Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

    Здравей,
    сервиз в Пловдив където да обсужат цялостно амтомобила и да отговорят на всичките ти въпроси не мога да посоча, естествено изкл МПф където паунда го смятат по 4 лв.
    Моят ЛР се обсужва в един сервиз от който съм доволен, но при мен няма електроники и пневматика. За смяната на масла, филтри и ремонти по окачването и двигателя мисля че могат за помогнат. За двигателя може да посетиш и неофициалния сервиз на БМВ на Асеновградско шосе - Найси Кар мисля че се казваше. За автоматика и раздатката - бачо Стоян (ssspeed му беше ника).
    Ако проявяваш интерес пиши едно лично да на пиша тук, че може да се възприеме като реклама.
    И не пренебрегвай специалистите в София, които вече познаваш, все пак са няма и 150 км., а джипката си заслужава особено внимание.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар


    • #17
      От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

      Темата върви някак без вазелин, но въпреки това аз продължавам.

      Така... Днес закарах джипа в сервиз на мои познати, които твърдят, че поддържат същия модел на още 4 човека в града и имат известен опит. Огледахме го обстойно целия и положението е следното:

      1. По ходовата част изглежда няма нищо разбито, също не можахме да хванем никакви луфтове с изключение на двата тампона на предни, надлъжни щанги. Според майсторите е много вероятно от тях да идва тресенето при неравности и при спиране, а те са си направо за смяна!

      2. Има масло в скоростната кутия достатъчно, но понамирисвало на изгоряло, та ще иска сигурно смяна. Дано само това да е причината за загряването. Радиаторчето, което се намира пред подкалника и което охлажда маслото на автоматика е доста затлачено и замърсено.

      3. Има достатъчно масло и в раздатката.

      4. Маслото в диференциалите също е достатъчно, в двигателя също.

      5. Според майстора на дизели, двигателят си работи съвсем добре, макар и малко остро, но пък не се чува нищо притеснително.

      6. Турбината си надува нормално, но звучи малко странно, точно така сякаш има някъде дупка в турбо пътищата, която така и не открихме. Звукът е един грозно стържещ.

      7. Проблеми с топъл и студен старт - никакви! Пали си от раз...

      8. Тампоните под двигателя ги гледахме, но хората от сервиза не можаха да ми кажат за смяна ли са или не са. Според мен в купето има доста вибрации, според майстора няма.

      9. В задната част на ауспуха откриха бая голяма дупка, която се чудя дали не е виновника за цялото това бучене и шум в купето...?

      10. При старт с газ до дупка или при екстремно натоварване на стръмен участък в гората, под джипа се чува едно много силно изчаткване все едно две зъбни колела превъртат или все едно нещо натегнато изпуска за момент... Майсторите изказаха единствено съвсем далечни предположения, че идва от раздатката, но нищо повече. При нормално каране дори с повече газ, това не се чува. Появява се само при екстремно натоварване. Изпуква 3-4 пъти и след това сякаш си зацепва.

      Прикачам и малко снимки, които успях да направя, докато се бях наврял под колата (дупката в ауспуха, състоянието на една от възглавниците и тампона на едната предна, надлъжна щанга):
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5412574Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo (2).jpg
Прегледи:1
Размер:123.3 КБ
ID:5412575Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo (1).jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5412576

      Поздрави!

      Коментар


      • #18
        От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

        Всички масла, независимо в какво сътояние са подлежат на смяна, също антифриза и спирачната течност и колкото по - бързо се направи това, толкова по - добре. Същото се отнася и за всичките филтри.
        Естествено преди да се налее новото е добре да се промие системата и където може чрез сваляне и третиране със съответен препарат.
        Дупката в ауспуха е напълно достатъчна за да се получи саунд от реактивен самолет - заваряване или подмяна.
        Втулките по окачването също подлежат на смяна, първо по - разбитите, после и другите, които са в процес на разбиване.
        За студен старта сега не можем да говорим - като дойде зимата тогава.
        Да ти погледнат дисковете и накладките.
        Може да сипиш някаква добавка в нафтата за почистване на дюзите, понеже тук във форума е писано достатъчно за Castrol TDI ще кажа още една добра дума. Не знам този Рейндж има ли седиментен филтър/утайник, ако има той също подлежи на отваряне, изчистване и затваряне. Има тема за седиментния филтър.
        Успех, всеки е минал по твоя път, няма нищо страшно.
        Не бързай ако искаш да стигнеш
        __________________________________
        Discovery II TD5 10P

        Коментар


        • #19
          От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

          Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
          ..... Не знам този Рейндж има ли седиментен филтър/утайник...
          Има утайник, който е пробката на горивният филтър - само толкова, не е като при Диското.

          Иначе до колегата Коко, всичко, което ти е написал Мишо е точно така, полека-лека подменяш всичко необходимо.
          Замисли се и за възглавници, че тази дето си я снимал има малко живот в нея.
          Провери ли с пулверизатор и сапунена вода окачването? Ако не си, го направи да не бъдеш изненадан неприятно...
          "Bis dat qui cito dat"

          Коментар


          • #20
            От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

            Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
            10. При старт с газ до дупка или при екстремно натоварване на стръмен участък в гората, под джипа се чува едно много силно изчаткване все едно две зъбни колела превъртат или все едно нещо натегнато изпуска за момент... Майсторите изказаха единствено съвсем далечни предположения, че идва от раздатката, но нищо повече. При нормално каране дори с повече газ, това не се чува. Появява се само при екстремно натоварване. Изпуква 3-4 пъти и след това сякаш си зацепва.
            Най-вероятно разтегната верига на раздатката. Лесна за смяна, би трябвало да струва към 150-200 паунда.

            Коментар


            • #21
              От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

              Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
              Най-вероятно разтегната верига на раздатката. Лесна за смяна, би трябвало да струва към 150-200 паунда.
              Много добра насока ми даде! След като се поразрових в Google, по всичко личи, че точно това е причината. Щом веригата превърта, не би ли следвало да има последствия и върху зъбците върху които лежи?

              Тук има много интересна тема по въпроса: ЦЪК

              Нещо обаче цената тук хич не ми харесва!

              Коментар


              • #22
                От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
                ....... Нещо обаче цената тук хич не ми харесва!
                Не там, търси тук: Borg Warner Chain - P38
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #23
                  От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                  Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
                  Щом веригата превърта, не би ли следвало да има последствия и върху зъбците върху които лежи?
                  Със сигурност.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                    Смених маслото на двигателя с Total 10W-40, масления филтър с нов, марка Clean, въздушният, че беше повече от зацапан, а днес отремонтирах и огромната дупка на тръбата към гърнето и... О, чудо! Джипката взе да звучи като джипка, а не като трактор с реактивен двигател.

                    В допълнение ще споделя, че сутрин заварвам цялата задница на автомобила паднала до долу. Ще проверя възглавниците когато имам време с вода и сапун и ще пиша...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                      Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
                      ....а днес отремонтирах и огромната дупка на тръбата към гърнето и.......
                      В допълнение ще споделя, че сутрин заварвам цялата задница на автомобила паднала до долу. Ще проверя възглавниците когато имам време с вода и сапун и ще пиша...
                      Най-вероятно нещата са свързани, защото, ако въпросната дупка е била точно на кривката под задните седалки преди задният мост,
                      огледай внимателно въздуховода над моста, много често се случва като "духне" кюнеца там, изгорелите газове да стопят въздуховода към задна лява възглавница.
                      Поздрави
                      "Bis dat qui cito dat"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                        Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                        Най-вероятно нещата са свързани, защото, ако въпросната дупка е била точно на кривката под задните седалки преди задният мост,
                        огледай внимателно въздуховода над моста, много често се случва като "духне" кюнеца там, изгорелите газове да стопят въздуховода към задна лява възглавница.
                        Поздрави
                        Или да са го духнали при заварката?Другият вариант е когато е подкарана по-сериозно,напуканата възглавница все пак да се е предала.Само сапуна ще покаже,вече няма за къде да се отлага.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                          Още от преди заварката е така положението, а и няма как да са го духнали, понеже тръбата беше цялата разцепена и в горната страна и работата по нея без да се свали беше невъзможна.

                          След смяната на маслото сутрин докато влезне в работна температура, двигателят продължава да притропва, но стопли ли, всичко си става почти идеално... Е, все пак е на годинки...

                          Възглавниците ще ги гледам, но като имам време, че нещо много внимание взех да му отделям, а все още не е доказал, че заслужава...

                          Последно... Джипката е боядисвана в черно, а буквите RANGE ROVER на предния капак са също черни, при това като гледам са си направени от черна гума/силикон/пластмаса, а не са боядисвани. Искам да ги сменя със сребристи, каквито трябва да бъдат, а с боядисване работата няма да стане. Иска ли някой колега от Пловдив да направим бартер, или пък ми дайте информация за джип в Пловдив, който да се продава на части за купя неговата емблема? В потивен случай трябва да звъня по морги в София, да се разправям с куриери, а някак не ми се занимава за някви буквички.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                            Ъъъъъъ започвам да си мисля, че не всички мислим и пишем на един език.....
                            Както и да е, а, ти, колега Коко(извинявам се за фамилиарността), ама тия писаници:
                            Първоначално публикуван от lz1kka Преглед на мнение
                            ....а някак не ми се занимава за някви буквички.
                            сериозни ли са?
                            Щото ако са, най-лесно ще е да си ги поръчаш от острова.
                            Друго нещо е, че "сребристи", не винаги са "каквито трябва да бъдат"
                            На сивите Рейнджове Р38 буквичките са "черни" - "каквито трябва да бъдат"
                            Поздрави
                            "Bis dat qui cito dat"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                              Тея буквички гората може да си ги вземе, както си взима всичко излишно по джипа, ако ще се кара в гора де. Ако ще е за пред някое кафене сребристите буквички ще избият рибата (и каените и Q7 - те и Х6 - те).
                              И все пак най - близката морга до Пловдив е в ... Пазарджик, по точно на пътя за Белово. Там съм виждал рейнджове, отделен е въпросът дали моргаджиите ще си играят да свалят букви от предния капак. Моргата я има в мобилето.
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар


                              • #30
                                От: Питанки СЛЕД покупка на Range Rover P38 2.5 DHSE

                                vladivladi, аз като се зачеша върху клавиатурата и си приказвам каквото ми е на езика. Плямпам си ги от време на време едни, ама бъдете сигурни, никога с лоши помисли. Неподходящ беше израза "някви буквички", защото не просто са букви, а част от свещената емблема на Range Rover За това, че не ми се занимава много бях сериозен, но по-скоро имах предвид, че нямам време, защото вече доказах на себе си, че мерак не липсва.

                                Джипчето ходи и по гората и по кафенца, ресторантчета, гадженца, мадженца... Навсякъде общо взето. Ама буквите не искам да ги модифицирам за да се трепем с Кайените и другите модерни параходи в града. Правя го единствено за да задоволя личните си потребности. А и съм установил, че рядко в мен се обажда една колкото хубава, толкова и лоша черта - перфекционизмът. И докато не докарам нещата във вид, в който на мен да ми харесват, сън не ме лови. Иначе първото нещо, което гората си прибра, бе лакът на боята. Сега работим усилено по скапване на въздушните възглавници, ама буквичките не си ги давам. Или поне не без да получа сребристи такива! Какво беше обяснението ти за цветовете Влади? Оригиналната боя на моят джип е син металик и не би трябвало черните букви да са фабрично към колата. Иначе свалянето свата за по-малко от 30 секунди и стига някой моргаджия да има желание, то другото става лесно...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X