Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

    Здравейте пред голяма дилема съм,четох за гранда,четох за диското и общо взето сравнени с тойота,нисан и т.н.
    Идеята ми е,че джипа ще се ползва най-често по гората-лов,1-2 дни офроуд разсходки(не екстриими,но не и по пътя) и зимния период защото живея на високо,кадето не чистят Който и да е ще претърпи малко доработки 2-3" лифт,по-големи гуми до към 33",джак,лебедка,шнорхел и други глезотиики за по-лесното му предвижване в гората.
    ,за Гранда не можах да намеря нещо подобно,като цяло в гранда ме притеснява че не е на рама и лесно при силни удари и скокове,може да бъде деформирано купето.От тук там чувам,че много кипели и не им били надеждени стандартните раздатки.Общо взето не били за хард офроуд,ниската цена също ме вкарва в размисли.
    За Дискавърито гледах в paddockspares.com има доста хубави неща на доста сносни цени.То пък всеки казва,че нямал нищо общо с японските еквиваленти като здравина.Мой познат има 2.5 ТДИ 2 пъти му,е чупил сателите на задния диф. и веднъж преден диф.А имайки предвид,че останалите от групата за Офроуд са един Патрул У60,Ланд Крюзър 70-ка не ми се иска да се прибирам на въже.
    Ще кажете вземи си Патрул или Тойота,но искам бензин,защото с тези цени на горивата LPG-то си остава най-конкуретното гориво
    Мислех за Витара,но там с купуването трябва да се мисли веднага за лифт и то сериозни преправяния Независимо окачване отпред не е за препоръчване,иначе Паджерото е добър варянт и реших да пусна една тема,защото,чета чета и все едно и също.Обислях и варянт Патрул с бензинов двигател (бмв,ровър или каквото би било станало) но цената отива в небесата и отиваме далеч,от любителските разсходки или пътуване до ловните хижи.

  • #2
    От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

    Първоначално публикуван от Vmax Преглед на мнение
    .....,за Гранда не можах да намеря нещо подобно,като цяло в гранда ме притеснява че ......
    Да не си гледал на Стиви Уондър през очилата .....ела пак да гледаме заедно
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      Да не си гледал на Стиви Уондър през очилата .....ела пак да гледаме заедно
      Ами може и така да се каже,тъй като сайта за Ланд Ровър ми го показа момчето с 3те счупени диф-а на Диско-то.Дядо Владо ще съм ти благодарен да кажеш 2 думи за Гранда,като спец или по-точно привърженик на американците.Много ме кефи Гранда даже има няколко в тази цена,но пък както всички знаем-цената е нож с 2остриета,иначе като гледам клипове youtube.com доста впечатляващо се представят.Но как да се престраша до сега съм карал само немски,японски и тук там някое изсключение-КОЛИ (не казвам,че другите се стават-всеки има право да ползва каквото му харесва),но аз до американец не съм се докосвал-да не кажа че винаги съм ги "презирал"........ много обем-нищо мощност.Нямам пари за Г-ладен,Патрул или ТЛК 70,можеби най-подходящите варянти за мойта необходимост,но няма лягам и да........... има и други варянти,но лошото,че не съм имал допирни точки с тях.

      Коментар


      • #4
        От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

        Гранда е с рама естествено, но е интегрирана в купето......... от тук следва малко по-тегаво слагане на лебедка............. 33" ще влезнат след лифт и рязане на калници

        сега видях бюджета.........с 4000 си доникъде, само сметни 4 гуми 33" са ти почти полвината бюджет...........
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          Гранда е с рама естествено, но е интегрирана в купето......... от тук следва малко по-тегаво слагане на лебедка............. 33" ще влезнат след лифт и рязане на калници

          сега видях бюджета.........с 4000 си доникъде, само сметни 4 гуми 33" са ти почти полвината бюджет...........
          Не,това е само бюджета за основата(МПС-то),от там на горе се започва с "филма" Иначе друго яче казано Гранда,четох по форума.... слаби-"като солети" кормилни щанги и т.н. но това са само изводи на "агенцията" ЕЖК

          Коментар


          • #6
            От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

            Еми престани да верваш на агенция ЕЖК, пиши от къде си и следи темите в "разходки по региони" - отиди на някоя, винаги ще има къде да се повозиш, да си поговориш с хора, които са си направили жиповете.
            Няма "правилна" марка - каквото и да вземеш ще можеш да го направиш. Единственото условие е да зарежеш предрасъдъците и да избереш това, което ти харесва. Щот ти сам трябва да си намериш мотив за да си харчиш парите!
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #7
              От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

              Първоначално публикуван от Vmax Преглед на мнение
              като спец или по-точно привърженик на американците....
              Нито съм спец, нито привърженик просто ми се иска да пия няколко кафета на ден, и поне веднъж да ям, а за това трябва да се работи ( да се изкарват някакви пари)....и работя каквото има. Звънни добре е да е между 11,00 и 21,00ч всеки ден
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

                Гранда е сравним за мен с Х5, Инфинити, Рав4, и подбни. Много слаба машина.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

                  Колега Vmax, пишеш че не ти трябва джип за хард изпълнения, а в същото време изказваш опасения, все едно ще ходиш на Дакар..?!! Няма да те навивам в една или друга посока. И в раздела на Jeep, и в раздела на Land Rover има стотици теми с инфо от първа ръка и за двата модела към които си се ориентирал. Първо - бюджета ти предполага не най-добрия екземпляр, независимо за коя марка говорим. За "Диско" не съм се оглеждал, но за Гранд си мисля, че мога да изкажа мнение... Има осмаци и за по 3500 с газовата барабар, но са абсолютни кошници. Общо взето нещата стоят по следния начин, независимо за коя марка и модел говорим - колкото по-евтино го купиш, толкова по-скъп излиза после, независимо, че и двете марки и конкретни модели са със сравнително евтини части (ако се поръчват от Англия или САЩ). Преди да "наджипиш" машината, трябва да я преведеш в изряден в техническо отношение вид - да я ревизираш напълно. За разлика от карането по асфалта, което търпи известни компромиси от към поддръжка, в гората и най-елементарния пренебрегнат проблем може да те принуди да търсиш трактор. Имай предвид, че подобно ревизиране на Гранда излиза около 2000 лева (може и по-малко да е, но е добре да си подготвен за най-лошото), като говорим само за основни неща... Сега относно плановете ти - на ZJ след орязване на калниците и 2" лифт влизат и 35-ци (за справка - пост номер 80 в тази тема:http://www.offroad-bulgaria.com/show...=133794&page=4).
                  Как се прави 2" лифт може да се информираш пак от същата тема, но има едно "Но" - монтажа на лебедката означава един допълнителен товар върху предния мост от около 100 кг., който оригиналните пружини не могат да поемат. Следователно ще са ти нужни усилени такива, които в каталозите са отбелязани като HD (heavy duty). Проблема на този тип лифт (лифтваш малко и режеш, за да може да влязат колкото се може по-големи гуми), че основния ефект е само визуален (повдигането на купето идва само от по-големия диаметър на гумите), а ходовете на окачването ги няма никакви (гумите ги изяждат - няма къде да ходят нагоре). За да имаш оптимално работещо окачване при размер на гумите 34, ти трябва лифт от 4,5", като отново се налага изрязване на калниците (разширяване на свода пред и зад гумата). Проблема е , че такъв лифт струва горе-долу два пъти колкото бюджета ти за покупка на джип! Като прибавиш и цената на гумите - нещата придобиват съвсем капиталистически измерения. Лебедката не е чак такъв проблем за монтаж - няма да е първата нито последната, стига да ти я монтира някой, който го е играл този мач. Писал си, че искаш шнорхел. Проблема на бензиновите двигатели във стоков вид, че при обилно намокряне спират да работят, доста преди да са засмукали вода (на мен ми се случи преди около месец - минах малко по-бързо през една дълбока локва и после трябваше да чакам 5-6 минути да ми изсъхнат кабелите, ако това ти се случи по средата на някоя река - нещата могат да добият и по-селски характер). Преди да стигнеш до шнорхела, трябва да се погрижиш за електрическата инсталация и модулите на електрониката по двигателя и скоростите! Превръщането на Гранда в подводница съвсем не се изчерпва с това... Всички 5,2 са с автоматични скоростни кутии, които никак не обичат водата, същото се отнася и за раздатката и диференциалите, поради простата причина, че маслото им се скапва ако вътре влезе вода! Това може да убие скоростната кутия и LSD-то в задния мост! Не че не се лекуват тези неща, но те са си пари - удължаване на отдушници, допълнителни изолации и уплътнения, подмяна на кабели и т.н... Имай предвид, че Гранда нито фабрично има куки или уши за които да го закачиш, за да го теглиш или да те теглят, нито има къде да сложиш джека и да го повдигнеш, без да му намачкаш ламарините.
                  Общо взето за тези неща трябва да мислиш и да се притесняваш, а що се отнася до притесненията които си посочил ти - ето този Гранд:http://www.4wheeloffroad.com/feature...rand_cherokee/ е печелил ето това състезание:



                  което е може би най-голямата бруталия в офф роуда въобще, като и раздатката, и скоростите, и мостовете му са си оригиналните! Ти прецени дали носи на "бой", а тези дето ти разправят за "солети", "макарони" и други тестени изделия ги питай колко Гранда са счупили... Разбира се, Гранда си има слабите места, като говорим за екстремистки изпълнения, но те са свързани основно с носачи, кардани, щанги по окачването и т.н...

                  Дано съм бил полезен
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 20-09-12, 21:47.

                  Коментар


                  • #10
                    От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

                    Ами в София живея,ще погледна в темата за разходките.А иначе за марките знам,че с пари всичко се постига и че през едно място можеш да минеш с почти всеки джип въпроса е усилията и израсходваните средства,едни се чупят повече други по-малко,едни са по-удобни,други по-мощни и така въпроса е да мога да избера най-доброто дето се казва за парите(best for the money)

                    Коментар


                    • #11
                      От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

                      Първоначално публикуван от Vmax Преглед на мнение
                      Ами в София живея,ще погледна в темата за разходките.А иначе за марките знам,че с пари всичко се постига и че през едно място можеш да минеш с почти всеки джип въпроса е усилията и израсходваните средства,едни се чупят повече други по-малко,едни са по-удобни,други по-мощни и така въпроса е да мога да избера най-доброто дето се казва за парите(best for the money)
                      Няма какво да гледаш в разходки! Щом си от София - телефона ми е 0878/936-103, заповядай на тест драйв, а може и до Дядо Владо да се разходим, да пием по кафе, че като го гледам, май му е паднало нивото на кръвта в кофеина...

                      Коментар


                      • #12
                        От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Няма какво да гледаш в разходки! Щом си от София - телефона ми е 0878/936-103, заповядай на тест драйв, а може и до Дядо Владо да се разходим, да пием по кафе, че като го гледам, май му е паднало нивото на кръвта в кофеина...
                        Оф нещо не мога да пиша съобщения,утре ще звънна след 11

                        Коментар


                        • #13
                          От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

                          ^^ Присъединявам се към групата със същите въпроси, мераци, идеи и един все още стоков млад и зелен гранд )

                          Коментар


                          • #14
                            От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

                            Звънкайте, пък ако Близнаците са свободни, мога и до тях да ви разведа, ама там ще ви промият мозъците (трябва си стабилна психика)...

                            Коментар


                            • #15
                              От: JEEP Grand Cherokee 5.2 V8,Land Rover Discovery 3.5 V8 или нещо до 4000лв.

                              И аз си мисля, че 4000лв не са достатъчни за нещо читаво.
                              Преди две години търсех за такива пари и положението беше много зле. Единствено можех Фронтера къса база да си взема, като говоря за читава бройка в добър вид и здраве.
                              В последствие имах много мерак за Дискавъри 2.5 дизел, но пак не случих на екземпляр, а не ми се чакаше.
                              Накрая си взех чероки, защото просто ми хареса колко е запазено и в какво здраве бе. Взех най-скъпият възможен вариант за стоков вид , но наистина си заслужаваше и в момента продължава да ме радва.

                              Според мен наистина трябва да се повозиш в набелязаните машини, да провериш цените и начините за поддръжка. Така ще ти е ясно какво искаш. След всичко това остава да намериш читава бройка.
                              Читавата бройка съм я сложил на последно място в предното изречение, но според мен е най-важният момент при покупката.
                              Защото точно така се набират негативни впечатления от даден модел или марка - като си вземеш гроб.
                              Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                              0888/00-55-37

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X