Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    1-ва зона не е 100% сигурна. Няма такъв метод за изпитване на глави, който да създаде реалните термодинамични натоварвания.
    2-ра зона - същото. Още повече, че няма как да се надуе през водната риза с повече от 3-4 атм.

    Официална сервизна информация за тоя двигател може да се окаже голям проблем. В най голямата Европейска държава - респективно най голямото издателство за подобен род техническа литература, сервизна книга за VM 3,1 няма - не се предлага.
    Андро,значи, от гледна точка на клиент,ще кажа , че така се внася сериозен елемент на несигурност/което сега разбирам/ и затова питам принципно:
    Значи , според горното,тук в България,сервизите, ти,респективно клиентите плащат за тестове в шлайфбази,които така или иначе не носят изчерпателна и достоверна информация?По няколко пъти.Обаче на база техните заключения,от сервизите се дават предложения тип "ултиматум"-Всичко друго е здраво,значи остава да разтурим двигателя.Ако не искате , търсете си нов двигател? Чудя се вече зад думата "еди-какво си" е здраво,какво стои?Сервизният представител в крайна сметка се явява пред клиента и дава насоката.Къде отиде авторитета на колегите с базата за тестове от по-горните постове...

    Нещо май името на темата не може да обхване цялата тази верига от взаимоотношения и степента на доверие по веригата.Това си е достойно за съвсем отделна тема.

    Като няма официална, няма ли друга информация за моят въпрос за диаметъра на ризата.Това ,което споделих, е от шлайфистите /които се оказаха най-сериозната конкуренция на базата в Хладилника/.Ти, надявам се ,имаш все пак такава.
    И подвъпроса е -според теб,конкретно тези ризи стигнали ли са диаметъра за подмяна?

    Утре ще търсим време да ги събера колегите,да се чуем и видим.
    Ако се чудим и маем тук още малко, и ще ръждяса колата.
    Поздрави!

    Коментар


    • #47
      От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

      INSPECTION—PISTONS
      (1) Piston Diameter: Size: 91.93-91.94mm (3.6191-3.6196 in.) Maximum wear limit.05mm (.0019 in.).(2) Check piston pin bores in piston for roundness.Make 3 checks at 120° intervals. Maximum out ofroundness.05mm (.0019in.).(3) The piston diameter should be measuredapproximately 15 mm (.590 in.) up from the base.(4) Skirt wear should not exceed 0.1 mm (.00039in.).(5) The clearance between the cylinder liner andpiston should not exceed 0.25 mm (.0009 in.).(6) Make sure the weight of the pistons does not
      differ by more than 5 g.

      Това пише в мануала от систематазираната информация.Затова питах , не го ли приемате за вярно?

      Коментар


      • #48
        От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

        Като клиент ти си прав, само, че и аз да го правя гаранция бих дал при подмяна на нов оригинален кулер с нови оригинални глави и всички нови оригинални гарнитури, нова оригинална водна помпа и нов оригинален радиатор. И дори тогава само една година. Всичко останало е компромис. Друг е въпроса, че това никога няма да стане, защото е икономически неизгодно и нерентабилно. Няма сервиз който да даде гаранция на подобен ремонт, защото няма как на 100% да се проверят главите и кулера. Главата може да има микро пукнатина която отваря само когато е загрял на 110 градуса, маслото и то е там нейде и е напъната от горенето в цилиндъра на някой сериозен баир при ниски обороти на 5та и с 5 човека и пълен багажник. Намери подобен стенд да имитира тези условия и тогава можеш да твърдиш, че главите са сигурни.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #49
          От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

          Значи,извода е ,че...има нещо сбъркано в тази държава, и в частност такъв случай.Иначе казано-всеки взима едни пари по веригата, като случая се повтори-пак,като нищо чудно това да не е края на филма.Защото не може да има верни изходни данни от тестовете.Това , обаче се научава впоследствие,по трудният начин. За клиента остава удоволствието да плаща n-пъти за едно и също и да хвърля шарен боб.
          Не знам дали казах,но има нещо сбъркано.....

          Направо се срутва цялата идея на темата за логистика и методология.Единственото съществено остава ,че като се случи това,първо може да се провери само топлообменника,и ако е читав,тогава да се разхвърлят останалите етапи.
          На практика,за мен остава извода, че след предстоящите дейности,се налага да се проверява постоянно в казанчето за първите следи от масло и солидно количество вода в багажника за всеки случай.Друго превантивно?

          Коментар


          • #50
            От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

            Да не се кара като служебна. Иска доста леко каране, често посещение в сервиза за огледи. дебелоподчертано перфектна подръжка на охладителната система. Имам личен познат който за 3 години смени 7 глави, 5 от които нови, порадва и се месец и се скъса болт на ролка и събра мотора. Отделно 2 години подържах такива мотори 2.5 в едно официално представителство. Много рядко някой изкарваше гаранцията без няколко сериозни ремонта, а тук говорим за найсет годишна кола. А за сбърканото в държавата темата е моя :-)
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #51
              От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              INSPECTION—PISTONS
              (1) Piston Diameter: Size: 91.93-91.94mm (3.6191-3.6196 in.) Maximum wear limit.05mm (.0019 in.).(2) Check piston pin bores in piston for roundness.Make 3 checks at 120° intervals. Maximum out ofroundness.05mm (.0019in.).(3) The piston diameter should be measuredapproximately 15 mm (.590 in.) up from the base.(4) Skirt wear should not exceed 0.1 mm (.00039in.).(5) The clearance between the cylinder liner andpiston should not exceed 0.25 mm (.0009 in.).(6) Make sure the weight of the pistons does not
              differ by more than 5 g.

              Това пише в мануала от систематазираната информация.Затова питах , не го ли приемате за вярно?
              Благодаря ти за инфото.На Андро ще му е полезно.
              Въпроса ми беше провокиран пак от две различни мнения,на двете шлайфбази.Дори измерванията на съществуващото положение не съвпадат и пак трябва контролно трето.Последиците от различните мерения са коренно и финансово различни за ризите.Не ми се ще да го мисля, но презастраховането не е добър подход ,на фона на всичко останало.

              Коментар


              • #52
                От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Да не се кара като служебна. Иска доста леко каране, често посещение в сервиза за огледи. дебелоподчертано перфектна подръжка на охладителната система. Имам личен познат който за 3 години смени 7 глави, 5 от които нови, порадва и се месец и се скъса болт на ролка и събра мотора. Отделно 2 години подържах такива мотори 2.5 в едно официално представителство. Много рядко някой изкарваше гаранцията без няколко сериозни ремонта, а тук говорим за найсет годишна кола. А за сбърканото в държавата темата е моя :-)
                Знам за "сбърканата" тема ,затова те подкачих лекичко.
                Ние пък имаме и XJ,2,5 пет години вече върти служебно и лично,градско,извънградско,катери по планини,влачи генератори и оборудване,каравани по страната,бе въобще никакви ограничения в режима на каране.И още не му се е случило нищо подобно.Това беше и втората причина,да си мисля преди покупката ,че проблемите на тези двигатели идват не толкова от концепция,колкото от недобра поддръжка.

                Коментар


                • #53
                  От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                  Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                  ... Това беше и втората причина,да си мисля преди покупката ,че проблемите на тези двигатели идват не толкова от концепция,колкото от недобра поддръжка.
                  Може и правилно да си мислиш, обаче тези мисли важат само ако си купуваш колата нова от магазина. Или ако поне си много добре наясно с историята и познаваш предишните й собственици. Ако обаче, преди да стигне до теб, е минала през 2-3 ръце и не знаеш кой как е карал и как е поддържал, може само да си палнеш една свещичка и да прочетеш някоя молитва ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Може и правилно да си мислиш, обаче тези мисли важат само ако си купуваш колата нова от магазина. Или ако поне си много добре наясно с историята и познаваш предишните й собственици. Ако обаче, преди да стигне до теб, е минала през 2-3 ръце и не знаеш кой как е карал и как е поддържал, може само да си палнеш една свещичка и да прочетеш някоя молитва ...
                    Съгласен.Това е и целта на всички наши упражнения при автомобил на старо.Оправяш ядовете от миналото ,и оттам нататък знаеш, че състоянието на автомобила е функция от твоят начин на експлоатация и твоята/на твоят сервиз/ поддръжка.
                    Това,че погледа ти честичко трябва да е на температурата, си е особеност на двигателя и задължение на водача на VM.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                      Последиците от различните мерения са коренно и финансово различни за ризите..
                      В това което съм ти пуснал като данни ясно пише 0.25 максимално допустима разлика между бутало и цилиндър.А разликата от измерванията се състои от 0.02мм. Ако приемеш тези данни за верни,ризите са идеални!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                        Значи , според горното,тук в България,сервизите.......
                        Ако ти се обсъжда темата със сервизирането и организацията на труда въобще в Бг-то, направо идвай, ще лочим кафе и ще си клюкаме до зори
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #57
                          От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          ...Ти, надявам се ,имаш все пак такава...
                          Днес ти я показах в суров вид. Сега съм готов с превод и съм длъжен да я пусна във Форума, който на мен също много ми е помогнал с информация:
                          Цилиндрови фтулки:
                          вътрешен диаметър - 91,997- 92,015мм.
                          издатина (protrusion) - 0,01-0,06мм.
                          шайби за корекция на разположение - 0,15; 0,17; 0,20; 0,23; 0,25мм.

                          Бутало:
                          пола диаметър (измерена на 10мм. над дъното) - 91,918 - 91,932мм.
                          бутало луфт - 0,065 - 0,083мм.
                          връх на бутало - цилиндрова глава - 0,80 - 0, 89мм.

                          Издаване на бутало - цилиндрова глава - гарнитура:
                          0,53 - 062мм. - 1,41мм. - без дупка
                          0.63 - 0,72мм. - 1,51 - 2 дупки
                          0,73 - 0,82мм. - 1,61 - 1 дупка

                          Бутални пръстени - луфт в жлеб:
                          връх - 0,080 - 0,130мм.
                          втори - 0,070 - 0,110мм.
                          маслен - 0,040 - 0,080мм.

                          Бутални пръстени - ключ:
                          връх - 0,30 - 0,45мм.
                          втори - 0,30 - 0,45мм.
                          маслен - 0,25 - 0,50мм.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                            Оффтопик - логистика и логика не значат едно и също, та не е зле да се оправи заглавието .
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #59
                              От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Оффтопик - логистика и логика не значат едно и също, та не е зле да се оправи заглавието .
                              Вярно си е оффтопик!
                              Ето ти едно определение за логистика:

                              "Основната задача на логистиката е оптимизация на процеси ,включително доставката на необходимите стоки или материали на точното място и време при зададени количество и качество с минимални усилия и разходи."
                              На мен заглавието си ми пасва в смисъла на темата,особено в последната част и не виждам необходимост от промяна.
                              Последно редактирано от ALEX_Z; 06-10-12, 00:54.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Днес ти я показах в суров вид. Сега съм готов с превод и съм длъжен да я пусна във Форума, който на мен също много ми е помогнал с информация:
                                ...................................
                                Обеща,направи го! Поздравления!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X