Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз да се похваля с Transalp в гаража...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

    Разглобяваш-WD-40,после контактен спрей и готово.По принцип няма какво да му се развали.

    Коментар


    • #17
      От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

      Ами честито... Аз съм на 47 години и все през тежки ендурота съм минал..Колкото повече време минава толкова повече си харесвам моторите
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #18
        От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
        Разглобяваш-WD-40,после контактен спрей и готово.По принцип няма какво да му се развали.
        Благодаря, днес ще пробвам след работа. Бъдете здрави всички!!!

        Коментар


        • #19
          От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

          Копчетиите сам им малък проблем. При мен управлението на мигачите заяждаше.
          С Малко смазка е ОК.
          LZ1DWW

          Коментар


          • #20
            От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

            Честито за придобивката адаш.
            Много здрав мотор! Аз лятото си купих моя. При огледа ме беше страх да се кача на него, защото ми се видя бая голям( и първи голям и втори въобще), но със поставянето на 2-та крака на степенките се сляхме в едно. Така за 20 дена 5000 км.
            Като го купих смених масло и филтър. Нищо друго. Сега е разглобен в гаража и чака дребни части за смяна (не мога да намеря)
            Много удобени здрав мотор.
            Моят е с ниското стъкло. Не знаеш какъв си късметлия!!!
            Да те вози много и безаварийно!
            HONDA XL650

            Коментар


            • #21
              От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

              Да поизтупам малко темата от прахта и да дам отзиви понатрупани с тези няколко месеца каране

              Понавъртях вече 4000 КМ с моторетката. Много съм доволен като цяло. Държи се добре, много лесен за управление, висок е и виждаш над колите, вече не ми е тежък, дори ми малее с две думи "зер гут".
              Разхода е около 6 л/100км. Ремонти почти нямам - сменени филтри, свещи, накладки. Добавих ролбар, който за щастие още не ми се е налагало да проверявам колко е здрав.
              Като малки недостатъци забелязах следното:
              1. Седалката ми е неудобна. Мисля зимата да пробвам някой тапицер да ми направи "къстъм" седалка, че с тази повече от час, час и половина трудно изкарвам. Ако някой може да препоръча такъв, ще бъда много благодарен.
              2. Гумите са ми шумни. Като мина 80 и все едно карам тролей с всичката газ Това не е проблем на модела, но го отчитам като минус на гумите с двойно предназначение. Следващите определно ще са чисто шосейни

              С тези две хлапета време не ми остава да карам повечко, та ми е мъка...

              Скоро планирам няколкодневно пътуване и ще разкажа след това, живот и здраве.
              LZ1DWW

              Коментар


              • #22
                От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                С какви гуми си колега?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #23
                  От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                  Метцелер. Моделчето е от тези за двойна употреба. В началото си мислех, че ако ми се наложи да изляза някъде от пътя ще е от помощ, но до момента не ми се е налагало подобно нещо.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-01-10 19.55.33.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5509669
                  LZ1DWW

                  Коментар


                  • #24
                    От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                    Ейййй, добре че стана въпрос за гумите, та закачихме една снимчица....
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #25
                      От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                      Нямам оправдание. Оказа се, че и снимки нямам много. Все пак пращам още някоя с "големия моториззз"
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07176.jpg
Прегледи:1
Размер:184.9 КБ
ID:5509682Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07177.jpg
Прегледи:1
Размер:183.1 КБ
ID:5509683Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130808_202008.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5509684
                      LZ1DWW

                      Коментар


                      • #26
                        От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                        Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                        Метцелер. Моделчето е от тези за двойна употреба. В началото си мислех, че ако ми се наложи да изляза някъде от пътя ще е от помощ, но до момента не ми се е налагало подобно нещо.
                        [ATTACH=CONFIG]616187[/ATTACH]
                        Колега, Metzeler няма такъв модел! Tова по-скоро е Mitas E-08... а викаш и шумни били?!?
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #27
                          От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                          Така де. Не било Хюстън а Хасково
                          Шумна ми е доста, да.
                          LZ1DWW

                          Коментар


                          • #28
                            От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                            Здравейте, колеги,

                            Първо, да помоля Модератор или Админ, ако мнението ми не е за тук - да занимава в небитието моментално (бая тупане на прах му ударих)
                            Но, понеже съм "сив", пуснах тема, ама права - ниенте, или поне още не е модерирано

                            1-во мнение ми е.. и първата XL650V

                            От днес и аз сбъднах мечтата, която чакам 20-ина+ години (не се смейте много.. пари все нямаше или все заминаваха по други пера). Едва на 45 съм
                            Та, снощи харесах мотора, днес отидох и го взех почти "на сляпо", защото, макар да съм завършил ДВГ преди 25 години (ама тогава Москвичи ровехме), съм просто IT от 17.
                            Явно като всяка стара мома, да не кажа баба (дано не се обиди някоя колега тук, ако има такава), без дертове не може май..
                            При първото запалване, поизпуши малко из кюнците, но ми казаха, че е така, защото не бил пален от седмица. Наистина доста прахоляк му се беше насъбрал.
                            След това, "изпробвах" мотора, като собственика ме повози, но усетих вибрации.
                            Но пък се доверих (явно съм си такъв), а човекът каза, че защото на 2-ра предавка и ниски обороти било.
                            Да, ама не (П. Бучаров).. Като го изръчках, тръгвайки си, по магистралата, вибрациите се появяват между 3500 и 5500 об./мин горе-долу.. стискайки съединителя и падайки оборотите на празен ход, вибрации няма. А като казвам вибрации, за изминати 70 км, пръстите на ръката ми ги бяха налазили мравките
                            На тихи обороти мърка, та мърка..

                            Явно ще ми върви по вода.
                            От Красно село до лифта на Симеоново, вода няма да ви казвам къде имах..
                            Ама мАторис' от вода и пепел не се плаши, хеле ендурист. Последните са винаги гадни и мръсни.. хехе
                            Прави ми впечатление, че предавките при превключване май щракат повече, отколкото Алпийката на приятеля ми, която е 93-та..

                            А да знаете някой читав майстор, дето ще помогне за установяването на тези вибрации? И да попрегледа това-онова. Свещи (не са сменяни откак е в БГ близо 2 години), карбуратори (знам ли и аз какво точно)

                            Беше ми казано, че маслото (Motul 10w40) е сменяно преди около 200 км. Наистина по пръчката беше много чисто и бистро.
                            Спирачната течност в казанчето е малко над минимума.
                            Transalp-a е на 27500 км, като в БГ е каран около 12-13к.

                            П.П. в една друга тема прочетох, че забавянето на включването на мигачите и заяждането на превключвателя за къси/дълги се разглабя, почиства, пръскане с контактен спрей и газ.. ще го пробвам.

                            Извинявам се, ако мислите ми са разхвърляни, но още емоцията не е преминала..
                            Тя не, че ще премине някога де, ама ми се ще да знам и да се уверя, че карам технически изправен мотор.

                            Бъдете здрави и яко бенДзин в кръвта

                            Поздрави,
                            Тони
                            LZ1BRT
                            Honda Transalp XL650V1 RD10

                            Коментар


                            • #29
                              От: И аз да се похваля с Transalp в гаража...

                              Здртавей и честито. Вибрации може да има по много причини-крива гума, джанта, луфт в лагера на тройника, от двигателя по-скоро няма как да е

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X