Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак проблем с хидравликата !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пак проблем с хидравликата !?

    Здравейте,
    преди по-малко от година имах проблем с хидравликата на Джипа (Grand 2.7 CRD 2001-ва) и тогава по съвет от Дядо Владо свалихме хидравликата и я занесох при едни пичове дето били големи майстори на хидравлики и правят хидравлики на камиони, рейсове и т.н. падат се близо до БалканСтар, но сега не се сещам как се казваше сервиза. Оправиха хидравликата уж и всичко беше наред, преди 4-5 месеца се започна хидравликата да отказва моментно, но много рядко и реших, че може би е нещо случайно, защото все беше в някой голям дъжд. Сега обаче наляво изобщо не работи и при ляв завой се чува свистене като от спукана гума. Сега въпроса ми е да ме посъветвате какво да направя - да търся друга хидравлика втора ръка или да свалям пак хидравликата и да търся друг сервиз ? При тези дето я правиха първия път не знам има ли смисъл да я нося след като явно толкова са я оправили и първия път ? Също от джипове с десен волан става ли хидравликата ?

  • #2
    От: Пак проблем с хидравликата !?

    Първоначално публикуван от PiMPi Преглед на мнение
    ...
    свалихме хидравликата и я занесох при...
    Хидравликата е наука и няма как да я занесеш за ремонт.
    Уточни какво си ремонтирал по системата и къде е проблема сега.

    Коментар


    • #3
      От: Пак проблем с хидравликата !?

      Сега проблема май не е в"хидравликата" а на друго место.
      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
      Grand 3.1TD
      0898 620 306 Стоян

      Коментар


      • #4
        От: Пак проблем с хидравликата !?

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Хидравликата е наука и няма как да я занесеш за ремонт.
        Уточни какво си ремонтирал по системата и къде е проблема сега.
        Добре де ето точно кое ремонтираха миналата година http://www.rockauto.com/catalog/moreinfo.php?pk=3025704 извинявам се за термините, но не съм "НА ТИ" с терминологията

        Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
        Сега проблема май не е в"хидравликата" а на друго место.
        ОК дай пример къде може да е... Симптомите с моментното "вдървяване" на волана и невъзможността да се завива в едната посока са същите като предния път. Единствената разлика е свистенето все едно отнякъде излиза въздух, което обаче не го прави винаги...

        Коментар


        • #5
          От: Пак проблем с хидравликата !?

          Първоначално публикуван от PiMPi Преглед на мнение
          Добре де ето точно кое ремонтираха миналата година http://www.rockauto.com/catalog/moreinfo.php?pk=3025704 извинявам се за термините, но не съм "НА ТИ" с терминологията



          ОК дай пример къде може да е... Симптомите с моментното "вдървяване" на волана и невъзможността да се завива в едната посока са същите като предния път. Единствената разлика е свистенето все едно отнякъде излиза въздух, което обаче не го прави винаги...
          Прегледайте добре пистовия ремък и всичките му ролки. Аз имах подобен проблем преди време и се оказа че едната ролка блокир отвреме навреме :-)
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
          Jeep Wrangler 2.5i 1996'

          Коментар


          • #6
            От: Пак проблем с хидравликата !?

            В това което показваш е пак проблема.
            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
            Grand 3.1TD
            0898 620 306 Стоян

            Коментар


            • #7
              От: Пак проблем с хидравликата !?

              Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
              В това което показваш е пак проблема.
              Това което показвам се казва "кормилна кутия" нали така ?


              Може ли някой да ми каже дали за 2.7 е същата като бензините и може да се поръча от rockauto.com и точно кой модел е или си е отделна за този модел точно 2.7 ?

              Коментар


              • #8
                От: Пак проблем с хидравликата !?

                Точно.
                Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                Grand 3.1TD
                0898 620 306 Стоян

                Коментар


                • #9
                  От: Пак проблем с хидравликата !?

                  Има ли някой който да потвърди дали е само 1 модел тази кормилна кутия или са различни за различните двигатели ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пак проблем с хидравликата !?

                    Никой ли не знае дали са съвместими тези кормилни кутии ? Или поне ако знае номерата като части....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пак проблем с хидравликата !?

                      Първоначално публикуван от PiMPi Преглед на мнение
                      Има ли някой който да потвърди дали е само 1 модел тази кормилна кутия или са различни за различните двигатели ?
                      Първоначално публикуван от PiMPi Преглед на мнение
                      Никой ли не знае дали са съвместими тези кормилни кутии ? Или поне ако знае номерата като части....
                      Така както задаваш въпросите никой не смее да потвърди за да не излезе виновен в последствие.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пак проблем с хидравликата !?

                        Значи аз имам сходен проблем, кормилната кутия след едно яко напъване в Люлин планина, протече юнашки. Чудех се да я правя или 2ра ръка, нова тук е 1000++лв. Много е тежка и пак не е евтина в Рок ауто, като там е рециклирана, а не фабрично нова. Поръчах си пълен ремонтен комплект, беше 17$ или от сорта с доставката 40лв някъде и я занесох, на един познат да я оправя. Той се учуди колко е пълен ремонтния комплект, вътре си има лагери всичко и бил на много добра марка. Та резултата още не мога да кажа, че чакам и други части но понеделник ще е готова предполагам и ще пиша. От десен волан съм 99% че не става, а че става от много други чероци съм сигурен, но конкретно не мога да кажа.

                        Сега се сетих, виж в рок ауто каква кутия дават за теб и сравнявай в каталозите на други чероци дали съвпада номера и така ще видиш точно, от кои модели е същата

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пак проблем с хидравликата !?

                          Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                          Така както задаваш въпросите никой не смее да потвърди за да не излезе виновен в последствие.
                          Е аз затова попитах дали някой знае номерата на тази която ми трябва, че да ми спести да я разглобя и сглобя и после да чакам доставката.

                          Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                          Значи аз имам сходен проблем, кормилната кутия след едно яко напъване в Люлин планина, протече юнашки. Чудех се да я правя или 2ра ръка, нова тук е 1000++лв. Много е тежка и пак не е евтина в Рок ауто, като там е рециклирана, а не фабрично нова. Поръчах си пълен ремонтен комплект, беше 17$ или от сорта с доставката 40лв някъде и я занесох, на един познат да я оправя. Той се учуди колко е пълен ремонтния комплект, вътре си има лагери всичко и бил на много добра марка. Та резултата още не мога да кажа, че чакам и други части но понеделник ще е готова предполагам и ще пиша. От десен волан съм 99% че не става, а че става от много други чероци съм сигурен, но конкретно не мога да кажа.

                          Сега се сетих, виж в рок ауто каква кутия дават за теб и сравнявай в каталозите на други чероци дали съвпада номера и така ще видиш точно, от кои модели е същата
                          За десния волан 100% не става, дори ми потвърдиха и от една морга, че са различни. Проблема с Rockauto.com e че за моя модел изобщо няма секция Steering където е тази част. Ако твоя човек я възстанови свиркай колко пари иска да му нося още една, ако не пък да поне да разбера еднакви ли са някак си и да си поръчвам една от там. Това че е заводски рециклирана би трябвало да я прави по-читава от втора ръка която ми продават на същите пари !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пак проблем с хидравликата !?

                            Ела да го чуем какво къде прави (свири)
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пак проблем с хидравликата !?

                              Понеделник прдполагам че ще сглобявам черока и ще ти пиша какво е станало и какви пари е излезнало всичко

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X