Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за сняг!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Джип за сняг!

    Първоначално публикуван от grgpnv Преглед на мнение
    ..... бюджета ми е около 4-5000лв. Бих желал джипа да го карам целогодишно. ....
    Първоначално публикуван от grgpnv Преглед на мнение
    .... Иска ми се да мога да сложа газ, защото нафтата е скъпа и некачествена, а и поддръжката е скъпа вече. ....
    Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
    ....Може, но ..... трябват по-големи гуми/ около 31"....

    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
    ......и бавни предавки да не "гориш" съединителя,като се наложи да лашкаш напред-назад и да си правиш път....
    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    ....Джип с независимо предно окачване! Така поне на предния мост няма да има кожух на диференциала който да набира сняг......
    Ако обобщим горните мнения и "болднатите" критерии , то такъв джип си го има в заводско изпълнение , без нужда от кит и лифт . За този бюджет може да се намери и в прилично здраве .
    Естествено , зимните гуми са си задължителни .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      От: Джип за сняг!

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Хм ... Аз живея на 167м надморска..
      Аз живея на 550м. надморска височина и зимата снега беше огромен, над 1 метър. Сутрин всички чакаха да мине снегорина, а аз си пердаших съвсем спокойно.
      Колегата може да се замисли и за Тойота ЛК 7*.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #33
        От: Джип за сняг!

        Вземай това на Идоорса и няма да имаш грижи.

        Коментар


        • #34
          От: Джип за сняг!

          Пък,ако имаш път към голямото село - звънни да си поговорим за Спортидж.

          Коментар


          • #35
            От: Джип за сняг!

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Аз пък мисля, че за тези пари, едно от най-добрите неща които могат да се вземат е това:
            Марто, Тука, на такъв сняг, нямаме много шанс да се радваме. Най-много половин ден...
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #36
              От: Джип за сняг!

              Първоначално публикуван от grgpnv Преглед на мнение
              ..Селото е Брестовица, Пловдивско, бюджета ми е около 4-5000лв. Бих желал джипа да го карам целогодишно....
              Бившата ми Фероза се движи целогодишно по трасето Брестовица - Бряновщица.. Не е повдигана, но е с отлични гуми.
              Обаче - собственика и не иска и да помисли да я продава..

              В същия ред на мисли - тая зима - януари май беше - по пътя от Перущица към Върховръх, след като изпреварих снегорина - колесен Беларусь с гребло - шофьора му ми каза, че няма смисъл да бързам.. Прав беше - след два километра настигнах другия снегорин - верижен.
              Преди него снега беше над 2.30м.

              Та джип за такъв сняг няма.

              Коментар


              • #37
                От: Джип за сняг!

                Прилагам 2 снимки от спомената част от "пътя", за да добиете реална представа! Съгласен съм, че големите джипове от рода на Чероки са най-подходящи за случая, но и гълтат много! До тук ,от всичките мнения, най-добре като че ли е Дайхацу-то и Гранд Витара(при положение, че се повдигне и има блокаж на диференциала). И още една молба, моля ви пишете на "народен език", а не на технически, повечето термини и съкращения не ми говорят абсолютно нищо! Ако бях поне на половина компетентен като вас, нямаше да искам съвет тука! Благодаря пак!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02389.jpg
Прегледи:1
Размер:218.6 КБ
ID:5408878Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02392.jpg
Прегледи:1
Размер:189.1 КБ
ID:5408879

                Коментар


                • #38
                  От: Джип за сняг!

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  ....Та джип за такъв сняг няма.
                  Има, има... И то всеки джип може да е такъв, стига да не се опитва да рови в снега ами да се движи върху него. При това положение няма никакво значение колко е дълбок снега 60 см или 6 метра. Всичко опира до контактната площ и товароносимоста на снега, дали е прясно навалял сух сняг или слегнал и тежък. Тойотата с писалките дето била бутала сняг до бронята със сигурност го е правила в пресен и пърхав сняг. То е почти същото ако беше карала в перушина от възглавници Така като я гледам на снимката в стар и слегнал сняг ще се окопае като котва още при дълбочина 40 см .

                  Ето и едно показателно клипче за двата начина на движение по сняг - ровене в него и движение върху него. Видна е и разликата в контактната площ. В случая е демонстрирано с АТВ-та, но принципна разлика няма.



                  Не е задължително обаче контактната площ да се постигне непременно с тракове. Едно леко самурайче с достатъчно голям диаметър и ширина колела и ниско налягане на гумите би постигнало достатъчно голяма площ и нисък натиск на кв. см. та да се движи върху снега като с тракове. А целогодишното му ползване ще може да се осъществи само със смяната на големия зимен размер колела с такива с нормален размер..
                  Последно редактирано от angel52; 20-09-12, 16:11.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Джип за сняг!

                    Аз прилагам само една снимка от района - равната поляна пред известна кръчма някъде там. Нивата в дясно - по-точно покрива и, дават някаква представа за дебелината на снежната покривка.



                    Автора на темата е задал ценови лимит, пък нещо и джип с тракове не се връзва за ежедневна употреба.. не знам..
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #40
                      От: Джип за сняг!

                      ... повтарям се - моторна шейна за сезона...
                      ... иначе , джип целогодишно , с всичките му екстри не влиза в бюджета , а не е и сигурно, че ще преодолее преспите...с. Савойски.pdf

                      ... по нашиО край , такива писма пишат закъсалите хорица...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Джип за сняг!

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

                        Автора на темата е задал ценови лимит, пък нещо и джип с тракове не се връзва за ежедневна употреба.. не знам..
                        Аз ни най-малко не съм агитирал за джип с тракове и за ежедневна употреба. Видеото е само за онагледяване, а под него ясно е написано, че същия ефект се постига с размер колела. А те се сменят все пак, нали. За снега едни, за останалия сезон нормални.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Джип за сняг!

                          Първоначално публикуван от angel52 Преглед на мнение
                          Аз ни най-малко не съм агитирал за джип с тракове и за ежедневна употреба. Видеото е само за онагледяване, а под него ясно е написано, че същия ефект се постига с размер колела. А те се сменят все пак, нали. За снега едни, за останалия сезон нормални.
                          Колега, имаш ли представа за размера на "колелата" които позволяват да вървиш върху снега и какво е нужно за да ги набуташ на мястото им..?!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Джип за сняг!

                            Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                            Аз живея на 550м. надморска височина и зимата снега беше огромен, над 1 метър. Сутрин всички чакаха да мине снегорина, а аз си пердаших съвсем спокойно.
                            Колегата може да се замисли и за Тойота ЛК 7*.
                            Много ми се иска да видя джип, който "пердаши" в метър сняг.
                            Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                            0879076007 Жельо

                            Коментар


                            • #44
                              От: Джип за сняг!

                              Първоначално публикуван от grgpnv Преглед на мнение
                              Прилагам 2 снимки от спомената част от "пътя", за да добиете реална представа! Съгласен съм, че големите джипове от рода на Чероки са най-подходящи за случая, но и гълтат много! До тук ,от всичките мнения, най-добре като че ли е Дайхацу-то и Гранд Витара(при положение, че се повдигне и има блокаж на диференциала). И още една молба, моля ви пишете на "народен език", а не на технически, повечето термини и съкращения не ми говорят абсолютно нищо! Ако бях поне на половина компетентен като вас, нямаше да искам съвет тука! Благодаря пак![ATTACH=CONFIG]494848[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]494849[/ATTACH]
                              Колега, те тука ако си със заводска джипка, без значение от марката и ще ти трябва помощ от приятел
                              Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                              0879076007 Жельо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Джип за сняг!

                                Първоначално публикуван от grgpnv Преглед на мнение
                                Прилагам 2 снимки от спомената част от "пътя", за да добиете реална представа! Съгласен съм, че големите джипове от рода на Чероки са най-подходящи за случая, но и гълтат много! До тук ,от всичките мнения, най-добре като че ли е Дайхацу-то и Гранд Витара(при положение, че се повдигне и има блокаж на диференциала). И още една молба, моля ви пишете на "народен език", а не на технически, повечето термини и съкращения не ми говорят абсолютно нищо! Ако бях поне на половина компетентен като вас, нямаше да искам съвет тука! Благодаря пак![ATTACH=CONFIG]494848[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]494849[/ATTACH]
                                Ухаа, този сняг се наемам да го нагазя надлъж и нашир с витарата. Не е нищо особено за подготвен джип.

                                Относно техническите термини-не знам кое точно не разбираш, но ето обяснения на най-разпостранените термини които сме употребили и не си ги разбрал(според мен):
                                -Лифт-повдигане на окачването или купето(бодилифт) за да могат да се сложат по-големи от стандартните гуми и да не опират никъде при пълен завой или разчупване на окачването
                                -31-ци....35-ци-размер на гумите според американския стандарт за означаване. 31 значи диаметър на гумата 31 инча. 78,7 сантиметра. Доста по-големи от тези за лека кола.
                                -Независимо предно окачване-като на леките коли-с носачи и полуоски. Вози по-леко, но по тежък терен не е за предпочитане по ред причини. За твоя случай няма значение.
                                -ЛСД(LSD)-съкращение от Limited slip diferential. Вид блокаж на диференциала, непълно блокиране, нещо като екстра.
                                -Блокаж-система за заключване(блокиране) на диференциала в моста. Така все едно няма диференциал. По крив терен върши добра работа, но си има и доста недостатъци. По-добре е да го има, ама си струва пари. Може да се изключва разбира се. Ако не е от най-варварския вид-заварен, и няма връщане назад...
                                -Клиренс-разстоянието от земята до най-ниската точка на колата. При независимо окачване може да се постигне с повдигане на окачването, но при целите мостове-само по-големите гуми оправят положението. Колкото по-голям клиренс-толкова по-добра проходимост(не опира отдолу и не набира сняг отпред), но пък джипа става по-нестабилен при скорост. Вечната дилема...
                                -Контактна площ-"петното" чрез което гумата стъпва на пътя(снега). Колкото по-ниско е налягането на въздуха в гумите-толкова петното е по-голямо.

                                Ако има още неясно-питай и ще ти се отговори
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X