Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

    Здравейте, в момента се опитвам да намеря перфектната мултифункционална обувка за мен. Трябва ми обувка за кросово бягане (за писта с червена естествена настилка, трева и може би планинско бягане.)
    Досега бягах с Adidas Incision М - обувки за трейл, които са нещо като аналог на калните гуми. Те са с текстил и осевен че вече ги поскъсах, не стават дори и за леко мокро време - при дъжд се мокрят краката бързо, а ако ходиш по мокри плочки може да се пребиеш.

    В момента си търся обувки, които да изглеждат добре и да могат да се носят ежедневно (когато съм пеша искам да ми е удобно, но и да има някакъв естетически вид). Обувките са основно за есенно-зимния сезон, а пролетта ако още са здрави ще се ходи с тях на планина. Адидаските се справиха перфектно с изкачване на Мусала, но защото беше сухо - иначе трябваше да навивам някакви парцали за да не се пързалят. В този ред на мисли, тези сaломонки вероятно отпадат :
    http://www.salomon.com/bg/product/sp...article=128466 поради конструкцията на подметката - подобна на тези с който съм в момента. Иначе със същата подметка са и Adidas Canadia tr, като отгоре са с Gore-tex и са водоустойчиви, но отново ще идва проблема с придвижването в градски условия в мокро време.

    Друг вариант са някакви кожени обувки за бягане - такива има доволно много и Adidas и Nike, но пък те обикновено са в ниския ценови сегмент и са с неудобни подметки.

    Не знам доколко може да се бяга с ниски трисезонки - иначе предполагам на мокро не се пързалят. Също така за мен са много грозни и груби и няма да ми е приятно да се показвам много с тях.

    Изобщо - горе е ясно - или Gore-tex или кожа (предполагам първото е по-здраво), но за подметката не знам какво да търся. Също така - имам висок свод на стъпалото, но напречния свод на пръстите е дюс, поради което се търсят и свръхудобно обувки. Досега съм установил, че Nike не са ми удобни каквито и да обуя. Какво ви е мнението за тези : http://www.sportsdirect.com/asics-ge...g-shoes-213055 - не ми е позната тази марка, знам че е популярна но толкова.
    Александър

  • #2
    От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

    Относно Salomon-a - започвам да плюя веднага:
    За едно лято и половина (общо 5 месеца), speedcross 2 - стана на нищо. Ама буквално!
    И това от шофиране и разходки в супермаркета...
    Не ми се мисли ако бях излязъл в гората или тренирах с тях - сигурно за 2 месеца щяха да се разпаднат.
    Прехваления горетекс наистина не пропуска, ама се сцепи като балатумките от 90-те.
    А подметката се изтърка и смачка толкова много, че рязах от другата страна грайфера за да изравня малко и пак ходих с изкривени глезени.
    Стават сега само да изхвърлям боклука с тях.
    Забелязах и други хора със Саломон по улиците - също спраскани.
    Не съм съсипник на обувки, имам обувки които нося с години.
    Та Саломон се оказа едно голямо разочарование, а и за тая цена 250 кинта - направо излагация :-)

    Коментар


    • #3
      От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

      В последните 2 години всичките ми маратонки (скъпи модели на Salomon, Adidas, Nike) се разпаднаха за по няколо месеца, без да са натоварвани.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

        Преди 2 седмици забърсах едни Trespass DLX,
        http://www.trespass.co.uk/mens-keyboard-00919
        С мембрана, дишащи + подметки Вибрам и т.н глупости.
        На първо четене са по-удобни от най-удобните ми Пуми на 15 години. Не знам за бягане, но за ходене и планина, перфектни като стабилност и удобство, но с уговорката, че за момента говоря само за едно излизане в планина 15км и малко градска разходка.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

          Пиши ако имаш възможност да ги пробваш на лек крос. Аз не бягам по много - не повече от 20-30 минути. Общо взето и аз останах разочарован от здравината на Адидас-а - макар да не са най-скъпите, а по-скоро среден клас от марката.
          Засега се колебая между два модела на адидас - едните са някакви непретенциозни кожени за бягане, но не от най-евтините (просто са намалени). Другите са трисезонки, сравнително ниски с gore-tex и са на доста добра цена. Просто ме притеснява, че те са предвидени за ходене - държат петата доста стегнато и опират доста високо в ахилеса. Освен това, както казах търся и някаква по-универсална визия, а планинарските обувки са си... планинарски, въпреки че посочените от колегата по-горе изглеждат доста прилично. А какви пари ги взе ако не е тайна, защото виждам в сайта са над 200 лв.

          П.П. След дълго ровене се спрях на тези : http://sports.mymall.bg/products/Nik...-(213098).html или евентуално ще поразгледам в магазините на The North Face - видях добри отзиви за техен модел за трейл - gtx 106 или нещо подобно. А тези New Ballance някой има ли впечатления от тях?
          Последно редактирано от axlastro; 19-09-12, 22:06.
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

            Значи при мен водещо беше: лека, стабилна и комфортна обувка от добри материали, за дълго ходене(град и планина) за есенно-зимния сезон и мисля, че за сега са перфектни.
            За бягане също стават, леки с полутвърда(все пак е вибрам) и не много дебела подметка, добре поддържащи глезена и стъпалото, но и не високи да опират по кокалчета или да дразни ахилеса и отново с уговорката, че говорим за моя крак. Както знаеш това с обувки бягането е една дълга тема, един не може без специални обувки за бягане от 200+ лева, друг предпочита гуменки, а някои са си най-добре боси.
            Намерих ги намалени на 130лв - стара колекция, за мое съжаление нямаха по-стара.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

              Преди няколко дни си купих Булдозер Адвенчър за 54 лева - много здрава велурена маратонка за есенно - зимния сезон със здрава и дебела подметка.

              За сега съм доволен от съотношението цена/качество.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

                Имам желание да опитам да бягам по пясък, има ли обувка за тази цел?
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

                  Разгледай сайта на Асикс.Не случайно много хора бягат с тази марка.
                  П.С.Тенев,не е за теб поста:-)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

                    Аз от 6-7 години нося само маратонки на Regatta и съм изключително доволен ! Един чифт искарва около 3-4г. нонстоп носене - лято, зима, пролет, есен. Когато ходя на тренировка (тичане по 5-6км на седмица), когато карам колело, когато ходя на разходки из планината, когато карам джипките, абе за всичко. САмо когато има пресен сняг повече от една педя си зимам доломитите, че те са по-високи. Имам няколко чифта по-стари захабени за всякакви дейности и си държат супер. Мембраната им е добре за около година, годин и половина, след това трябва поопресняване с разни спрейчета, пълнене отвътре с вода и разни други техники за да се запази живота на мембраната.Поздрави !+1 за Асикс (един приятел волейболист ползват такива и са доста издръжливи !)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

                      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                      Имам желание да опитам да бягам по пясък, има ли обувка за тази цел?
                      Аз по пясъка бягам бос - това по сухия пясък
                      1. Масажира ти краката.
                      2. Не натоварва свода защото е меко.

                      Ако е много каменисто - има някакви обувки с пет пръста, може би имитират бягането бос. Това за пясъка.
                      Александър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

                        Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
                        Значи при мен водещо беше: лека, стабилна и комфортна обувка от добри материали, за дълго ходене(град и планина) за есенно-зимния сезон и мисля, че за сега са перфектни.
                        За бягане също стават, леки с полутвърда(все пак е вибрам) и не много дебела подметка, добре поддържащи глезена и стъпалото, но и не високи да опират по кокалчета или да дразни ахилеса и отново с уговорката, че говорим за моя крак. Както знаеш това с обувки бягането е една дълга тема, един не може без специални обувки за бягане от 200+ лева, друг предпочита гуменки, а някои са си най-добре боси.
                        Намерих ги намалени на 130лв - стара колекция, за мое съжаление нямаха по-стара.
                        Откъде ги взе (някой от моловете предполагам)
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

                          От The Mall, писал съм на ЛС.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

                            Благодаря колега, ще погледна когато отида дотам. Днес мерих едни на North Face - уж за бягане - ужасно дървени бяха. После мерих и регата - ето ТЕЗИ. Честно казано не останах очарован - най-вече устойчивостта на страни беше лоша (подметката е тясна) - нещо което може да доведе до сериозни контузии. Може просто да не съм уцелил модела. Иначе мерих и Mizuno - специално предвидени за бягане + gore tex - само че нямаха моя номер. Успях да премеря и един асикс но беше с текстил и не става за моите цели - най-удобната обувка, която съм обувал ! Засега съм се насочил или към това или към тези и тези. Май имаше някакъв аутлет на ботевградско, не е зле да отида, но ми е далече. Малко ме притеснява да поръчвам от интернет, но ако трябва... Някой ходил ли е скоро в Med Cosmos - в Солун и дали там има шанс да се намери нещо по-изгодно и качествено отколкото тук или по интернет. Асикс пък направо не ги знам къде ги продават - гледам че са изпозатворили всички магазини и ги има само в Интер Спорт на ужасни цени.
                            Александър

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на обувка за бягане+още нещо за есента и зимата.

                              Колега тези дето си ги дал на регата ги нося от около половин година и засега ми пасват доста добре. По пресечени терени подметката се държи супер - ако тичаш по горите. Тясната подметка я считам за недостатък, но пък с едни огромни плавници при съвсем нормално ходене така си изкълчих глезена, че не можах да сръпя на него 2 седмижи. ВНиманието му е майката. Вземи това което ти пасне най-добре. Походи с маратонките из магазина и гледай да отцелш точния номер, че после става мазало.
                              Забравих да допълня, че асикс почти навсякъде държат цени, а мизуно са разумно съотношение цена качество !
                              От интернет си е чиста проба късмет дали ще оцелиш номера, а и най-добре си е око да види ръка да пипне !

                              Поздрави !
                              Последно редактирано от I.Stoyanov; 22-09-12, 21:31. Причина: допълване

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X