Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за сняг!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джип за сняг!


    В такъв случай моята "концепция" не става. Помоли модератор да смени заглавието на темата, защото сега е подвеждащо. "Джип за сняг" е едно, а "джип за кал" съвсем друго. Имат общо колкото "Лом" и "Лондон". А пък "целогодишно" ще можеш да караш "джип за сняг" някъде отвъд полярния кръг Иначе с 4-5000 лв можеш да се сдобиеш с "джип за никъде"

    Готова машина с почти точната концепция продава Явор от Вромос:

    Последно редактирано от angel52; 19-09-12, 21:24.

    Коментар


    • #17
      От: Джип за сняг!

      Kia с повдигане може да свърши работа. После може и да я караш целогодишно. Повдигането обаче, както казаха и колегите също е свързно с пари. Минумума е да и сложиш по дълги пружини и по-големи гуми.
      Да напомня, че някои джипове са си заводски повдигнати. Примерно Гранд Чероки, Дискавъри...

      Коментар


      • #18
        От: Джип за сняг!

        Смея да твърдя, че със 70-ката газих в сняг до фаровете. Е връщах назад и със засилка разбивах снега и вървях като снегорин. Много зависи обаче и от гумите.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1392.jpg
Прегледи:1
Размер:143.6 КБ
ID:5408824
        Можете да си представите височината на снега. А не съм и с големи гуми- 205/80 р 16.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #19
          От: Джип за сняг!

          Първоначално публикуван от grgpnv Преглед на мнение
          Ок, приемам критиката Селото е Брестовица, Пловдивско, бюджета ми е около 4-5000лв. Бих желал джипа да го карам целогодишно. Мога да изпратя снимки на "пътя" на поща, защото тук се опитах, но не става! Дано не се налага да ме дърпате, а колкото до ракията, нямате проблеми!!!
          Някоя вечер ще ми го покажеш. А джип за 5000 лв можеш да намериш, ще става и за кал и за сняг и за ежедневно каране, ествествено с компромиси.

          Коментар


          • #20
            От: Джип за сняг!

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            Kia с повдигане може да свърши работа. После може и да я караш целогодишно. Повдигането обаче, както казаха и колегите също е свързно с пари. Минумума е да и сложиш по дълги пружини и по-големи гуми.
            Да напомня, че някои джипове са си заводски повдигнати. Примерно Гранд Чероки, Дискавъри...
            Значи мен са ме пре*бали, щото Гранда трябваше да си го повдигам сам след като го купих...!?!

            Сега сериозно - щом като джипа ще се кара целогодишно, това значи, че ще са му нужни едни целогодишни гуми (и вериги в багажника) - пиши ги средно 300 лева бройката ако са 31-ци, а това прави 1200 лева (без веригите). Значи от бюджета останаха 2800-3800 лева за джип. Проблема е че джиповете на които можеш да вкараш 31-ци без да ги повдигаш не са много - Патрол, Вранглер, Паджеро и.... май за други не се сещам (да ме допълнят колегите). В случая с флекса - може да се реши проблема до някъде, но в този случай по снега освен дифовете ще се влачи и целия джип и малко се обезсмисля упражнението. Добре е да се повдигне джипа поне с 2", че да влязат гумите и да му отлепиш "задника" от земята малко от малко. Ако джипа е Черок или Гранд за целта (лифта) ще са ти необходими около 500-600 лева без труда (за гранда ти трябват само подложки на пружините и по-дълги амортисьори, а за Черока подложки на пружините отпред и шпренгване на ресьорите отзад или подлагане и пак по-дълги амове)... И така за джип ти останаха 2200-3200 лева! Поогледай обявите в този ценови диапазон и имай предвид, че този сняг има нужда от двигател дето да го бута...

            Коментар


            • #21
              От: Джип за сняг!

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Значи мен са ме пре*бали, щото Гранда трябваше да си го повдигам сам след като го купих...!?!

              Сега сериозно - щом като джипа ще се кара целогодишно, това значи, че ще са му нужни едни целогодишни гуми (и вериги в багажника) - пиши ги средно 300 лева бройката ако са 31-ци, а това прави 1200 лева (без веригите). Значи от бюджета останаха 2800-3800 лева за джип. Проблема е че джиповете на които можеш да вкараш 31-ци без да ги повдигаш не са много - Патрол, Вранглер, Паджеро и.... май за други не се сещам (да ме допълнят колегите). В случая с флекса - може да се реши проблема до някъде, но в този случай по снега освен дифовете ще се влачи и целия джип и малко се обезсмисля упражнението. Добре е да се повдигне джипа поне с 2", че да влязат гумите и да му отлепиш "задника" от земята малко от малко. Ако джипа е Черок или Гранд за целта (лифта) ще са ти необходими около 500-600 лева без труда (за гранда ти трябват само подложки на пружините и по-дълги амортисьори, а за Черока подложки на пружините отпред и шпренгване на ресьорите отзад или подлагане и пак по-дълги амове)... И така за джип ти останаха 2200-3200 лева! Поогледай обявите в този ценови диапазон и имай предвид, че този сняг има нужда от двигател дето да го бута...
              .... или си купи направо орязан джип със зимни 31-и, в бюджета!
              Его на:

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=134720

              Има и други, ама този ми е някак "под ръка"
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #22
                От: Джип за сняг!

                Ако ще има дебел сняг джипа трябва да е тежък. Нещо патрол, дискавъри, терано. Не знам колко ще струва повдигането им обаче. На диското знам, че става с малко подложки(сиромашкия лифт) и е почти без пари. На тераното би трябвало да е и по-лесно-с натягане на торсионите лифта отпред е готов, остава да се подложи отзад.

                Ама все пак за тези условия бих си взел витара
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-09-12, 08:10.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Джип за сняг!

                  Аз пък мисля, че за тези пари, едно от най-добрите неща които могат да се вземат е това:



                  Иначе ако трябва буквално да разбираме заглавието на темата, трябва нещо от сорта:

                  Коментар


                  • #24
                    От: Джип за сняг!

                    Хм ... Аз живея на 167м надморска, в края на равнината, на място, на което пада сериозен сняг веднъж на 5 години и то "сериозен" значи 25 сантиметра. Обаче. като повее цяла нощ ... еми добре сте ми дошли ... който може 100 метра стръмно изкачване с 2 завоя, първия леко гаден, втория отвратителен.
                    Знам и какъв цирк става, ако снежната покривка е средно 50 санта и снега НЕ е пръхкав. Единствения вариант, който не включва мого махане с лопата, е да съм горе у дома и да слезна надолу, за да си направя път. Е, оградата на съседа понякога го отнася, ама той е свикнал
                    Ако трябва обаче това нещо да се катери нагоре без пъртина ... ммм ... става. С яка помощ от голямата лопата и отнема едно известно време. Доста време. До тук с майтапа и канарчетата.

                    Единственото, което ми идва на ум е някаква джипка, може и посмачкана, може и с десен волан, може и без регистрация. Да си седи винаги горе в гаража и да се ползува само при нужда, за снегорин. Ще може да се впише доста под посочената сума. Със сигурност ще е по-скъпо и по-голямо главоболие, отколкото да се даде някоя кинта на местния тракторист, но пък тръпката ... е, всички тук знаете, незаменима е
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Джип за сняг!

                      И аз харесвам лапландера,ама не е ли екзотика малко..? Ако му се строши нещо...приключваме кариера,май Аз съм по-фен на тези,па и части за тях - бол :
                      http://www.youtube.com/watch?v=njcUu...ture=endscreen
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Джип за сняг!

                        Първоначално публикуван от grgpnv Преглед на мнение
                        Здравейте приятели, аз съм нов участник в този хубав и полезен форум и бих желал да потърся помощ от вас относно един проблем. Живея в едно село, в полите на Родопите, половината е на равно, а другата е на баир Къщата ми се намира на чудесно място, има невероятна гледка, но зимата имам голям проблем с достъпа до там и от там. Има един участък не повече от километър, който е черен път, утъпкана пръст, в който допълнително има едно изкачване. Ако снега е малък, до 30см, нямам проблем, имам Рено Меган Сценик и като му купих чисто нови зимни гуми, катери и слиза като лудо! В по-тежък случай му слагам вериги. Но когато падна големия сняг, тръгна ли с него, става като снегорин, набира сняг отпред и...спира! Трябваше да ходим пеш!!! Принуждаваме се да оставяме колите в ниското и продължаваме пеш нагоре! Не мога да си позволя голям, висок, истински джип, по финансови причини. Колебая се между Гранд Витара и Хонга hr-v. Иска ми се да мога да сложа газ, защото нафтата е скъпа и некачествена, а и поддръжката е скъпа вече. Значи накратко, малък джип с евтина поддръжка и да върши работа в сняг! Никакви лов, риболов, офроуд състезания и т.н..
                        Благодаря ви предварително, защото знам, че ще получа ценни мнения!!!

                        На твое място бих си взел ... моторна шейна.С Реното до началото на баира , паркирам и се мятам на шейната - единственото условие е да има място за съхранение на същата...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Джип за сняг!

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          ...... На диското знам, че става с малко подложки(сиромашкия лифт) и е почти без пари.....
                          Стига с тези ......... "лифтове" - за ЛР си има истински кит с удължени пружини и амортисьори за 500 лв. до вратата! Цена с ДДС и транспорт от острова.
                          Резултата ще е спокойно вкарване на 33-ки с малко рязане на калници.

                          Мисля, че колкото и клипчета да гледаш няма да ти помогне - това са хора (има ги и у нас), които си поддържат джипа така или иначе и между другото си ринат сняг. Има и колеги, които така си изкарват и парите.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Джип за сняг!

                            Нали прочетохте, че комшията му има Субару и му вършело работа?
                            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Джип за сняг!

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              Стига с тези ......... "лифтове" - за ЛР си има истински кит с удължени пружини и амортисьори за 500 лв. до вратата! Цена с ДДС и транспорт от острова.
                              Резултата ще е спокойно вкарване на 33-ки с малко рязане на калници. ...
                              Лифт кит + 4 бр. 33-ки и той бюджета останал наполовина ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Джип за сняг!

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Лифт кит + 4 бр. 33-ки и той бюджета останал наполовина ...
                                Мда, после треа и масълце да сипеш тук-там, ремъче, лагерче, па и нафта ша арчи...
                                Не стаа без кинти - тва е ясно - затва писах, че има колеги, които си поддържат джиповете целогодишно, а зимата слагат гребло. И се справят добре с чистенето на сняг.
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X