Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

    Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
    .......... Правя го единствено за да задоволя личните си потребности. А и съм установил, че рядко в мен се обажда една колкото хубава, толкова и лоша черта - перфекционизмът. И докато не докарам нещата във вид, в който на мен да ми харесват, сън не ме лови. ...
    По-добре е да се стремиш към перфекционизъм, ето буквите: RANGE ROVER Chrome Lettering Kit

    http://www.lrparts.net/scp/2010_RANG...rtno=RRLKITBL2

    http://www.ebay.co.uk/ctm/Range%20Ro...d=400224281944

    Цените варират от 12-80 паунда.
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #32
      От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

      Колеги, както споменах и по-рано, джипът тресе значително при спиране с по-висока скорост, а също така и при преминаване през неравности по магистралата например. След диагностика, в сервиза установиха, че имам предни тампони за смяна на двете надлъжни щанги, което било причината за тресенето при преминаване през неравности. Отделно се оказва, че имам и криви дискове, поради което пък идва тресенето при спиране и намаляване на скоростта. Дисковете са почти чисто нови и до колкото разбирам не е проблем да се шлайфат. Нещо обаче хич не ми харесват сумите, които ми искат за да ми оправят всичко, а те са именно:

      Монтаж и демонтаж на 1 бр. диск - 25 лв.
      Шлайф на 1 бр. диск - 15 лв.(твърдят, че трябва да се шлайфат и четирите!)
      Предни накладки - 101 лв. комплекта
      Задни накладки - 64 лв. комплекта

      Монтаж и демонтаж на 1 бр. надлъжна щанга - 80 лв. (2х80=160)
      Тампоните, които са за смяна са само 2, обаче те твърдят, че така или иначе ще се свалят тези щанги, което хич не било лесна процедура и било най-добре да си ги сменя всички, което прави общо 6 тампона. Също така твърдят, че тези тампони не се предлагат в търговската мрежа, та ги правели по поръчка. Цената е около 30 лв. на тампон, което прави 180 лв. само за някакви тампони! Да не забравя и стенд - 25 лв... Мериха ми спирачната течност с някакво устройство, та и тя била за смяна.

      Казано по друг начин... 530 лв. за шлайф на дискове и смяна на тампони на надлъжните щанги.

      Сега... Вероятно накладките ще си ги поръчам от Англия. От къде обаче е най-удачно да ги закупя и кой модел ще ми препоръчате? Тези тампони дали все пак не се продават по интернет магазините в обединеното кралство?

      Коментар


      • #33
        От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

        Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
        ..........


        Сега... Вероятно накладките ще си ги поръчам от Англия. От къде обаче е най-удачно да ги закупя и кой модел ще ми препоръчате? Тези тампони дали все пак не се продават по интернет магазините в обединеното кралство?
        От тук: http://www.lrseries.com/shop/categor...P38-1995-.html

        Или четеш тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=22246
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #34
          От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

          Благодаря! Темата с онлайн магазините я знам, а сега я прегледах още веднъж. В крайна сметка най-евтиният вариант за накладки май е paddock. Предните струват 13.94 паунда, а задните 10.74, като марката е Mintex. Чета само хубави отзиви за тази марка, но до колко е вероятно да са истински, вземайки предвид ниската цена?

          По-труден се оказва момента с тези тампони на надлъжните носачи. Как би следвало да ги търся на английски?

          Коментар


          • #35
            От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

            Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
            ......

            По-труден се оказва момента с тези тампони на надлъжните носачи. Как би следвало да ги търся на английски?
            Посочи ги на схемата.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:555.jpg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:5419820
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #36
              От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

              Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
              .... В крайна сметка най-евтиният вариант за накладки май е paddock. Предните струват 13.94 паунда, а задните 10.74, като марката е Mintex. Чета само хубави отзиви за тази марка, но до колко е вероятно да са истински, вземайки предвид ниската цена?....
              Mintex не си взимай. Личен съвет. Пролетта сложих такива, с бритпарт-ски дискове - бюджетно решение, че нямаше пари
              и след месец така се разсвириха, че можеш да оглушееш при спиране, особено с отворени прозорци.
              А как цапат джантите.....
              Поздрави
              "Bis dat qui cito dat"

              Коментар


              • #37
                От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                Мисля, че става въпрос за номер 1 - Radius Arm, което автоматично ме навежда на мисълта, че това, което ми трябва е:
                "Radius Arm Front Bush (arm to axle) - front axle ANR3332 NOW €7.16" от paddock.

                Всичките 6 ли да сменям или само отлепените предни два?

                Коментар


                • #38
                  От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                  Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                  Mintex не си взимай. Личен съвет. Пролетта сложих такива, с бритпарт-ски дискове - бюджетно решение, че нямаше пари
                  и след месец така се разсвириха, че можеш да оглушееш при спиране, особено с отворени прозорци.
                  А как цапат джантите.....
                  Поздрави
                  Влади аз съм с Mintex, а при мен го няма това което описваш, едно време го коментирахме с Лазар да взимам някакви от Green Series .

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:453.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5419828

                  Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
                  Мисля, че става въпрос за номер 1 - Radius Arm, което автоматично ме навежда на мисълта, че това, което ми трябва е:
                  "Radius Arm Front Bush (arm to axle) - front axle ANR3332 NOW €7.16" от paddock.

                  Всичките 6 ли да сменям или само отлепените предни два?
                  Разбира се всичките и на двата носача, хубаво е ако имаш финансова възможност всички гумени тампони по предницата да се подменят.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:455.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5419826 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:456.jpg
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5419827
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                    Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                    Mintex не си взимай. Личен съвет. Пролетта сложих такива, с бритпарт-ски дискове - бюджетно решение, че нямаше пари
                    и след месец така се разсвириха, че можеш да оглушееш при спиране, особено с отворени прозорци.
                    А как цапат джантите.....
                    Поздрави
                    Подкрепям. При мен беше същото. Даже започнаха да изпускат.
                    Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
                    0886030780

                    Коментар


                    • #40
                      От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                      Аз съм с Делфи от Тех - ко, два плътни диска с четири накладки и щифтовете и пружинките към тях бяхя някъде към 200 лева, спират идеално.
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #41
                        От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                        Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
                        Разбира се всичките и на двата носача, хубаво е ако имаш финансова възможност всички гумени тампони по предницата да се подменят.

                        [ATTACH=CONFIG]506553[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]506554[/ATTACH]
                        До колкото виждам, тампонът всъщност е на втората картинка. За какво случи гумената тапа от първата? Поръчвам по-евтиният britpart вариант нали така? А да разбирам ли, че всичките 6 тампона са еднакви?

                        Щом сте недоволни от Mintex, значи проучването за накладки продължава. Търси се бюджетен вариант, но разбира се няма да допусна компромис с перманентно свирене или недостатъци в спирането.

                        Поздрави от мрачен и облачен Пловдив!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                          Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
                          До колкото виждам, тампонът всъщност е на втората картинка. За какво случи гумената тапа от първата?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:476.jpg
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:5420030 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:477.jpg
Прегледи:1
Размер:40.7 КБ
ID:5420031 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:478.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5420032 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:479.jpg
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5420033

                          .... виж си имейла!
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-10-12, 17:22.
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                            PETRAKIEV... You are the man!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                              Днеска лошият късмет не ме подмина. Още не съм поправил спирачките и тампоните, та сега и радиатор имам за смяна. Както си бях спрял пред една гумаджийница, търсейки зимни гуми, изведнъж джипа взе да пуши отзад. Спогледахме се с гумаджията и бегом в купето да гася двигателя. Гледам аз температурата, обаче не виждам стрелката да сочи в дясно. Отивам отпред да отворя капака и чувам доста силно свистене през предната решетка. Ей, направо ми причерня. Викам си аз на акъла, бе мама ти стара и камион, един месец не съм те карал от как съм те купил и ще ми спукаш воден радиатор де*ба... Е да, ама не! Пипам аз течността, която плюеше радиатора в продължение на 5 минути и установих, че тая ужасна воня не може да е нищо друго освен фреон. Поглеждам казанчето на антифриза - пълно! Пускам климатика на студено - йок студено. Е викам ясна е работата, на пролет ще му мислим. Запалих колата и си продължих без проблеми. Едно обаче не ми стана ясно... Защо в началото джипа започна да пуши отзад при работа на място, при положение, че е спукан радиатора на климатика а не водния? Когато я запалих след огледа нямаше и следа от пушилка вече...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                                Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
                                Не там, търси тук: Borg Warner Chain - P38
                                Това е правилният избор. Има 2 вида вериги - едните са по алтави и са около 80 паунда. Мен такава ме изкара 50 000 км. Ашкрофтската е 180 паунда.
                                Имам пълен ремонтен кит на Ашкрофт за кутията - моята раздатка беше помляна, та смених раздатката и не ми се наложи да ползвам комплекта.
                                TLC 200 V8
                                TLC LJ79
                                Toyota Prius2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X