Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

    От много време ми се върти една мисъл в празната глава, да добавя електромотор на Серената от подписа. Целта е да имам 50км пробег на батерии, това ми е среднодневното градско каране.
    Смятам да се добави разделителна кутия от терано, електромотора да върти вала който иначе отива към предния мост.
    Ровейки си в http://nissan4u.com гледам че на скоростната кутия на моята серена се слага една адапторна плоча, 12 от долната картинка:

    Същата плоча се слага и на терано. От там нататък, ми трябва мултипликатора и раздатката от терано, ако правилно съм си превел какво е Case overdrive gear. Всъщност според един руски онлайн каталог японската серена, която има вариант 4WD, ползва същите части. http://nissan.epcdata.ru/vanette%20s...-sr20de/trans/, не винаги се отваря, евентулно трябва руско прокси. ако не се отваря ето кеш от гугъл:
    http://webcache.googleusercontent.co...ient=firefox-a
    Проблем остава кардана. Ще трябва да е по-къс, но мисля че ще може да се измисли нещо.
    Колко биха стрували раздатката и мултипликатора? Мултиликатора не ми трабва да сваля обороти, а само за да се монтира раздатката към скоростната кутия.

    Електрическата част мисля да е от kostov motors, гледам доста ги споменават по повод конверсии. Би било добре ако се автоматизира скоростната кутия. Сама да вдига и сваля скорости, ама това е крайна и много оптимистична цел.
    Що го правя ли? Ами луд умора няма .

  • #2
    От: присаждане на нисан серена на мултиплокатор и раздатка от Терано

    Предавателното отношение към задния мост ще е 1:1. Ако това е достатъчно, може и да стане. Терано се намират доста на части и не са скъпи. Раздатката си има N-еутрална.

    Коментар


    • #3
      От: присаждане на нисан серена на мултиплокатор и раздатка от Терано

      Да разбирам че искаш това чудо да задвижва само преден мост? Ако да, много по-удачна схема е да се ползват части от автомобил с предно задвижване, защото тук имаш един загуби в скоростната кутия, после още едни в раздатката (задвижването на предния мост минава през верига), и после в диференциала. На кола с предно я няма веригата, а дифа не е хипоиден, и сътветно загубите вече са съвсем други - то това е и причината тия автомобили да са по-икономични по принцип. Отделно за конверсия е по-удачно да е малък лек автомобил, а железата от тераното хем тежат, хем заемат място, от което пробега пада.

      Изобщо, нещо не схващам идеята, ама никак, или по-точно не схващам смисъла и. Най-лесно е да се купи някаква малолитражка с издухан или гръмнал двигател за никакви пари - Поло, голф, фабия или от сорта, да се изкорми двигателя, и на негово място да се сложи електромотора. Ще трябва да се сменят и пружини по окачването, най-малко. А после имаш и технотест, чиито изисквания ще трябва да попрочетеш, за да можеш да минеш безпроблемно.

      ...или искаш 4x4 електричка?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: присаждане на нисан серена на мултиплокатор и раздатка от Терано

        Спарки,този автомобил е със задно а кутията е същата като на Терано.Колегата иска от предния кардан да върти задния мост.Незнам дали ще стане без електромотора да мине през редуктор.Предавателно отношение 1 към 1 електромотора трябва да е доста голям.

        Коментар


        • #5
          От: присаждане на нисан серена на мултиплокатор и раздатка от Терано

          Бочо ме е разбрал. Имам серена и целта е да не махам ДВГ, а да направя хибрид. Концепцията може да се реализира на всяка кола която има вариант 4х4 и 4х2. Обмислях и другия вариант, да сложа преден двигателен мост с електродвигател, да стане като мицубиши, но трябва да търся мост от JDM serena, най близко е в Англия. Тогава бих имал и нещо като парт тиме 4х4, докато свършат батериите , и ще мога да ползвам пълната мощност на двете системи едновременно, но щеше да е много по-скъпо като части и труд. Технотеста може би ще го заобиколя, а за пружините го имам в предвид, ще видя какви са на дизела.

          Сега трябват най вече сметки за електродвигателя и акумулаторите, ама като заспи жената. Двигателя не съм го мислил още, довечера ще смятам моменти, да видя какво прасе ще излезе. Общо взето има всякакви варианти, и за дирено връзване и през редуктори. Пари да има. Място за двигател има. Оставено е за преден мост и диференциал, даже в началото гледах, че може да събере газова бутилка там.
          Иначе ебай.ук има една раздатка за под 100лири, явно няма да е голям разход. Всъщност на мен ми върши и някоя със чупен вторичен вал на понижаващата предавка, понеже няма да го ползвам и смятам да го извадя.. Важно е да е здрава веригата.

          Коментар


          • #6
            От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

            Тъй като не съм виждал разглобена кутия съм се заблудил брутално...
            Тая плоча дето се ползва в различни скоростни кутии всъщност държи лагерите на първичния и вторичния вал.
            Всъщност пред нея са зъбните колелета от 1 до 4 та скорост а зад нея е 5 и задна. Тоя кожух назад който е не е просто кожух, а си е част от скоростната кутия. Единственото вярно от първия ми пост е че може да се наредят кожуси от две различни кутии, но най вероятно трябва да са празни. Жалко за барута. Освен да изхвърля 5 -та и задна и те да се поемат от електродвигателя, което не е разумно според мен.
            единствен остава варианта да се направи преден мост на електромотори, но не мисля че има как да закарам полуоска до главината.
            За всякакви такива идеи най-добре е да се тръгне от кола 4х4 и да се махне част от трансмисията.

            Коментар


            • #7
              От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

              Тоя кожух които държи 5-а и задна трябва да се смени със същия ,но пригоден за закачане на раздатка. После ти трябва и самата раздатка...
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

                Ами аз точно това се заблудих от http://nissan.epcdata.ru/ че са еднакви кожусите между терано и серена.
                Понеже там каталога е организиран малко странно за мен. Еднаквите по позиции, но различни части части имат еднакъв номер на позиция.. Примерно всички първични валове са еднаква позиция. Вече като избереш позиция ти дава парт номер който си е различен.
                Та така. За съжаление кожух и раздатка за серена има само в япония и близките околности, което прави намирането на такива в БГ невъзможно. Кожуха от терано надали ще пасне на карантията от серена.

                Коментар


                • #9
                  От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

                  Напълно възможно да пасне,та даже и вторичния вал може да е същия. Вчера затворих от патрол ГР 2,8 тд кутията и тя беше организирана по същия начин.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

                    Те кутиите са еднакъв модел с дизелово терано, след 96-та, поне според сервизните ръководства. Явно разликата е точно там, защото патролската раздатка е извъртяна по друг начин.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

                      Разглоби в каталога двете кутии и виж дали парт номера на предната им част е еднакъв. Ако е така и раздатката ти вероятно ще пасне, но не мисля че ще минеш без вал за тая раздатка.
                      Аз по скоро бих мислил за мотор отпред директно за полуоските. За спирачките мислил ли си. Ще иска електрическо серво. Потенциометър за педала на газта и един милион друго глупости. Накрая ще излезе колкото три годишен Приус и ще е проблемен като руска техника.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

                        Вала на тази кутия си го има и става към раздатката.А електромотор отпред няма как да стане поради липса на полуоски.Задната част на кутията се маха и на нейно място се слага задната част от Тераното.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Разглоби в каталога двете кутии и виж дали парт номера на предната им част е еднакъв. Ако е така и раздатката ти вероятно ще пасне, но не мисля че ще минеш без вал за тая раздатка.
                          Аз по скоро бих мислил за мотор отпред директно за полуоските. За спирачките мислил ли си. Ще иска електрическо серво. Потенциометър за педала на газта и един милион друго глупости. Накрая ще излезе колкото три годишен Приус и ще е проблемен като руска техника.
                          Потенциометър за газта си има. TPS е точно това. ЗА спирачките ще трябва вакумпомпа. Даже се сещам че на някои дизели имаше такава на ремък.

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          Вала на тази кутия си го има и става към раздатката.
                          Задната част на кутията се маха и на нейно място се слага задната част от Тераното.
                          Това сигурно ли е? Т.Е. махам задния корус на моята кутия е слагам задния корпус на тераното? Няма как да сравня номерата защото в каталога на японките няма терано с ръчна кутия. Задната част от японска серена 4х4 е 3213130N00. Задната част на европейско терано е32130G2300. Раздатките са различни на терано и серена.
                          да напиша номерата на чарколята според различните каталози:
                          моята кола е с вал 322419C000 слага се на всики двигатели на европейската серена.
                          Японката с 4х4 е с вал 3224130C10.
                          варианта с 4х2 е с вал 3224158N19
                          тераното е с вал 32241G2304
                          лагерите на вала на серената са разлини от терано 2 но съвпадат с тези на терано 1 90, January — '93, October.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

                            Първоначално публикуван от a_stoev Преглед на мнение
                            Потенциометър за газта си има. TPS е точно това.
                            Не бъди убеден. Доста TPS-и се състоят от един контакт за напълно затворено и един за напълно отворено положение.

                            Първоначално публикуван от a_stoev Преглед на мнение
                            ЗА спирачките ще трябва вакумпомпа. Даже се сещам че на някои дизели имаше такава на ремък.
                            Освен помпа ще трябва и ресивър (бутилка), защото на място електромотора не работи.

                            Първоначално публикуван от a_stoev Преглед на мнение
                            лагерите на вала на серената са разлини от терано 2 но съвпадат с тези на терано 1 90, January — '93, October.
                            Кое терано 1? Дизел, бензин 2.4, бензин 3.0, американско, европейско изпълнение, ако е трилитрово с VG30I или VG30E двигател (като гледам годините ще да е VG30E, ако е трилитрово). А то май японско има и с 3.5 двигател.

                            Гледай модела на кутията, не номера. Ще трябва да е FS5R30A или нещо от сорта - това е на дизелово терано 2 след 96-та и на трилитровите терано 1, независимо от годината. Другата, дето се слага на терано е FS5W71C. Ако имаш сервизно ръководство за серена номера го има в секция MT, най-отзад в "SERVICE DATA AND SPECIFICATIONS), със все предавателни числа и прочие полюции.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

                              На база на това което пишеш по добре не се захващай.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X