдят,че са докарали +10к.с. от мотора.Другата разлика е най-вероятно карбуратора.Ако можеш поне главите с колекторите да свалиш пак ще е много добре.
                          Ако пък случайно мотора е ЗМЗ 406,едва ли има смисъл да казвам колко хубаво е това.
                          Скоростната кутия би трябвало да е подобна на тази
                          Незнам как точно би могла да се преработи за УАЗ,но ако успееш да ги спазариш на добра цена,запази ги!Според мен са доста ценни.
                          Да, скоростната е такава. Двигателя - днес ще го гледам какъв е. Къде пише?


                          Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
                          Колега можеш ли да провериш предните дискове с апаратите на каква цена може да се вземат и в какво състояние са ?
                          Колега, казвай каква цена да предложа на момчето за да ги вземем.
                          Дисковете са добри, накладките изглеждат нови и имат някакви "фланци" захванати към дисковете.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30803.jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:5415201Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2136.jpg
Прегледи:1
Размер:34.5 КБ
ID:5415202Натиснете снимката за да я уголемите

Име:084.gif
Прегледи:1
Размер:119.2 КБ
ID:5415196Натиснете снимката за да я уголемите

Име:062.gif
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5415195
                            Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
                            Колега можеш ли да провериш предните дискове с апаратите на каква цена може да се вземат и в какво състояние са ?
                            Колега дисковете,не са ти необходими,не стават за уаз,само апаратите и си купуваш диск от Хънтър .Виж разликата. На газелата диска се монтира зад главината,на уаз там няма място.
                            Последно редактирано от ivan_; 08-10-12, 14:27.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бус "Газела" има ли нещо общо с нашите джипове УАЗ или ГАЗ

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Да, скоростната е такава. Двигателя - днес ще го гледам какъв е. Къде пише?
                              По-принцип класическите УАЗови/Волгови двигатели-21,24,402,417... си приличат много,а ЗМЗ 406 е двувалов,16 клапанов и няма нищо общо с тях като конструкция.На главата трябва да пише модела на мотора.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X