Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростен индекс на гумите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скоростен индекс на гумите.

    Въпроса ми е следния, до колко може да се надвишава скоростния индекс на гумите при експлоатация? Имам ремарке палатка марка Скиф -1 , руско производство със странен за нашите ширини размер на гумите 4х10 цола. Досега намерих подходящи по размер, но гуми за селскостопанска техника по нищо не се различават, дори по грайфер, но скоростния индекс е 30-40 км/ч, а на мен ми трябва поне 80 км/ч. Дали ще има проблем като гумите не се натоварват с максималната товароносимост за размера, да се търкалят с по-голяма скорост и какви ще са износванията по тях?

  • #2
    От: Скоростен индекс на гумите.

    Най-много да им се отлепи грайфера и да се прьсне,тия гуми са павени да носят товар,а не да летят по магистралата.Дали можеш да им сложиш двойно на максималното идея нямам,на нормална сьм качвал 20% да речем,но на селскостопанска двойно НЕ.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Скоростен индекс на гумите.

      Някой дали е чул за за марка гуми "kings tire", щото май намерих подходящ размер, но марката нищо не ми говори !

      Коментар


      • #4
        От: Скоростен индекс на гумите.

        Поне става вьпрос за ЧУЛ,а не карал та викам пак аз да се намеся.

        3 фабрики - 2 в Китай и една в Тайван,евтина гума за мотори с лоша репутация еле на кросови - хвьрчат парчета от грайфера след сериозно каране.Доброто в твоя случай - евтина гума и за ремарке става.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Скоростен индекс на гумите.

          Все пак избора ми беше между "Росава" - белоруски или руски и тия гуми, дано да имам късмет както е с повечето китайски стоки вече поръчах две бройки.

          Коментар


          • #6
            От: Скоростен индекс на гумите.

            Ми между кросов мотор и ремарке разликата е голяма освен ако нямаш някое ремарке за което аз мечтая.

            За Росава идея нямам,тия за цената си били кукла,за ремарке са вьрха,то гуми няма да вьрти из камьните.

            Ако се скапе някоя пиши,че да знаем,но искам и снимки на ремаркето
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Скоростен индекс на гумите.

              Kings tire карах на мотора си - кросова задна. Доволно се държеше за парите си, надживя 2 Fortune-та на другия мотор , с който излизахме, каране винаги двата мотора по един маршрут, моторите са еднакви. Не е невероятна гума, но за двойно по-ниска цена, сравнена с други марки, мисля е повече от доволно, а и аз не съм я натоварвал кой знае колко, мотора ми не беше от най-вървящите . Относно Росавата - нямам преки впечатления, основно на камиони съм виждал да ги карат. В твоя случай колега, мисля и двата варианта ще ти свършат работа. Това ремарке по спомен не беше много голямо, а и няма да се товари с по 800 кг. все пак.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Скоростен индекс на гумите.

                За туй ремарке има гуми Tiger - някъде из бивша Югославия ги правят. Бяха ги иложили преди години на панаира в Пловдив.
                Точно 4х10. И от някакви скутери стават, не помня марка, че не съм го ползвал ремаркето отдавна.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Скоростен индекс на гумите.

                  Ето го въпросното ремарке което трябва да бъде обуто, гумите на него имат печат 1989г./производство СССР/ и скоро от една се отлепи парче 10х10см , но смятам,че са служили вярно до момента. Поръчах "кингстъните", но ще видя и "росавата" да преобуя и резервната.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5032715.jpg
Прегледи:1
Размер:226.7 КБ
ID:5412057

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скоростен индекс на гумите.

                    На ъгъла на Опълченска и Симеон имаше една гумаджийница, там има твоя размер, ако още не са затворили де.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X