Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Не бъди убеден. Доста TPS-и се състоят от един контакт за напълно затворено и един за напълно отворено положение.
    Освен помпа ще трябва и ресивър (бутилка), защото на място електромотора не работи.
    Serena е с потециометър на ТПС-а. Пък за вакума това са бели кахъри. До това да опра.
    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Гледай модела на кутията, не номера. Ще трябва да е FS5R30A или нещо от сорта - това е на дизелово терано 2 след 96-та и на трилитровите терано 1, независимо от годината. Другата, дето се слага на терано е FS5W71C. Ако имаш сервизно ръководство за серена номера го има в секция MT, най-отзад в "SERVICE DATA AND SPECIFICATIONS), със все предавателни числа и прочие полюции.
    Модела на кутията е RS5W71C. От nissan4u.com гледах за бензиновото терано с KA24DE. Нямам идея каква ще е разликата с тази от бензиновото терано FS5W71C.

    НА серената се слага с тази кутия SR20DE е с максимален момент от 181 Nm. Terano май е с 217 Nm и наистина е възможно да са със същата кутия.

    Дажамбазов, с теб сме на едно мнение

    Коментар


    • #17
      От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

      Вероятно в механичната част никаква. Обаче по входящи, изходящи валове, захващане към двигател и прочие ще да има разлики. Но начинанието си е рисково, ако ги нямаш и двете пред теб да сравняваш. Иначе едни скорости с раздатка от терано могат да се намерят за около 1500, а вероятно и към 1000лв. По моргите е пълно.

      Същата кутия слагат и на всички дизели (всички - всички - той е само един - 2.7TD) пред 1996-та, независимо дали терано 1 или терано 2. Просто ми е малко чудно да слагат такъв кютук и на серена, ама явно случая е тоя. Това значи че серената е абсурд да има някога грижи със скоростна кутия.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

        Явно имат доста общо, вероятно карантия от едната ще се навре в карантия от друга, но както каза може да има разлика във валовете. Най вероятно само в дължини.
        Вероятно това е моята кутия RS5W71C:


        това е от FS5W71C

        Все пак на снимка корпус на кутия от серена е 1/2 от размера на кутия за терано. Захватите са различни дори и при различните двигатели на серената, което значи че модела на кутията не специфицира корпуса за кой двигател е.
        Технически, може и да има шанс да се направи хобрид от двете кутии, но финансово няма да има смисъл. щото освен кутията и раздатката ще трябва и кардан.
        То по добре направо да се сглоби един франкенщайн с купе на серена и двигател от тераното KA24DE заедно трансмисията, само май няма да остане място за кардан .

        По добре да си взема нова кола с достъпна в България опция за 4х4, като HRV или X-trail, и тя да се ползва за база на конверсия. Жалко че серената много ми харесва, една такава, анимационна на вид .
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #19
          От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

          Не видях от къде се промена старо мнение.
          Оказва се че кутиите са еднакви. Пиша го с оглед ако на някой му трябват части за ремонт/модификации
          след още малко ровене открих това:
          I now know R=column shift, F=floor shift.
          Т.е. разликата е начина на управление на кутията.
          Коментират нисан навара D21. Не знам как се казва този модел в българия. По това което пишат си е с трансмисия от серена. Освен кутията и диференциала е същия.
          За сега гледам да отхвърля някои текущи ангажименти и взех да се оглеждам за евтино терано бензин за части от германия/англия. Като имам някои безумни деи да си сложа оригиналния двигател. Дет се казва с някой може и да направим партия. Някакви идеи за цената на транспортта? Колко вземат джамбазите за място на автовоз?

          Коментар


          • #20
            От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

            Безсмислено е да влачиш цяла джипка от англия. Тук по моргите има колкото щеш, и в тия гладни години съм сигурен че може да се спазари на смислена цена.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

              То целия проект за сега само на фаза "хипотетични разъждения", та затова го давам по-смело .
              Гледам в немски цяла, но блъсната леко отпред джипка е 750 euro, тука ей така звъннах за двигател и трансмисия 2000лв. На времето бях чул цена за докарване на автовоз 300 евро, колко да е сега?

              Коментар


              • #22
                От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

                Двигател и трансмисия е друго.

                Все пак, ако внесеш, обаждай се. Току виж съм си харесал нещо.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

                  Китайците отдавна продават китове за главина-двигател, барабар с контролерите, които просто монтираш на мястото на недвигателните колела и пропускаш куп проблеми. Така както си го замислил ще имаш много загуби, никаква надеждност и никаква смислена автономия, която да оправдае наднорменото тегло и липсата на багажно пространство.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

                    Китовете са по 10 kW на търкало, горе долу стават, но не ми ясно как се съвместяват със спирачките. Задните са двигателни, това е бус. трябва да се бутат предни главини, а нямам топки за това .

                    Иначе загубите ще са в диференциала, автономията ще е същата, а за надежноста мисля ще ще е по висока от това да си режа предните главини.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Присаждане на Нисан Серена на мултипликатор и раздатка от Терано

                      За вакума за сервото - пробвай помпата за вдуване на въздух в аспуха на опел екотек бензин 1.8 2.0 или 2.2. Не всички ги имат, но повечето омеги 2.0 16 клапана екотек имат. не е малка помпа и може да се пригоди да ползваш входа за вакум. не съм сигурен колко ефикасна е но е електрическа и е леснодостъпна. Ползвам такава за издухване на компютери

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X