Обява

Свий
Няма добавени обяви.

гарнитура за фероза -каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • гарнитура за фероза -каква?

    колеги имам проблем с гарнитурата на главата на ферозата. Направих всичко както трябва шлайфах главата сложих гарнитура от Г Оряховица но въпреки това не можа да издържи и 100 км. Какви други гарнитури се предлагат на пазара и и кои от тях въобще стават.

  • #2
    От: гарнитура за фероза -каква?

    Има теми в подфорума Дайхатсу.Разгледай ги.При мен проблема се оправи на третия път след като шлайфах и блока.Ферозовия мотор криви и блока.Но затова си трябва сваляне на мотора.Не е лесно ,но щом аз го свалих сам значи може.Тъкмо ще нагледаш и съединителя.Иначе гарнитури се предлагат два три модела оригинални.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: гарнитура за фероза -каква?

      Колега аз си правих всичко сам, изкривих две биели като направи воден удар от предишната гарнитура, сложих нови сегменти,нов съединител, ремъци и ролка, но не шлайфах блока и не смених болтовете което ме прее...цака. Не очаквах да има може би кривина на блока и затова не го шлайфах иначе процедурата ми е ясна дето се казва не съм обърсал ключовете още.

      Коментар


      • #4
        От: гарнитура за фероза -каква?

        колега и каква гарнитура сложи накрая

        Коментар


        • #5
          От: гарнитура за фероза -каква?

          Да ти споделя моя опит.След като маслото стана боза,отворихме и на блока видях ей-тия шупли,оградени с червено.Оттам колата с пътна помощ до цветни заварки.Блока е алуминий и се заварява лесно на място,без сваляне.Наслоиха по една пъпка,а после аз с плоска пила ги изравних.След това със ситен диск от шмиргел-нов и прав,изтърках цялата повърхност,където ляга главата.В началото кривините си личат,тъй като диска отнема от най-високата точка първо.Шлайфах и главата и купих някаква гарнитура за около 40 лв.,май на Виктор рейнц,със метални обрачи около цилиндрите,намазана с нещо като графитна грес и оттогава-да не чуе дявол,съм на 30 000 км.Болтонете са си същите,явно отвивати много пъти но видимо нищо им нямаше.Има нещо много важно-когато стягаш главата по схемата,преди да сложиш болтовете,издухай гнездата им със сгъстен въздух,защото те нямат изход и събралата се мизерия няма къде да отиде и се получава налягане от това,което лъже динамометричния ключ,че болта е завит,а той не е притегнал гарнитурата и после-почти веднага меша.След време разбрах,че предишния собственик му е мешала на всеки 1000 км,но не ми е казал разбира се.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03806.jpg
Прегледи:1
Размер:163.8 КБ
ID:5408894Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03807.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5408895Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03808.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5408896

          Коментар


          • #6
            От: гарнитура за фероза -каква?

            Първоначално публикуван от сашо2 Преглед на мнение
            Да ти споделя моя опит.След като маслото стана боза,отворихме и на блока видях ей-тия шупли,оградени с червено.Оттам колата с пътна помощ до цветни заварки.Блока е алуминий и се заварява лесно на място,без сваляне.Наслоиха по една пъпка,а после аз с плоска пила ги изравних.След това със ситен диск от шмиргел-нов и прав,изтърках цялата повърхност,където ляга главата.В началото кривините си личат,тъй като диска отнема от най-високата точка първо.Шлайфах и главата и купих някаква гарнитура за около 40 лв.,май на Виктор рейнц,със метални обрачи около цилиндрите,намазана с нещо като графитна грес и оттогава-да не чуе дявол,съм на 30 000 км.Болтонете са си същите,явно отвивати много пъти но видимо нищо им нямаше.Има нещо много важно-когато стягаш главата по схемата,преди да сложиш болтовете,издухай гнездата им със сгъстен въздух,защото те нямат изход и събралата се мизерия няма къде да отиде и се получава налягане от това,което лъже динамометричния ключ,че болта е завит,а той не е притегнал гарнитурата и после-почти веднага меша.След време разбрах,че предишния собственик му е мешала на всеки 1000 км,но не ми е казал разбира се.[ATTACH=CONFIG]494869[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]494870[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]494871[/ATTACH]
            При мен проблема беше в преградите между цилиндрите,които стояха по-високо от останалата плоскост.Това с шмиргеловия камък го упражнявах на първата и втората гарнитура.Това е селски тарикатлък,който ми изяде два пъти главата.Шлайфа си е шлайф.Впрочем втората гарнитура беше Рейнц.Но акцента е че гарнитурата не е много важна,важен е паритета.А отворите на болтовете задължително се духат най-вече от вода,щото става хидравличен шок и пукане на блок.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: гарнитура за фероза -каква?

              Първоначално публикуван от abshristov Преглед на мнение
              колега и каква гарнитура сложи накрая
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=86910&page=6
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: гарнитура за фероза -каква?

                Благодаря Ви много колеги, снощи отворих главата и при мен има язви на същите места като на колегата сашо2 само че са по малки язвите, информацията че се заварява лесно ще ми е от голяма полза защото така и мислех да направя и после да шлайфам. Довечера вадя блока на пароструйка и при заварчик на алуминий и после на шлайф. Поръчах си гарнитура от Вентерз Горна Оряховица дебелина 2мм само незнам дали ще намеря болтове да ги сменя и тях. Колкото до отворите за болтовете това не ми е първа глава да сглобявам, но все пак благодаря за съвета

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X