Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за стационарна радио станция.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за стационарна радио станция.

    От известно време се ровя из форума,но от много четене се обърках съвсем.
    Молбата ми е ако може да ми посочите конкретен модел.Искам да мога да се свързвам с уокитокитата когато сме на разходка.
    Не ми се дават много пари,около 150лв.Четох и за кетапа който ще ми трябва,но ако има станция която ще мога да ползвам без такъв ще е най-добре.
    Благодаря предваритерно.

  • #2
    От: Въпрос за стационарна радио станция.

    Ами стационарна може и да има на PMR446, но не съм виждал. Другото е CB на 27 Mhz. Най добре си намери PMR-че, за да се свързваш с колегите.
    Колкото до курсовете, - те са за радиолюбители по съответни класове и нямат много общо със гореописаните честоти. Аз имам СВ, но комплект станция и антена ще дойде поне 200-250 лв, а и много малко офроудъри имат такива.
    KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за стационарна радио станция.

      Първоначално публикуван от George Takev Преглед на мнение
      Ами стационарна може и да има на PMR446, но не съм виждал.
      Нормално е да не си виждал, защото самия стандарт PMR изключва тази възможност..

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за стационарна радио станция.

        Това не го знаех, за стандарта

        http://www.tsshropshire.co.uk/radio_...le_radios.html

        По мое мнение човека е имал предвид по-скоро такъв тип кутия на радиото, а не толкова "стационарна" станция която стои в помещение.
        Последно редактирано от George Takev; 04-10-12, 10:30.
        KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за стационарна радио станция.

          Едно от условията за ползване на PMR е станцията да е на 0,5W. Станциите в линка са по 25W. Другото условие е антената да е неразглобяема. Явно в UK и БГ нещата са различни.
          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за стационарна радио станция.

            Определено са различни нещата.
            Макар че аз не виждам проблем да са си ограничени на 0.5W и да имат кутии като СБ станциите, - за хората които искат да имат постоянно в колата PMR-че независещо от батерии. Но това си е индивидуално предпочитание.
            Поздрави,
            KIA Sportage 2000 DOHC 16 v

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за стационарна радио станция.

              Първоначално публикуван от George Takev Преглед на мнение
              Това не го знаех, за стандарта

              http://www.tsshropshire.co.uk/radio_...le_radios.html

              По мое мнение човека е имал предвид по-скоро такъв тип кутия на радиото, а не толкова "стационарна" станция която стои в помещение.
              Имах в предвид станция която да монтирам на джипа а не в нас.Тези от линка са перфектни.Колкото до парите дал съм ги като ориентир,винаги може да се добави още.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за стационарна радио станция.

                Без лиценз, с тия станции може да имаш проблем. Няма как да обясниш външната антена, а и не става ясно на каква честота предават. Вярно, че пише ПМР, но има много въпроси около тях. Примерно, защо им са толкова канали, като ПМР-ите са само 8.
                На единия модел пише "1500 channels per band" значи не е само един банд. Ама кой?
                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за стационарна радио станция.

                  Сега поразгледах в нета:
                  TM8110 си чиста UHF станция - лиценз
                  ТМ8250 - VHF - лиценз
                  ТМ8115 - даже не разрешена в БГ
                  ТМ8260 VHF/UHF - лиценз

                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за стационарна радио станция.

                    Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                    Сега поразгледах в нета:
                    TM8110 си чиста UHF станция - лиценз
                    ТМ8250 - VHF - лиценз
                    ТМ8115 - даже не разрешена в БГ
                    ТМ8260 VHF/UHF - лиценз
                    Аз съм от хората които не правят разлика между Волт и Ват.Въобще не ми е ясно как ще го взема този лиценз.Вчера решавах въпросите и имам 53 % а пускат при 83.
                    Тъй както върви темата,май ще си остана с уокитокитата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за стационарна радио станция.

                      Имах я тази чуденка, реших я като монтирах стойката на портативна станция постоянно в колата, с постоянно захранване. Станцията винаги стои в стойката, към нея съм вързах трубка. Така имам постоянно захранена станция в колата, не нарушавам никакви правила и при нужда мога да сваля станцията и да я ползвам извън колата. Допълнително монтирах едно реле и ключ, с което определям дали да се захранва станцията при работещ двигател поради внасяне на шум в станцията. Портативните станции не е предвидено да работят докато се зареждат. Поне тези, които аз притежавам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за стационарна радио станция.

                        Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                        Имах я тази чуденка, реших я като монтирах стойката на портативна станция постоянно в колата, с постоянно захранване. Станцията винаги стои в стойката, към нея съм вързах трубка. Така имам постоянно захранена станция в колата, не нарушавам никакви правила и при нужда мога да сваля станцията и да я ползвам извън колата. Допълнително монтирах едно реле и ключ, с което определям дали да се захранва станцията при работещ двигател поради внасяне на шум в станцията. Портативните станции не е предвидено да работят докато се зареждат. Поне тези, които аз притежавам.
                        За преходите които правим в околията и моите ми вършат работа.При положение,че съм накачулил джипа с всевъзможни гъдели ей с такова ще изглежда по-добре..

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за стационарна радио станция.

                          Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                          Имах я тази чуденка, реших я като монтирах стойката на портативна станция постоянно в колата, с постоянно захранване. Станцията винаги стои в стойката, към нея съм вързах трубка. Така имам постоянно захранена станция в колата, не нарушавам никакви правила и при нужда мога да сваля станцията и да я ползвам извън колата. Допълнително монтирах едно реле и ключ, с което определям дали да се захранва станцията при работещ двигател поради внасяне на шум в станцията. Портативните станции не е предвидено да работят докато се зареждат. Поне тези, които аз притежавам.
                          На какви честоти работи станцията ти? Имаш ли радиолюбителски лиценз?
                          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за стационарна радио станция.

                            Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                            Аз съм от хората които не правят разлика между Волт и Ват.Въобще не ми е ясно как ще го взема този лиценз.Вчера решавах въпросите и имам 53 % а пускат при 83.
                            Тъй както върви темата,май ще си остана с уокитокитата.
                            Ако искаш да ползваш технологията, няма начин да не се запознаеш с нея. За разлика от пералнята и микровълновата печка, радиолюбителските станции имат особености. Има и правила за използването им.
                            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за стационарна радио станция.

                              Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                              Ако искаш да ползваш технологията, няма начин да не се запознаеш с нея. За разлика от пералнята и микровълновата печка, радиолюбителските станции имат особености. Има и правила за използването им.
                              Не ми е проблем да я науча технологията.Проблема ,че не знам от къде да видя верните отговори.През живота си съм минал доста курсове с учене,така че и този бих го пробвал.
                              Молбата ми става,ако някой има отговорите на листовките ако може да ми ги каже!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X