Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

    Здравейте колеги имам хладилен компресор мисля , че беше около 2kW. Чувал съм , че може така да се свърже към бутилка с пресостат ,че да надува в бутилката докъм 3-4 атмосфери та да си помпя гумите и да си издухам това онова . Някой правил ли е нещо подобно . Ще съм благодарен за снимки схеми и т.н. . Да добавя , че освен хладилния компреор имам и една малка бутилка от газова уредба мисля , че беше 24литра .

  • #2
    От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

    Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
    Здравейте колеги имам хладилен компресор мисля , че беше около 2kW. Чувал съм , че може така да се свърже към бутилка с пресостат ,че да надува в бутилката докъм 3-4 атмосфери та да си помпя гумите и да си издухам това онова . Някой правил ли е нещо подобно . Ще съм благодарен за снимки схеми и т.н. . Да добавя , че освен хладилния компреор имам и една малка бутилка от газова уредба мисля , че беше 24литра .
    Че за какво са ти схеми.Трябва ти планка за закрепване на компресора,малко тръбички и си готов.Преди време правих такъв с 25литрова бутилка от газова уредба.Можеш да ползваш сондата за разпределител и свръзка с пресостата.Една цигара време за мислене и един два часа работа,това е.

    Коментар


    • #3
      От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

      Сигурно за трети път питам как да избегна маслото, което хвърчи през тръбичката. "Маслообирач" нищо не ми говори, а системата с байпас към входната тръбичка - съвсем подозрително ми звучи.
      Колега, провери дали хвърчи масло от изхода, пък после мисли другото.
      п.с. А толкова му се радвах на тоя работещ компресор... дори се наложи да го изкъртя, че нямаше развиване.
      Последно редактирано от Rabin; 29-09-12, 16:23.

      Коментар


      • #4
        От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

        А като изхвърчи маслото и го избегнеш успешно, как ще наливаш ново вътре?

        Коментар


        • #5
          От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

          Вече 3-4 години си работя с компресорче от промишлен двуцилиндров хладилен компресор.
          На дъното на съда си има масло, ако е до едно ниво, не го качва в бутилката. Щом още работи, значи му е достатъчно.
          От два правих един, като ги отварях и двата имаха такова ниво на маслото.
          Все се каня да му сложа пресостат и хубава бутилка, че тази от фреон вече сигурно е изгнила и опасна и все не се наканвам.

          Коментар


          • #6
            От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

            http://www.napravisam.bg/?id=newstatiashownow&idid=197
            Ако не е по правилата линк към друг сайт - изтрийте го! Със сигурност не е комерсиален.

            Коментар


            • #7
              От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

              Да изкарвам маслото - така ли да го разбирам? Моторчето се охлажда с него.
              А това масло в съвсем минимални количества разтваря гумите, няма гаранция че ще спре да излиза под формата на мъгла.
              Едно китайско компресорче май е по-надалавера пред перспективата за нови гуми.

              Коментар


              • #8
                От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

                Мерси много за отговорите и линка. Въпроса ми беше за електрическата част но не съм го казал . Компресорите на климатиците имат един пусков кондензатор. Тук трябва ли да се монтира такъв или направо в контакта ? А тези китайските от 200лв били много зле. Един познат си беше взел такова и беше много недоволен . Иначе и аз ги заглеждам но са по 400-500лв читавите . Другия вариант който ми се върти в главата е да купя компресор от зил. Няколко заварки за да го прикрепя към циркуляра , за да използвам нейния двигател 2.2kW . Но ми се върти в главата , че на зила компресора е вързан към водното охлаждане или греша ?
                Последно редактирано от bascho; 30-09-12, 08:25.

                Коментар


                • #9
                  От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

                  Компресори колкото искаш, ако не е задължително да е от хладилник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

                    Моят го направи Жоро Нешев, 2 компресора от 30 годишни домашни хладилници и 1 нов пресостат с манометър. Изключва на 8 атмосфери. Гумите ми не са се разтворили от маслото вече 3-та година ;-) и предимството е, че е много тихо в гаража. За бутилка ползвам стар пожарогасител около 5 л.
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

                      Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                      Моят го направи Жоро Нешев, 2 компресора от 30 годишни домашни хладилници и 1 нов пресостат с манометър. Изключва на 8 атмосфери. Гумите ми не са се разтворили от маслото вече 3-та година ;-) и предимството е, че е много тихо в гаража. За бутилка ползвам стар пожарогасител около 5 л.
                      Искам да те помоля да качиш тук някоя друга снимка по възможност с добро качество как е реализирано и навързано всичко

                      Коментар


                      • #12
                        От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

                        Значи още съм до никъде но днес се наканих да проверя какво става . След доста ровене открих , че компресор който тъкмях за процедурата е отишъл на вторични но намерих два други от хладилник но малко по малки. Предполагам , че са около 1kW . Имам малък проблем , но ето малко снимков материал първо .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-24-040.jpg
Прегледи:1
Размер:312.9 КБ
ID:5427996Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-24-041.jpg
Прегледи:1
Размер:265.9 КБ
ID:5427997Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-24-042.jpg
Прегледи:1
Размер:201.3 КБ
ID:5427998Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-24-043.jpg
Прегледи:1
Размер:274.2 КБ
ID:5427999Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-24-044.jpg
Прегледи:1
Размер:195.6 КБ
ID:5428000 На първата снимка е всичко което разкачих от хладилника. На втората снимка се вижда една клема. Към нея се подава напрежението от мрежата един червен кабел отива директно в компресора. От другата страна където сега е само един кабел имаше свързани 3 кабела , които влизаха в хладилника. При това свързване което съм направил компресора тръгва работи 5-6 секунди и спира. След време пак се включва работи 5-6секунди и пак спира. Предполагам , че не трябва да е така свързана така , че някой компетентен да помага моля ви се( а възможно ли е понеже едната тръбичка е затапена затова да спира ). Другия ми въпрос е за тръбичките. От компресора излизат 3 тръбички. Едната е запушена, по късата от снимките от нея духа когато го включих, а в трета вътре има някаква медна сърцевина. Коя тръбичка за какво служи. Намерих една бутилка от компресор 50литра 11бара издържа смятам да ползвам нея. Разбрах , че трябва и някакъв клапан да ползвам за да не се връща налягане от бутилката към компресорите защото нямало да стартират.

                        Коментар


                        • #13
                          От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

                          Малко са кофти снимките. Най-общо речено електромотора има стартова и работна намотка. Черната джиджавка май е реле което пуска за кратко ток на стартовата намотка и го спира. Тогава трябва да остане да работи другата. Това е стара система от руски хладилник мисля. Демек на единия от трите извода на компресора трябва да има 0 на единия крак, постоянна фаза на втория а на третия фаза през релето. Демек трябва да прозвъниш веригите. Да няма нещо прецакано вътре в компресора и в релето щото както го описваш май работи само стартова намотка. Абе дано се включи нЕкой по грамотен елтехник.

                          Тръбичките които те интересуват са две - тази от която смуче и тази от която духа. На всмукването нагласи някаква форма на филтър. Става лесно с горивно филтърче и маркуче. На другата - духащата почваш да подреждаш според желанието си - възвратен клапан, пресостат, обезмаслител, обезвлажнител, бутилка, разводки ...... ако го ползваш като мен постоянно не е лошо през смукащата тръбичка да му добавяш по малко масло - съобразно събраното в обезмаслителя.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #14
                            Единия кабел утива в пресостата, той спира компресора при достигнато налягане, другите са ясни + и -. След 2 дена ще снимам как е при мен. Тръбичките са: едната смуче, другата духа а третата сплесканата не я пипаш. От смучещата от време на време може да го черпиш по малко масалце...
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • #15
                              От: как да си направя малък компресор от стар хладилник ?

                              Благодаря днес вече се стъмни , но утре ще прозвъня кабелите и намотките на компресора и ще кажа какво е станало . Някой ако има пресостат за продаване/подаряван да пише. За възвратен клапан може ли да използвам такъв за гориво от дизелов автомобил

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X