Резултати от Анкетата: Ползвате ли добавки?

Гласоподаватели
82. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

38 46.34%
  • Рядко

20 24.39%
  • Не

24 29.27%
Резултати 1 до 8 от 8

Тема: Добавка за гориво

Място
    София
    Публикации
    7,403
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране Добавка за гориво

Вчера се върнах от едно "кратко море" в Несебър и имам много добри впечатления от DieselPower на "Gold eagle" /САЩ/: на отиване /данни от бордкомпютъра/ с добавка за повишаване на цетановото число разход 19л или към 4.5/100... Каране: цялата магистрала със 160кмч след това между 60 и 140кмч колкото позволява обстановката...
    На връщане /същия стил на каране/ без добавка, нафта от "Петрол" 21л или 4.9/100... Да кажем, че на връщане има малко повече изкачване и приспаднем 1 литър, въпреки това разхода е доста по-голям /+5%/, а и усещането беше, че реното не върви толкова добре... Друг характерен признак - следи от сажди по бронята около ауспуха, които липсваха на отиване...

1 флакон /13лв/ е достатъчен за 300л нафта, т.е. при 5% икономия за тези 13лв би трябвало да икономисаме 15л нафта! На всичкото отгоре, колата върви по-добре и пуши по-малко!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,900
    Точки (при гласуване)
    32

По подразбиране

Човече, казвай по-навреме за каква кола става въпрос! Щях да получа инфаркт с тези разходи 4.5/4.9 и това на снимката в аватара ти!

Място
    София / Мало Бучино
    Публикации
    533
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

И аз сипвам често на колата от аватара добавка STP. Нямам наблюдения да пада разхода, но Пежото почва вместо с максимална скорост 140, да достига 150 км/ч и двигателя мърка почти като бензинов.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    8,110
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

Аз сипвам от 8 години/от толкова съм на дизел/ REDEX за дизел-първо на Мерцедеси,сега на Патрол и съм доволен.Не съм засичал разхода,но двигателите заработват и по-тихо и по-добре.А зимата,макар,че нощуват отвън никога съм нямал проблеми със замръзване на нафта или не палене.Когато съм нямал добавка съм слагал гас за осветление или в краен случай бензин,но за новите дизели-комън рейл,дюза-помпа бензин в никакъв случай-става бум.

Място
    София
    Публикации
    7,403
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране

Цитат Мнение на Паджеровод
    Човече, казвай по-навреме за каква кола става въпрос! Щях да получа инфаркт с тези разходи 4.5/4.9 и това на снимката в аватара ти!
    Така е! ТЛК хич не се връзва с "бързо" и "икономично"... макар, че на отиване ме изпревари един ТЛК100 /а точно тогава аз карах със 180... / нямаше надпис, но май беше бензин 4.7 V8 и не беше "първа младост"
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

Публикации
    5,923
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране

точно в момента когато те е изпреварвал във резервоара му е бушувало торнадо около сондата

Място
    София
    Публикации
    7,403
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране

Цитат Мнение на mitkov
    точно в момента когато те е изпреварвал във резервоара му е бушувало торнадо около сондата
    сигурно е харчел колкото УАЗка с "избягала" центровка на 3 цилиндъра

Публикации
    5,923
    Точки (при гласуване)
    20

По подразбиране

айде да направим едно предположение колко и е бел момоентния разход при тва изпреварване
    според мен поне 45-50 на сто

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •