Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 64

Тема: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

Място
    Елин Пелин
    Публикации
    502
    Точки (при гласуване)
    3

По подразбиране От: Логистика при смесване на масло с антифриз Гранд WJ 3.1

Ризите излизат много лестно с подходящ инструмент.Не се увреждат.Ако вадите ризи,вземате комплект гарнитури а там има и О-пръстените и подложните шайби.Заигравката е докато уцелиш надстърчането на ризите.

Място
    София....
    Публикации
    4,637
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на ssspeed Преглед на публикациите
    Как да се дефинира проблема, като предишните изпитания не са показали проблем? Андро на боб ли да гледа?
    Сега се сещам ( по трудния начин ) да не са два отделни проблема. Оправили сте глави и гарнитура, а после се е спукал топлообменника. Съвпадение е, че е след 2-3000 км.
    При мене току що се върна след ремонт на мотора един "Крайслер 300М" беше за гарнитури след прегряване, и 30 км от ремонта мотора "тропнал" псувах се дълго и тъжно, че съм си оставил ръцете неизвесто къде и ще правя гаранционно основен ремонт ......оказа се скъсана ангренажна верига
    0877 17 07 27

Място
    София
    Публикации
    876
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на bocho64 Преглед на публикациите
    От щуцера на входа до кобилиците има един отвор около 100мм който минава през главата. Маслената магистрала минава в основата на водната риза.Освен охладителя на маслото това са другите въззможности за този проблем.
    Ризите излизат много лестно с подходящ инструмент.Не се увреждат.Ако вадите ризи,вземате комплект гарнитури а там има и О-пръстените и подложните шайби.Заигравката е докато уцелиш надстърчането на ризите.
    Благодаря за мненията.Това потвърждава моята информация към момента за ризите. Този отвор не ми говори нищо, но ще го видим на място в сервиза и какъв потенциален проблем може да създаде.Остава в сервиза да се съгласят, че тези мерки са необходими,не са толкова трудоемки и непременно свързани с увреждания.

По принцип нямахме оплакване от работата на двигателя.След ремонтите на помпата, колата имаше много добро ускорение и нормален разход за този двигател.Тоест двигателя не беше цел в упражнението.Поради тази причина,мисля че интервенцийте в него следва да се ограничат до свързаните с маслото дейности и факта, че вече е разглобен/дали беше нужно да се разглобява ,още нямаме отговор/. Ще се наложи и да се сверят показанията на "вътромерите".Не е нормално на различни места ,различни показания.Едното дава индикация за задължителна смяна на ризи-92,05мм.,другото за нормално износване-92,02мм.Ей такива разминавания ни разказват фамилията.

Място
    София
    Публикации
    876
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на дядо владо Преглед на публикациите
    Сега се сещам ( по трудния начин ) да не са два отделни проблема. Оправили сте глави и гарнитура, а после се е спукал топлообменника. Съвпадение е, че е след 2-3000 км.
    При мене току що се върна след ремонт на мотора един "Крайслер 300М" беше за гарнитури след прегряване, и 30 км от ремонта мотора "тропнал" псувах се дълго и тъжно, че съм си оставил ръцете неизвесто къде и ще правя гаранционно основен ремонт ......оказа се скъсана ангренажна верига
    Ми възможно е.То и затова кръстих темата "Логистика....." За мен въпроса е принципен.Като излезе гняста в казанчето,що да се хвърляме първо на главите/при нас пък два пъти,само да се разбере, че са здрави/.Не е ли по-логично да потърси първо причината в детайл, на който същинското изпитване трае 15 минути.

Място
    гр.Божурище
    Публикации
    1,954
    Точки (при гласуване)
    11

А според Вас, как се пука топлообменика?! От здрав и изправен, му идва времето и е до там. Никой не знае кога ще стане, особено пък за взет втора употреба такъв. И сега изправния стар топлообменик може да спука след месец или след два дни и к'во?! Сами сте се убедили, че и статистически това му е болест на този мотор. Затова мисля, че е целесъобразно да се направи някакво творческо решение и да се преправи леко конструкцията. Може да се търси да се преправи друг топлобменик от друга различна машина, която не и е това проблема. Иначе според мен, същия проблем е въпрос само на време и късмет.
    Цецо

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,592
    Точки (при гласуване)
    16

Няма проблем - двигателя ще си го сглобя и кача за моя сметка. Защо трябва да се повтарям пред аудиторията - свалих и разглобих двигателя защото изпитанията на главите, топлообменника и водния радиатор показаха, че са здрави. И то на два пъти. Не съм го решил сам - срещнах се със собствениците, казах, че до тук всичко е здраво и остава само блока. Получих картбланш.
    Сега, излиза , че грешката е при изпитанията на топлообменника. Надувал съм го на 4 атм. по мои си съображения. Явно са му дошли малко на гадта.
    За сметка на това, от тук натам ми става лесно - има "диагноза", събирам мотора, паля и си лягам да спя спокойно.
    Безплатна компютърна диагностика на автомобили 4x4 с марката "NISSAN", през текущия АПРИЛ месец - 0888/319614.

Място
    София
    Публикации
    3,971
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на ALEX_Z Преглед на публикациите
    ... за да не се налагат досега ремонти за близо 10 хил. лв. ...
    Прощавайте, че така отникъде питам, ама това само за диагностиката ли?
    Владимир Илич Ленин: „Потиснатата класа, която не се стреми да си служи добре с оръжието и да го притежава, заслужава да се обръщат с нея като с роби.“ (Собр. соч. 5 изд., т. 30, стр. 153.)

Място
    Елин Пелин
    Публикации
    502
    Точки (при гласуване)
    3

Цитат Мнение на Аndro 160 Преглед на публикациите
    Надувал съм го на 4 атм. по мои си съображения. Явно са му дошли малко на гадта.
    .
    Аз пък съм го надувал на 8 атм. Прегледай и другите възможности защото "диагнозата" според мен не е много вярна.

Място
    София
    Публикации
    876
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Rabin Преглед на публикациите
    Прощавайте, че така отникъде питам, ама това само за диагностиката ли?
    Не,разбира се.Това е салдото на всички остранявания на проблеми по колата от покупката до момента.Това беше в контекста на мнението на Андро за авторитетите в средите.Може би не знаеш,но продавача имаше огромен авторитет и определено е човек който познава автомобилите.Това му е професията.Но не му попречи да излъже нагло както за състоянието на собствената си кола,така и за съдействие при констатиране на скрити проблеми.Просто се покри и тук,и си получи наказание.Като тръгнахме да разплитаме проблема с мешането след втората му поява при нас,намерихме предишният сервиз.Както вече писах,се разбра че колата при него е направила същата гняс,предишните му майстори не са разбрали откъде идва проблема,промили са я и след 5 дни им се е похвалил,че я е продал така.Повече подробности за онзи етап- в онази тема.Неприятното беше , че имаше хора и то авторитетни, които ми скочиха тогава на мен и ме обвиниха в мрънкане.После обаче като трябваше да се правят разходите не се явиха.Не съм и пускал повече теми във Форума по проблемите,защото исках да си спестя подобни коментари.Просто намирахме варианти и действахме.Толкова за авторитетите.
    Сега обаче, дискутираният проблем е рецидивиращ и още не е изяснена методологията за решаване.На първоначалният ми въпрос поставен вече два пъти ребром,как следва да се процедира при тази гняс,няма също така ребром отговор.Преди време ме обвиниха че сами сме си пукнали радиатора,та трябваше да отделям време и снимки да доказвам някому, че не е така.Поканих и на оглед съмняващите се ,но никой не се яви.

В момента, пак се налага аз да се защитавам,защо сме си счупили топлообменника.Хайде стига.Който се съмнява -давам му координати,отива с тези двата топлообменника плюс трети здрав,надуват ги при началните условия и ако някой от здравите гръмне по причина на шлайфиста,му го плащам аз.
    Отделил съм служебно време на колегите да правим ние оперативки какво може да е ,да се ползват лични контакти, да търсим други бази, да тичат по София, да дават повторни и потретно пари за едни и същи изпитания.Защо-ами защото за да се знае истината.Как без да знаеш реалното положение, ще се вземат решения? И споделям всичката информация до която съм се добрал.Сега ще свърши работа по този автомобил,утре на някой друг.
    Не е ли ясно , че първият път в сервиза беше същата гняс,че се дадоха необходимите средства и аз лично даже и не счетох за необходимо да отида дотам да се запозная с Андро.Правил е и други неща както по този,така и по другият джип и не е имало проблеми.Т.е. кредита на доверие го е имал.Не сме очаквали повече ядове с охладителната система.Даже не съм и питал какво точно се е правило.Е, вече се наложи да попитам.Шлайфани са главите,сменени са гумички на клапани,реглаж ,нова гарнитура и това е по тази тема.Сега вече възниква въпроса ,това необходимо и/или достатъчно ли е било?Ще го обсъдим с Андро.
    Колеги,в другите теми където мога да помогна,просто помагам с всичко което знам и съм правил.Това което би свършило работа в момента , е само техническа информация и вярна методология на работа при разхвърляното положение на двигателя и систематизирана информация която писах.

Място
    София
    Публикации
    876
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    А според Вас, как се пука топлообменика?! От здрав и изправен, му идва времето и е до там. Никой не знае кога ще стане, особено пък за взет втора употреба такъв. И сега изправния стар топлообменик може да спука след месец или след два дни и к'во?! Сами сте се убедили, че и статистически това му е болест на този мотор. Затова мисля, че е целесъобразно да се направи някакво творческо решение и да се преправи леко конструкцията. Може да се търси да се преправи друг топлобменик от друга различна машина, която не и е това проблема. Иначе според мен, същия проблем е въпрос само на време и късмет.
    Може би има резон, но не знам дали някой ще се ангажира с такова техническо решение,което да не влошава режима на работа на маслото.Иначе за втората употреба си прав.При сглобяването новият /стар здрав топлообменник ще бъде ползван само за да се потвърди на практика,че предишият е бил причината за проблема.Със съответният пробег.Ако това се окаже вярно,ще бъде купен нов,оригинален.Охладителната система на колата е издържала какво ли не ,няма да позволя компромиси повече за един компонент.

Място
    София
    Публикации
    876
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Аndro 160 Преглед на публикациите
    Няма проблем - двигателя ще си го сглобя и кача за моя сметка. Защо трябва да се повтарям пред аудиторията - свалих и разглобих двигателя защото изпитанията на главите, топлообменника и водния радиатор показаха, че са здрави. И то на два пъти. Не съм го решил сам - срещнах се със собствениците, казах, че до тук всичко е здраво и остава само блока. Получих картбланш.
    Сега, излиза , че грешката е при изпитанията на топлообменника. Надувал съм го на 4 атм. по мои си съображения. Явно са му дошли малко на гадта.
    За сметка на това, от тук натам ми става лесно - има "диагноза", събирам мотора, паля и си лягам да спя спокойно.
    Андро,да изчакаме още малко със сглобяването.Нали след толкова писане не ми слагаш в устата, че сме си определили "диагноза".Както вече писах,ние няма как да сме сигурни, че това е единствената диагноза.Нито при първата интервенция,нито сега.Смятам, че е необходимо да анализираш още от първият път -каква точно беше диагнозата,за да стигнем до сегашната.Не чух/прочетох твоята диагноза.Само чух , че може да се търси друг двигател, без никаква гаранция за подобни или други ядове.Е, как да се вземе такова решение.Затова се пише тук, да търсим помощ от знаещите,какво още може да се провери.Колегите вече са подали някой сламки.Моля те да ги вземеш предвид , и да се обсъдят тук на техническо ниво.Иначе това със спокойното спане не го разбирам.Последното ти изречение няма да го коментирам тук.Ако това е някаква странна сделка,то не трябва да е за сметка на колата.Другото -на Л.С.

Място
    Елин Пелин
    Публикации
    502
    Точки (при гласуване)
    3

Иван не пише вече в този форум така че на мен се пада честа да му адвокатствувам малко.Имаше проблем с маслото около два месеца преди продажбата,охладителя на маслото лично съм го надувал на 8 атм и не показа дефект затова се пристъпи към сваляне на главите.Същите бяха занесени за проверка и шлайфане.Заедно с главите беше занесен и охладителя.Та твърдението за промивка и нов антифриз не отговаря на истината. След сглобяването на двигателя съм го тествал поне 10 дни понеже Иван беше в Германия.За това, че проблема се е появил отново разбрах преди две седмици когато дойдохте да говорим.Мисля си, това не е ли реален опит за отстраняване на проблема или е замаскиране на положението Откакто е пусната темата се стремя да помогна със съвети та да се оправи проблема.

ПП Въпросния радиатор съм го свалял 4 пъти и честен кръст не съм видял спукване.Но пък не съм и гледал много сериозно при липса на явен дефект.

ПП2 Един риторичен въпрос, след първото появяване на проблема и последващите манипулации решаваш да продадеш автомобила.За себе си нямаше ли да си убеден, че този проблем е отстранен?

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,592
    Точки (при гласуване)
    16

"Джип" е уникална кола, че даже и уникална по разправии тук във Форума.
    Ако се спре с тая насока, може и да излезе нещо полезно.
    Алекс, за да "анализирам", да дам "диагноза" и т.н. ми трябва информация от първа ръка. Сега разбирам, че Колегата Бочо е правил това, което и аз повтарях след него. Правил е Човека каквото е трябвало и е могло да се направи. Ако знаех, нямаше да процедирам така първия път.
    Сега, важно е да има информация за охладителната система преди инцидента. В смисъл, имало ли е масло в казанчето, надувала ли е маркучите и др. такива.
    При мен, непотвърдената от теб информация е че, "няколко дни преди инцидента, антифриза в казанчето е бил бистър, обаче маркучите са били на камък".
    Има ли такова нещо?

Ние нищо не знаем какво се е случвало в предишния живот на тоя джип, кой какво е правил и какви капани е заложил. Които са отвътре и няма как да ги видим, и не се знае след колко промивки, надувания и всякакви тестове ще изкочат на бял свят.
    Последно редактиран от Аndro 160 ; 30-09-12 в 09:44
    Безплатна компютърна диагностика на автомобили 4x4 с марката "NISSAN", през текущия АПРИЛ месец - 0888/319614.

Място
    София
    Публикации
    876
    Точки (при гласуване)
    8

Иван не пише вече в този форум така че на мен се пада честа да му адвокатствувам малко.Имаше проблем с маслото около два месеца преди продажбата,охладителя на маслото лично съм го надувал на 8 атм и не показа дефект затова се пристъпи към сваляне на главите.Същите бяха занесени за проверка и шлайфане.Заедно с главите беше занесен и охладителя.Та твърдението за промивка и нов антифриз не отговаря на истината. След сглобяването на двигателя съм го тествал поне 10 дни понеже Иван беше в Германия.За това, че проблема се е появил отново разбрах преди две седмици когато дойдохте да говорим.Мисля си, това не е ли реален опит за отстраняване на проблема или е замаскиране на положението Откакто е пусната темата се стремя да помогна със съвети та да се оправи проблема.

ПП Въпросния радиатор съм го свалял 4 пъти и честен кръст не съм видял спукване.Но пък не съм и гледал много сериозно при липса на явен дефект.

ПП2 Един риторичен въпрос, след първото появяване на проблема и последващите манипулации решаваш да продадеш автомобила.За себе си нямаше ли да си убеден, че този проблем е отстранен?
    Здравей!Значи с теб са разговаряли колегите/аз не съм идвал при теб/.Благодаря ти за включването.Има една много съществена подробност,за която няма как да си наясно.Ремонтните работи по колата от Иван са описани обстойно в този форум.Създаде впечатление за един много разбиращ и грижовен собственик.И съм сигурен че е било така до някакъв момент.Това беше и основната причина,без никакъв пазарлък и разкомплектоване ,да се закупи.Тънкият момент беше ,когато лично аз попитах какво още се е случвало като по-сериозен проблем,за което не е писано.Това беше и основанието за джентълменското споразумение ,ако нещо по -сериозно излезе да го отстранява.Поисках да се отиде на преглед ,дори коментирахме най-близкият сервиз-този на Влади.Не се съгласи колата да отиде на преглед ,щото Влади я "познавал".Но пък, ще се намеси при поява на проблем.Та така-проблеми колкото искаш се появиха, но не и Иван.Писаха се мейли,телефони,но нищо.С две думи,мъжката дума си е проблем в България.Това беше специално за твое инфо.Изводите може да си ги направиш.
    Нямаше нищо споменато за този проблем и твоята дейност по него.Ако бяхме информирани за този "пропуск",както Андро писа, щяхме да се обърнем към теб още първият път за консултация,и инфото щеше да е полезно на Андро.
    Разбирам, че и ти си решил първо да тестваш топлообменника,както си мисля че е най-правилно като първа стъпка.
    Сега ,в момента мисля че най-добре е ,макар и със закъснение,това пак да се случи. Благодаря ти за добрите намерения по случая,без да знаех, че ти си предишният сервиз.Благодарностите ще ги оформим в подходяща опаковка.

Андро,надуването на маркучите се констатира същият ден с гняста.От това налягане предполагам гърми и водното съединение. Стрелката е забелязана да не се движи плавно 3-4 дни преди инцидента.

Място
    Елин Пелин
    Публикации
    502
    Точки (при гласуване)
    3

Благодарностите ще ги оформим в подходяща опаковка..

При така поставените условия как да не помогне човек. Ето една идея за малко ТНТМ. Охладителя на маслото на Опел Фронтера 2,5 ТДС е отделен радиатор пред водния а конзолата за масления филтър стои на същото място както при 3,1. Хубавото при тази схема е липса на досег с антифриз. Байпас на охладителя съм му правил и така беше каран около един месец.После при свалянето и тестовете вътре нямаше и една капка масло.Затова и по напред в темата казах ,че имам съмнения проблема да бъде само в охладителя.

Място
    София
    Публикации
    876
    Точки (при гласуване)
    8

Така.Към момента,разбирам, че всеки има някакви опасения,че може да е още нещо.Тоест, виси въпроса от първият пост.Ще опитам да систематизирам проблематиката по зони на досег масло-антифриз,за да обсъдим за последно откъде може да се покаже скрит проблем.

1-ва зона
    -Глави и гарнитура.Пробвани-здрави.Клапани-напасвани.Гумички на клапани-сменени.Какво остава-Монтаж глави ,нова гарнитура.

2-ра зона-Блок.Надут с въздух по пътя вода-масло на 4 атм.,като при това почват да изпускат горните О-пръстени.Извод-здрав.
    Какво следва?-проверка челото на блока.При огледа на съществуващата гарнитура ,отпечатъка е цял,няма следи от духане-мнение и на сервиза.Признаците са ,че няма изкривяване или е пренебрежимо малко.Независимо от това,ще се направи проверка на челото.
    -Следователно-проверка на диаметър на ризите и свалянето им.Нашата информация, е че заводски е 90 мм.,границата за подмяна е 90,05 мм.Имам нужда от потвърждение на тези данни.
    -Тапите при надуването не показват проблем.
    -Така и така е разхвърлян двигателя,проверка на основни и биелни лагери,гарнитура картер.
    -Нови сегменти и семеринги/превантивно/.
    -Останалото е сглобяване от шлайфист на ризите с нови О-пръстени и монтажна дейност.

3-та зона-
    топлообменник.Изпитан-здрав.Поради това и поради факта,че няма място за присаждане на допълнителни елементи,ще ползваме този.

Моля за допълване на пропуски по реда на работа, и най-вече за детайл,който би трябвало да се провери преди сглобяването.
    Ако този списък на изпълненото и планираното за изпълнение е верен,при предпоставката че всичко оттук нататък ще се изпълни качествено,отпадат ли всякакви съмнения , че може да има още нещо по смисъла на темата?

Място
    Бургас
    Публикации
    4,487
    Точки (при гласуване)
    19

Ами тогава не трябва да има проблеми. Само, че става въпрос за ВМ двигател който и чисто нов се троши доволно, така, че очакваме изненади.

Място
    София
    Публикации
    876
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Джамбазов Преглед на публикациите
    Ами тогава не трябва да има проблеми. Само, че става въпрос за ВМ двигател който и чисто нов се троши доволно, така, че очакваме изненади.
    Благодаря за успокоението.А иначе , да знаеш ,че се размишляваше в един момент даже и върху подмяната с бензинов!

Място
    гр.Божурище
    Публикации
    1,954
    Точки (при гласуване)
    11

Благодаря за успокоението.А иначе , да знаеш ,че се размишляваше в един момент даже и върху подмяната с бензинов!
    Чак подмяна и да не е, но все пак мисля, че трябва да се преправи топлообменика за да стане надеждно. В много двигатели има такива топлообменници. Включително и за товарни автомобили. Дефектират сравнително рядко и в общия случай надживяват мотора. В този мотор дефектират често, а надживяват мотора, единствено щото си е калпав по рождение.
    Цецо

Място
    Sofia
    Публикации
    87
    Точки (при гласуване)
    8

Един тъп въпрос от мен ако "надува" покраи някоя дюза т.е от цилиндъра покраи дюзата към главата и налягането на маслото да се вдига?

Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 5
    Последно мнение: 29-04-11, 12:01
  2. Количество антифриз....Гранд WJ
    От Radosl81 във форум JEEP
    Отговори: 9
    Последно мнение: 14-12-10, 23:44
  3. Смесване на масло 20w50 с 15w40
    От infineon във форум Горива, смазочни материали, течности и химия
    Отговори: 8
    Последно мнение: 12-08-10, 17:44