Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на камион Ифа w50la или L60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на камион Ифа w50la или L60

    Здравейте на всички които четат този раздел на форума,
    Предстои ми покупка на Ифа която трябва да бъде предназначена за превоз на дърва, но все още събирам информация относно модификациите на марката и съответно като подръжка и разход на гориво. Бих желал ако може някой да даде съвет нещо по специфично което би трябвало да гледам при огледа като цяло на въпросните два модела, така или иначе мисля да водя човек който е карал Ифа няколко години че аз хал хабер си нямам. Най-интересното ми е относно разхода на двата модела някой твърди че 60ката дава същия среден разход като другия модел въпреки че е с 2 цилиндъра повече. Вярно ли е? Разбрах че л60 може да товари доста повече като тонаж но също и частите за нея са по скъпи. Така ли е? С какво се различават двата модела в трансмисията - забелязах че кожусите на мостовете са различни. Изобщо като цяло всяка информация ще ми е от полза
    „глупава глава на краката почивка не дава”

  • #2
    От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

    л60 е с по-здрав двигател спрямо малкото си братче 50ла, но с кофти скоростна кутия, така или иначе който и модел да избереш и си купиш от тук ще има ядове а и майсторите за тях са на изчезване както и добрите стари ифи за съжаление

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

      Колега, между двата модела общо е само името.W50 гори около 20л / 100 ( като визирам нормалната а не 4Х4 ) моята даже с ремарке ми гореше толкова, но и вървеше. Мой приятел има Л 60 4 Х 4 но много години търсеше части за нея. Сега я кара но много трудно си намира гуми. W 50 в гората ако е празна e пиклива но качиш ли 4 или 5 кубика да речем дърва и ако и работи блокажа си върви сериозно. Проблем е ако остане без вода , много бързо духа гарнитура на главата. Ако я караш повече по асфалта яде предните гуми ( празна разбира се ).Части мисля че още се намират , това може да кажат колегите защото моята я продадох доста отдавна и за моя радост разбрах че още я карат. Някои неща съм позабравил но ако те интересува нещо ще помагаме с каквото можем.
      По добре късно от колкото никога .
      Нула89781нула019

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

        w50la празна или пълна никого не може да разочарова с двата блокажа излиза като пирон от кисело мляко, затъвал съм отчайващо в кално дере докато торя с 4 тона селитра и съм излизал , но снега ме мори когато под преспата е заледено, един колега с L60 сподели същия проблем, последно пролетта беше я обул с уралови гуми и просвета е далеч по-окуражаващ отколкото с оригиналните
        Последно редактирано от тихич; 25-09-12, 23:36.

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

          Моето мнение-Ифата се харесва заради малкия разход.Имах Ифа кран-11.4 т.Като влезеш на меко тъй като гумите са малки и тясни- 9.00/за кран/ веднага се окопава.с предно и два блокажа не става-става с трактор.Ако работиш на лоши условия-триоска независимо каква-просто не потъва!Но разхода е друг и завиването е проблем Но не си задължен на никой а ти ще помагаш.Ифата-съединител като на лека кола, трудно пали през зимата - моята палеше като МАЗ след преработка!Ифата не загрява.Парното -идеално ако си с ел . перка. И други С поздрав Борислав GSM 0888788178

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

            w50la е селскостопанския вариант, 4х4 с блокажи на преден и заден мост ,с тристранно обръщаш се кош ,с бавни и бързи скорости (моята е w50la z sk 5 nd)има около 55 варианти на w50 ,разбира се не всички са били за износ и всеки от тях се определя от буквите след w50, например L или LR 4х2 са за транспорт, а LA или LAR 4х4 са селкостопански, двигателя е един и същ при всички, но има 8 вида скоростни кутии- затова и L може да бяга с 90км/час, а LA с 60, но като стане време за прикачен брутен товар допустимото е 9т за L и 16т за LA максимална изкачваемост 32% за L и 45% за LA , и т.н.

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

              Разлика в скоросните кутии няма .Разликата е в диференциалите(корона и пиньон)Всички с двойно предаване имат хидравлика на волана и някои модели от дългите транспортни.

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

                Това е за W50. L 60 не ти трябва -Много корава машина за която няма части(то държавата я няма)!

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

                  Ифа W 50 за личен камион е по добра . Разхода е по малък и почти всичко в нея се ремонтира без специализирано оборудване . Съединител се прави за един час на път ; основен ремонт на двигателя се прави без да вадиш блока и тнт. Много добре конструиран и направен за времето си камион . L60 е по капризна и по трудно се намират части за нея защото до разпада на ГДР беше само 2-3 години в производство .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

                    Благодаря на всички !!! Вече е решено и машината W50la е намерена в град Ловеч. Предстои покупка.... Пък да видим на какво ще попадна и дали ще ми излезе късмета
                    „глупава глава на краката почивка не дава”

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0889.jpg
Прегледи:1
Размер:90.7 КБ
ID:5412516Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0891.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5412517Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0893.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5412518Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0895.jpg
Прегледи:1
Размер:102.4 КБ
ID:5412519Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0897.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5412520Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0899.jpg
Прегледи:1
Размер:134.5 КБ
ID:5412521Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0901.jpg
Прегледи:1
Размер:124.0 КБ
ID:5412522Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0903.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5412523Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0905.jpg
Прегледи:1
Размер:124.4 КБ
ID:5412525Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0907.jpg
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:5412526Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0909.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5412527Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0913.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5412529Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0915.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:5412530Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0921.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5412531Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0923.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5412532 Късмет balta с покупката каквото и да стане ние сме тук в тоя форум да си помагаме
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

                        Камиона вече е наличен
                        W50LA с работещ преден мост и работещи блокажи. Готов за гората с метална каросерия, но трябват гуми за отзад и един акумулатор поне за момента. Първите ми впечатления са че малко съм се надценил с управлението но малко по малко мисля че нямам да имам проблеми. Единственото което ми е странно са скоростите особено 1 и задна много трудно ми се включват може защото не съм ги свикнал де ама ще мъча да ги регулирам. Скоростния лост се разхожда покабината ......... Най големия проблем е спирачките когато дръпна капана и педала на спирачката потъва и после като освободя пак капана не се връща, най вероятно серво апарата прави номера ама да видим какво ще излезне. Като цяло си поставих сам голямо предизвикателство с което нямам избор да не се справя.
                        „глупава глава на краката почивка не дава”

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

                          Не се шашкай в тая машина ще се влюбиш като мен само търпение иска и ако си я къташ и тя ще те хареса нищо че всичко е от метал

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

                            Първата винаги се навира в седялката, но спокойно можеш да потеглиш на втора ако речеш да я промениш ще навреш 4 и 5 към двигателя и тогава с тях ще ти е трудно краят на лоста за скоростите е свързан с конусна ос и конусна пружина нанизана на него и всичко това в алуминиева кутия без начин за смазване и затова и се износват но аз и сложих гресьорка и я наджипках с грес и от тук насетне е вечна
                            Последно редактирано от тихич; 01-10-12, 23:01.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на камион Ифа w50la или L60

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0997.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5413243Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0999.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5413244Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF1006.jpg
Прегледи:1
Размер:178.8 КБ
ID:5413242има едно двойно правило от тая книга за ифоната( винаги като и говоря галено тя се кефи и мърка )-сглобяването се извършва в обратна последователност на разглобяването
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от тихич; 02-10-12, 01:19.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X