Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за тампони заден диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за тампони заден диференциал

    Здравейте.Видях ,че двата кръгли тампона които се намират на планката захващаща задния диф. към купето са заминали(единият направо е останал наполовина) и реших да ги поръчам и да ги сменя .Оказа се ,че такива никъде няма и трябвало да се поръчват от чужбина и щели да дойдат след 10-15дни(а сигурно ще са и цифра тогава).Някой сменял ли е такива,от къде ги е намерил,взаимо заменяеми от друг автомобил има ли такива?Ще съм благодарен за всякъква помощ ,че почва да ме боли главата.
    CRV 1998г 128кс

  • #2
    От: Помощ за тампони заден диференциал

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:39.0 КБ
ID:5411862За тези тампони става въпрос.
    CRV 1998г 128кс

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за тампони заден диференциал

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CRV.pdf - Adobe Readerr.JPG
Прегледи:1
Размер:45.7 КБ
ID:5411863Ето.
      CRV 1998г 128кс

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за тампони заден диференциал

        Не съм и поглеждал досега за тях. Какви са признаците им за смяна.
        Honda CR-V I 2000 г.
        0 осем 96 осем три 3 сто и 10

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за тампони заден диференциал

          Единият видимо е разкъсан,част от него липсва,а при разклащане на дифа нагоре и на долу направо хлопа в купето.
          CRV 1998г 128кс

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за тампони заден диференциал

            Тези тампони не са два ,а четири броя- два долни и два горни /под гредата и над гредата/!
            Стават само оргинални ,едните бяха около 100лв. бройката,а другите около 50лв.
            Тук във форума има човек, който може да ти ги достави ,ама виж раздела за продава части!
            Доставя ги на цени като от Бултрако ,защото няма заменяеми по-евтини!
            Аз се интересувах затях, но за втора генерация, но мисля че са същите!
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за тампони заден диференциал

              Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
              Тези тампони не са два ,а четири броя- два долни и два горни /под гредата и над гредата/!
              Стават само оргинални ,едните бяха около 100лв. бройката,а другите около 50лв.
              Тук във форума има човек, който може да ти ги достави ,ама виж раздела за продава части!
              Доставя ги на цени като от Бултрако ,защото няма заменяеми по-евтини!
              Аз се интересувах затях, но за втора генерация, но мисля че са същите!
              100 лв и 50лв за бройката ти ме уби.Никъде в Карлово не могат да открият дори по каталог не излизат.Майче ще ги сваля и ще търся по размери или направо на някоя морга....Други идеи?Никой ли не е сменял?Аз да съм първият....?
              CRV 1998г 128кс

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за тампони заден диференциал

                Първоначално публикуван от angel71 Преглед на мнение
                100 лв и 50лв за бройката ти ме уби.Никъде в Карлово не могат да открият дори по каталог не излизат.Майче ще ги сваля и ще търся по размери или направо на някоя морга....Други идеи?Никой ли не е сменял?Аз да съм първият....?
                Абе не знам дали съм те убил , ама това е действителноста!
                Аз ,също мислех , че моите тампони са заминали, но в сервиза казаха ,че са абсолютно здрави!
                Също като натисках с ръка диференциала нагоре , имаше луфт и сметнах ,че са се скъсали, ама ми обясниха, че самите тампони са от две части /горен и долен/ и така си мърда дифа!
                Така беше и при една ново СРВ ,от трета генерация , която беше дигната на крика за смяна на накладки,та я проверих и нея!
                Ама нали съм Тома-неверни , викам ще ги сменявам и като провериха цената за да ги поръчат ,мойте ми се видяха като чисто нови и не ги смених!
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за тампони заден диференциал

                  Наистина са от две части ,като ги разгледах видях че долните са като набити в шината а при мен само горните са зле(особенно единия).
                  CRV 1998г 128кс

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за тампони заден диференциал

                    Та какво направих:по една случайност успях да намеря тайландски RBI които с доставката ми легнаха на 27лв броя(което в сравнените оригинали....50лв за брой е ...и 10-15 дни за доставката...).Смених ги за около 3ч. с доста псу..и.Голям зор е отвиването на двата долни болта държащи кобилицата за дифа.Тампоните са набити в кобилицата(трудно се виждат докъто не се свали кобилицата) ,а над и под тях има метални шайби на които има отляти нещо като предпазни маншони(на тях само ляга този тампон).Самите вибрации се обират именно от тампона,а на шайбите само лежи и няма какво да им се износи освен прокъсване на маншоните (което не е фатално).След смяната луфтовете и потропването при неравен терен изчезнаха,а преди това като натиснех дифа нагоре надолу направо хлопаше в купето от луфтове.Надявам се да съм бил полезен на някой и при нужда от съвет или напътствия тел.0893655942.Хиляди безаварийни.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02531.jpg
Прегледи:1
Размер:174.3 КБ
ID:5412544
                    CRV 1998г 128кс

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за тампони заден диференциал

                      Първоначално публикуван от angel71 Преглед на мнение
                      Никъде в Карлово не могат да открият дори по каталог не излизат.Майче ще ги сваля и ще търся по размери или направо на някоя морга....Други идеи?Никой ли не е сменял?Аз да съм първият....?
                      Е--е-ех Геле-Карлово-малко ностолгия по Карлово-колелото с розите на влизане от с.Баня,ТМТ "Христо Ботев","Чарка" "Механата" абе хубав град беше едно време!!!Сега по въпроса,няма хонда дето тези тампони да не са разкъсани и разпльокани-говоря за І-ва генерация-нашите бабички,но е така направен,че на практика проблем няма,може да ти хлопва от време на време по някои терен,но това не е проблем.Аз само малко ги реновирах.Вдигнах колата и обилно ги напръсках на няколко пъти като изчаквах да изсъхне с "Боди 80" нещо, като сухобит е.Така вече захващам 4-та година-да е живна и здрава,но-о-о ще ти имам на предвид телефона.
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за тампони заден диференциал

                        Ако някой е закъсал за такива тампони да звънка.Мога да му намеря и пратя.(срещу бира разбира се).
                        CRV 1998г 128кс

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за тампони заден диференциал

                          Здравейте, имам нужда от съвет относно посочените тампони на диференциала.
                          От доста време имам странно потропване идващо от задната част на ЦРВ-то и след доста обиколки по сервизите и различни предположения на "майсторите" (от сорта на амортисъори, биелетки и тн.) установих, че има сериозен луфт там където диференциала се закрепва за купето. Направих една снимка на тампона, който би трябвало да обира този луфт
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150325_104754.jpg
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:5650333
                          Въпроса ми е дали това е същия тампон описан по-горе в темата, тъй като видях че има и други тампони около диференциала?
                          Ако имате идеи откъде мога да се сдобия с него ще съм благодарен
                          Последно редактирано от martost1; 25-03-15, 21:32. Причина: не се вижда снимката

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за тампони заден диференциал

                            Тези са ,то майче дифа на други не се държи към купето.
                            CRV 1998г 128кс

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X