Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

    Както е тръгнало, съвсем скоро ще пробвам на УАЗ. Което е забавно - той търпи и GL4, и GL5 навсякъде. Диференциалите не са хипоидни, а синхронизаторите - химически държеливи.

    Коментар


    • #17
      От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

      Тойотата ми в момента навсякъде е с 75W90,съответно GL4,5 LSD.Въпросът беше за лека 4х4 с интегр.лсд диф.в скоростите.Там компромисите струват безбожно на фона на цената на маслото.Та затова качество,произход,заводски препоръки и частичен опит от практиката.А преди това в дръги теми съм споделял,че имам подозрения за скорости на една Нива-счупихме ги от предобрено масло и ,,страшни" добавки.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

        На Нива скоростите се чупят и сами, те толкова си могат, защото системно се прегряват. Иначе: там GL4 е задължително, GL5 допълнително помага, половин литър над нормата също помага, а всякакви добавки са смърт (ама това последното не е само за Нива).

        Интегриран диференциал в скоростите - той преди всичко не е хипоиден. На такива места обикновено е GL4, ама то си пише в Мануел.

        Коментар


        • #19
          От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

          Съгласно нашата документация, Hypoid маслата са "High-pressure transmission oil (with EP additives)". Масло устойчиво на високо налягане в контактната повърхност, в комбинация с повишено триене (един от недостатъците на хипоидните предавки) EP или HP добавките - (extreme pressure или high pressure), създават устойчив на триене и натиск маслен филм.
          The Flat Earth Society has members all around the globe.

          Коментар


          • #20
            От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

            Правилно ли съм разбрал :
            - за диференциал - 75W90 или 80W90 GL5
            - за скорости - 75W90 или 80W90 GL4
            - за ЛСД - *W140
            - за Автоматик ще трябва специално ATF масло нямащо нищо общо с изброените по - горе .

            Хипоидно всъщност е масло имащо сертификат GL5 така ли ?
            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

            Коментар


            • #21
              От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

              Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
              - за ЛСД - *W140
              На всякакъв ширпотребски хипоиден диференциал можеш да слагаш такова, независмо дали е или не е LSD. Даже ще му е по-добре.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

                Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                Правилно ли съм разбрал :


                Хипоидно всъщност е масло имащо сертификат GL5 така ли ?
                Hypoid е търговско наименование на масла със съответната добавка за хипоидни трансмисии. Тези масла имат GL5. Има масла, които нямат тези добавки и не са за хипоидни трансмисии, те също имат GL5.

                п.п. Моя грешка, всъщност маслата, които имат GL5 са за хипоидни трансмисии, но просто някои отговарят на изискванията и без добавки. На други, за да влязат в "класа", им слагат такива. Има какво да се учи още
                Последно редактирано от Вива ViRuS4eto; 01-10-12, 17:00.
                The Flat Earth Society has members all around the globe.

                Коментар


                • #23
                  От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

                  Благодаря ви много колеги , бяхте ми много полезни .
                  вече имам за скоростите и раздатката 75W90 GL4
                  За дифовете не откривам 75W140 GL5 и ще сложа най - вероятно 85W140 GL5 .

                  поздрави
                  [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #24
                    От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

                    Е как така не намираш 75W140??? Има дори MANNOL такова. Пиши в Google 75W140 Sofia. и излизат куп варианти.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Каква е разликаа между 75W90 и 75W90 Hypoid ?

                      Спарки аз не съм в България . В момента съм в Малави и за това имам затруднения с намирането на хубаво масло . Доверявам се на Sasol което е и единствения избор отговарящ на GL
                      Извинявай , че не уточних местоположението си по рано .

                      поздрави
                      [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X