Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От другите форуми - отмъщението на заварчика:-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От другите форуми - отмъщението на заварчика:-)

    Момчета от Пловдивско купуват нов руски лекотоварен автомобил "ГАЗель", за да развозват домати и краставици от оранжерията си. Добре ама още през първите няколко дни експлоатация установяват, че нещо в каросерията чука - метал върху метал. Неколкократно изпразват всичко отзад, включително се вадят резервни гуми инструменти, проверява се за нещо забравено по ъглите и под черджетата - НИЩО - щом автомобилът потегли и се друсне някъде, почукването започва!

    Накрая един ден им писва, намират няколко часа свободно време, тиха полянка и един чифт медицински слушалки и докато двама от тях леко разклащат на ръка "Газелата", то третия лази със слушалките по пода на товарното отделение, за да локализира почукването. След 30-40 минути местоположението на източника на звука е определено с точност до около 15 сантиметра и се оказва ВЪТРЕ в централната, поддържаща каросерията греда (забл.: тая греда представлява профил с приблизително квадратно сечение, образуват от заварката на два други П-образни профила, със страна около 15см). Маркират мястото, връщат се в гаража, вадят ъглошлайф и изрязват едно парче от гредата, колкото да надзърнат вътре.

    Когато парчето пада, точно насреща му се оказва една гайка - М24 - закрепена на края на къса (към 10-12см) верижка, а другия край на верижката пък е прикапан с лека заварка, къде средата на горната стена на съставната греда. На верижката виси и пластмасов маркер, от тия, дето се слагат по ел-инсталациите и се надписват с неизмиваем туш. На този също има надпис. Прочитат го: "Молодец! Нашел!" ("Юнак! Откри я!")
    drive alive

  • #2
    На това му викам отмъщението на заварчика ... или "да му сложиш шапка" ...
    Само си помислете какво би станало ако автомобила не беше ГАЗель и беше продаден няколко хиляди километра по на запад ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      не е истина
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        е после как да ги уважаваш тия руснаци
        тва е подигравка с клиента който е платил сума ти пари за тая газель
        и от чийто пари тоя хуморист е взел заплата и се е надрънкал с водка най вероятно
        ей зарди такива неща не ща и да чуя за руски мпс-та

        Коментар


        • #5
          сега любителите на УАЗ ще кажат че това е само шега, ама защо няма такива шеги за тойота примерно
          drive alive

          Коментар


          • #6
            щото ако там някой направи такова нещо после ще има харакири
            и въобще там няма да мине през качествения контрол такава кола
            а да не говорим че няма и да му мине през ума на японеца такава гавра
            ако пък му мине ще има да седи безработен
            а бе нямам думи тва е недопустимо според мен да се правят такива неща с хора които са ти гласували доверие и са дали пари за продукта ти

            Коментар


            • #7
              Ха-ха-ха! Стетоскоп, а? Значи да вземам един и да се гмурвам под нивката!

              Ето това прави руските коли уникални! Другите какво - качваш се и караш в тишина и скука! А може даже и да заспиш, което си е направо опасно!

              Коментар


              • #8
                Прост технически стетоскоп в Бриколаж струва 50 кинта. След прелитане през ято птици електрическия стетоскоп спестява милион долара от следполетния преглед на четиридвигателен Боинг.
                Руските коли са кофти!

                Коментар


                • #9
                  Това е стара руска традиция.. Едно време целия конвейр на ладите и москвичите всеки ден е купувал кашони водка и щом се сглоби купето пускат едно шише в предната дясна врата, а на всеки пост мотажниците удрят по едно , накрая шишето остава във вратата..
                  Това е така да се каже предаване на опита между поколенията
                  Аз бих го издирил и бих го накарал да глътне гайката и след няколко дни в тоалетната да каже -" молодец, нашел!"

                  Коментар


                  • #10
                    Като бях малък имаше вестник "Орбита". Вече съм знаел буквите щом съм го прочел. Някъде в панелите на някъв Ролс-Ройс намерили съчмата увита в хартийка. "Намери го а, богати глупако."

                    Коментар


                    • #11
                      В "колела" на Хейли много точно са описани процесите на конвейра!
                      Най-качествените коли се правят в сряда и четвъртък, защото в петък половината монтажници вече са пияни, в понеделник не идват над 10% и на тяхно място слагат нови, а те се учат до сряда..
                      Само, че японците с ти ГАПСове, разтуриха схемата, защото на робота му е все тая кой ден е, а отговорника ще си направи харакири, ако някоя гайка влезе накриво..

                      Коментар


                      • #12
                        1

                        след дълги размисли отакде мирише в чисто новата самара толкова лошо намерихме в задната лява врата под кората празно шише водка и недоядена рибена консерва

                        Коментар


                        • #13
                          еи ако преслушваш твойта ,че да докарам и мойта нивка
                          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                          Коментар


                          • #14
                            Ше припадна,дори и аз съм го разказвал това А което е по-интересно,познавам собствениците на въпросната ГАЗель-ка.Те са тук,в София.А случката е стара,но според мен-ВЕЧНА!!!
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              Ама никой не е намирал във вратата на "корекомска лада" бутилка от водка
                              Щото аз познавах човек който е намирал. Същата история , дрънчи та не се трае. Но нямаше написано послание.
                              Уморените коне не ги убиват , нали ??

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X