Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коминно тяло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коминно тяло

    Като неспециалист, за сега това е най-доброто коминно тяло, което съм виждал. Произведено е в България, по Софийския край, но точно къде?




    Има подобни аналози, правени в Сърбия, но вътрешния диаметър на тялото контактува (допира се) с немалка площ с виншната (квадратна) стена. Предполагам това ще е причина за онзи нежелан конденз...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:272997_4472086010988_623357372_o.jpg
Прегледи:1
Размер:171.2 КБ
ID:5985618
    Публикувайте отговор

  • #2
    От: Коминно тяло

    Преди 2години си изградих комина с такива тела. не знам къде се произвеждат , но във В.Търново по складовете за строителни материали се харчат между 3,5 и 4,0лв.Досега карах на дърва и въглища и нямам проблеми било с конденз било с липса на тяга. Тази зима ще се отоплявам с пелети, но смятам че нещата няма да се променят.
    Котли на пелети GREYKO и горелки GREYKO
    За област Габрово 0886843836

    Коментар


    • #3
      От: Коминно тяло

      И на мен ми се виждат читави,макар че хубав зидан комин с цимент и пясък 2към едно и от плътни стари тухли второ-трета ...пета употреба по убав нема.Имам един 12 метров на комина на котела направен,един на механата двуметров и един на 3 в 1 (барбекю,пещ и пушилнята), еми проблеми няма.На всичко отгоре тухлите са по 10 стотинки.ПП.Тези тела са подходящи за вътрешни комини за пестене на място.Иначе съм правил комини от обикновени циментови комински тела и те ...не са лоши,дърпат си,чистят се лесно,даже имат един зъб за херметизиране при монтаж.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Коминно тяло

        Колкото по-гладък, толкова по-добре. С тухли така не може да стане, пък нищо не пречи покрай коминните тела да се наслагат стари тухли. Баща ми преправя комин от бетонни тела в момента. Миналата зима комина се запали от отлаганията по стените и горя цяла нощ. Няма такава жега, просто.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Коминно тяло

          Язе да попитам като по-прос - как с тези тела се организира димоотвеждането на няколко етажа? Всички в един ли се включват? Имат ли си "прехвърлячи"? Има ли си специално тяло за Т-образен отвор? Щото тия са на светлинни години от действително качествените димоотводни системи - няма да пиша фирмата...
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #6
            От: Коминно тяло

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Колкото по-гладък, толкова по-добре. С тухли така не може да стане, пък нищо не пречи покрай коминните тела да се наслагат стари тухли. Баща ми преправя комин от бетонни тела в момента. Миналата зима комина се запали от отлаганията по стените и горя цяла нощ. Няма такава жега, просто.
            Аналогичен случай миналата зима и при мен. Бетонни тела + газобетон 10см. Но не знам дали има връзка между коминните тела, саждите и тяхното запалване. Или просто трябва по-често профилактика и коминочистач?
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Коминно тяло

              Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
              Аналогичен случай миналата зима и при мен. Бетонни тела + газобетон 10см. Но не знам дали има връзка между коминните тела, саждите и тяхното запалване. Или просто трябва по-често профилактика и коминочистач?
              Има коминни тела, които не отлагат по стените си нищо...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #8
                От: Коминно тяло

                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                Язе да попитам като по-прос - как с тези тела се организира димоотвеждането на няколко етажа? Всички в един ли се включват? Имат ли си "прехвърлячи"? Има ли си специално тяло за Т-образен отвор? Щото тия са на светлинни години от действително качествените димоотводни системи - няма да пиша фирмата...
                коминно тяло-преход,от две коминни тела.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Коминно тяло

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Има коминни тела, които не отлагат по стените си нищо...
                  Е те отлаганията не са ли от използваното гориво + начина на горене на котела/печката? Прави ми впечатление, че определени горива (понеже моя котел е "всеяден"), изгарят пълноценно и няма отлагания. Други задръстват комина много бързо. Също и като е по-топло времето и го държим котела да "тлее" - отново много сажди..
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коминно тяло

                    Коминът не е по-просто нещо от това да сложиш допълнително шнорхел,филтър/K&N/кутия,кулер,па ако щеш и турбо.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Коминно тяло

                      Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                      Е те отлаганията не са ли от използваното гориво + начина на горене на котела/печката? Прави ми впечатление, че определени горива (понеже моя котел е "всеяден"), изгарят пълноценно и няма отлагания. Други задръстват комина много бързо. Също и като е по-топло времето и го държим котела да "тлее" - отново много сажди..
                      Говоря за едни и същи условия - ако на бетонните, напр. се отлага, на тези не.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Коминно тяло

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Говоря за едни и същи условия - ако на бетонните, напр. се отлага, на тези не.
                        А реклама ли ще е ако споделиш? Или поне на л.с.?
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Коминно тяло

                          Наистина е интересно,заради материала на комина ли не се отлага?
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Коминно тяло

                            Кажи поне фирмата. Щом няма линк, и не си свързано с нея лице, нищо не нарушаваш. Ако пък някой реши друго, наказанието ще е за моя сметка.

                            ПП: Печка с водна риза, предимно дъб, рядко бук. В самата печка не остава почти нищо след изгарянето. Че комина беше иззидан лошо - лошо, но отлаганията бяха навсякъде. Сега, аз не казвам че с тия няма да се случи никога. Просто е по-малко вероятно, според мен. Ама, интересна работа - къщата е триетажна, като се обитава само най-долния етаж. В един момент както си гореше нормално (без да сме и давали повече газ от обикновено, а дори и по-малко), почти спря да дърпа. Първоначално решихме че се е запушил, но после взе и да мирише гадно, а на втория етаж взе да се задимява. От комина излизаше огън и искри, все едно къшата ще излита на някъде. Това към 7-8 вечерта. Баща ми каза че е горяло до рано сутринта. Явно гнуста по стените си е била страшно гориво.
                            Последно редактирано от sparkybg; 27-09-12, 20:54.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Коминно тяло

                              Цъкайте в гугата - Schiedel
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X