Страница 1 от 6 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 102

Тема: LED бар => 30W 2500 LUMENS???

BENZBOSS е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,586
    Точки (при гласуване)
    32

По подразбиране LED бар => 30W 2500 LUMENS???

http://www.maxxima.com/products/prod...ens/view/.html

Кой продава това в заглавието и кои са добри?

Малко история - имаме такива като горе на линка,волтаж от 12 - 24 волта разпрьсната светлина,някакви никакви ампери харчи и дьржи вече пета година и горница на заливане сьс солена вода.

Тьрси се нещо което да е пак фльд или прьсната светлина,да е ЛЕД бар или подобно,да свети да речем двойно на това горе от линка и да не струва 678 долара.Другия фифел е да дьржи на вода,водонепроницаемо по нам си кой стандарт.Няма да го топим вьв водата ако не се наложи и никой няма да се гмурка с него ако не сме я закьсали много,но това сухо дупе няма да види - ползваме го за осветление по лодките и то главно на кофти време.

В нета гледам има разни готини,но са на едни цени за които не искам и да си помислям много,примерче долу.

http://www.rigidindustries.com/?gcli...FeiPPAodRCMAsg

Главно ще се ползва на 12 волта,но искаме да дьржи на 24 да речем,че не се знае знае ли се.Не ми трябва нищо по-голямо от 2 педи да речем,какви да е педи.Кабел ние ще му слагаме,но няма да влачим нещо метьр и половина дьлго каквито гледам по разни ОФФРОУД машини.

Кои да гледам?Кои имат славата на качествени?От кьде да ги ровя?

Тенкю пак.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94
    Приста НЕ,продават МЕНТЕ,справка Рокито замрьзна.

Място
    Варна
    Публикации
    4,074
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране От: LED бар => 30W 2500 LUMENS???

http://www.visionxusa.com/LED/c1/index.html
    имате си висококачествен американски производител.
    ...TO THE LAST BREATH...

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    11,994
    Точки (при гласуване)
    25

Само като идея. Ето какво си спретнах с един метър водоустойчива диодна лента за 14.4лева. Харчи под ампер.
    Име:  fener 001.jpg
Прегледи: 2539
Размер:  261.0 КбИме:  fener 002.jpg
Прегледи: 2582
Размер:  174.4 Кб
    Не му знам лумените, ама свети та се кине.
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,586
    Точки (при гласуване)
    32

http://www.bajadesigns.com

http://www.rigidindustries.com/Off-R...-Bars-s/64.htm

https://www.wurton.com/category_s/1819.htm

http://www.bulldog-lighting.com

Пламене верно е,че имаме и благодаря за идеята.Гледах ги и тия и другите линкове,сравнителни тестове,снимки,цени.............и за под 170-200 кинта не намирам яко светило.В Ибей пробвах един Китаец - 30 вата,900 лумена на диод,водоустойчиво,в Щатите е и няма да го чакам,но му искаха 80 кинта и ме засьрбя.Едното ми скьпо,другото евтино,няма угодия и чета още,сьбирам инфо.

Пьлно с качествени обаче,цени от 200 и горница,яки барове видях и за над 5000,светят сами май.

Пенчо мерси за идеята,на мен ми трябва 50-60 градуса на осветеност и едни хубави 100 метра поне,водоустойчиво и изпитано,че и евтино и малко за да не го мькна на грьб.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    11,994
    Точки (при гласуване)
    25

50-60 градуса си е направо спот. Аз реших, че ви трябва за общо осветлание на палубата или каютата.
    Моето го спретнах за в гората, та за това е толкоз неугледно.
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,586
    Точки (при гласуване)
    32

Цитат Мнение на Пенчо Преглед на публикациите
    50-60 градуса си е направо спот. Аз реших, че ви трябва за общо осветлание на палубата или каютата.

А не,за там си имаме обикновенни ЛЕД крушки с кабел и пишка за запалка.

Представи си 20 метрова яхтичка с 2 мачти по мммм35-40 метра примерно.Това го слагам на задника на лодката под 45 градуса вертилакно да свети на платната вечер и доста често като го включим на пьрво число и го изключваме в края на месеца.Вечер не ти се налага да тьрсиш фенер,на платната си е ден постоянно.

http://www.ddmtuning.com/Products/XP-LED-Light-Bar#tabs

ХП2 модел тук май влиза в мечтите ми и е само 100 кинта ма не намирам още отзиви за него.Нещо такова ни трябва.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    11,994
    Точки (при гласуване)
    25

Ти пробвай с водоустойчива лед лента. Тука метъра е 14.4лева. Повече от месец го ползвах в гората и съм почти сигурен, че ще ти свърши работа.
    Имам идея за какво иде реч, преди години щях да купувам "Тивия"
    Тел. 0877 517965

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,586
    Точки (при гласуване)
    32

Лентата не насочва светлината,а и диода и вади никакви лумени,за под бара да свети става и такива имаме на всяка втора лодка.

На нас ни трябват едни 100 метра както казах и да е яко като тухла,че стои в багажа и на година го подмятат кьде ли не по летищата.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    11,994
    Точки (при гласуване)
    25

Няма да влизам в спор.
    На всички ни е ясно, че рефлектора насочва светлината, а не самия диод.
    Като имате излишни кинти - давайте си ги където решите.
    Тел. 0877 517965

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,586
    Точки (при гласуване)
    32

Няма да влизам в спор.
    На всички ни е ясно, че рефлектора насочва светлината, а не самия диод.
    Като имате излишни кинти - давайте си ги където решите.
    О сьгласен за рефлектора,но пред него се иска диод с дупе,сьвеременните вадят по около 900 лумена на единична бройка.Диода на лентовите е с дупенце и свети на 3 метра,мен ми трябва 30 пьти по толкова.

Ако искаш да подкараме темата за различните видове диоди и да видим точно какво тьрся.

Ако искам да се друсна като арабин няма да я пускам тая тема,но и няма да ги дам за какво да е,идеята е да осветява,а не само да свети.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Публикации
    703
    Точки (при гласуване)
    10

Само като идея. Ето какво си спретнах с един метър водоустойчива диодна лента за 14.4лева. Харчи под ампер.
    Име:  fener 001.jpg
Прегледи: 2539
Размер:  261.0 КбИме:  fener 002.jpg
Прегледи: 2582
Размер:  174.4 Кб
    Не му знам лумените, ама свети та се кине.
    От това става хубава крушка за селски нужник.Без да влизам в спорове ще те попитам;карал ли си джип по силно пресечен терен в пълен мрак с висока скорост на дъжд с зацапани кални фарове?
    След 400-500км чистачките матират предният прозорец от амбразива върху който търкат.Парното е наводнено и прави конденз от вътре на прозореца.Фаровете са пълен спеч от глина и трева и какво правим?Изпреварил си над 50-60 джипа всеки от които с грайферните си гуми ти хвърля камъни и кал в муцуната.
    Какво ме грее като харчи под ампер и свети колкото дълбоководна медуза от научно-популярен филм за марианската падина.
    Спретнах е точния коментар за такава лампа.Липсва и само надпис да се пази от деца и не се яде в суров вид.

Публикации
    703
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на BENZBOSS Преглед на публикациите
    http://www.bajadesigns.com

http://www.rigidindustries.com/Off-R...-Bars-s/64.htm

https://www.wurton.com/category_s/1819.htm

http://www.bulldog-lighting.com

Пламене верно е,че имаме и благодаря за идеята.Гледах ги и тия и другите линкове,сравнителни тестове,снимки,цени.............и за под 170-200 кинта не намирам яко светило.В Ибей пробвах един Китаец - 30 вата,900 лумена на диод,водоустойчиво,в Щатите е и няма да го чакам,но му искаха 80 кинта и ме засьрбя.Едното ми скьпо,другото евтино,няма угодия и чета още,сьбирам инфо.

Пьлно с качествени обаче,цени от 200 и горница,яки барове видях и за над 5000,светят сами май.

Пенчо мерси за идеята,на мен ми трябва 50-60 градуса на осветеност и едни хубави 100 метра поне,водоустойчиво и изпитано,че и евтино и малко за да не го мькна на грьб.
    Винаги е така брат.Хубавите стоки са на един щанд евтините на друг.И аз съм капитан от 91г и знам че в морето две грешки няма.Първата е и последна.
    Моя опит с тези лампи е следния.Китайците не са с лоши диоди но бодито е слабо и от некачествена материя.Гаснат когато си искат и повече не палят.Гаранция Китай в оризището до вола.
    Слабият захват на стойката троши цялата лампа.
    Купи си такава лампа от БАХА ДИЗАЙН нищо друго.Ако загасне само един диод и ще ти я сменят.При чайна майна гаснат всички точно когато ти потрябва.От противоводна до наистина противоводна разликата е в цената.Там при вас също е пълно с боклуци.На трък стопа се продава едно в магазините за джипки друго.Разликата пак е в цената.Знаеш как е с касовата бележка и когато си недоволен нищо че си платил 2000$ ще ти я сменят с нова и така поне 5-6 години.
    Аз от Баха Дизайн съм много доволен,всеки един елемент се продава като резервна част.Стелт модела е подобрената версия на старите лампи,сега са по-евтини от колкото преди 2 години.
    И не се оплакваи от цените в щатите защото тук се плаща по две за всяко едно нещо което се предлага там.
    Ето малко снимки.

Име:  user4339_pic1887_1221691169.jpg
Прегледи: 2420
Размер:  126.1 КбИме:  photo 1.jpg
Прегледи: 2422
Размер:  164.2 КбИме:  photo 3.jpg
Прегледи: 2411
Размер:  197.9 КбИме:  photo 4.jpg
Прегледи: 2421
Размер:  202.6 Кб
    Последно редактиран от IVAYLO BLIZNAKA ; 18-09-12 в 03:31

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,586
    Точки (при гласуване)
    32

Близнак нали знаеш,че аз ще се пробвам да мина тьнко и като натоваря везните и пак ще кацна на дебелия.До момента от цялото ровене излиза,че или нямат вибрационни легла или защитата им куца или прегряват или ги чакаш скапаните Китайци 2 месеца от Гуангджо да те светнат.

Ни сме сравнително доволни от Максимата която само не сме я гмуркали,за 50 кинта свети нормално сума и години вече.Втората която гледах е ОЗНИУМ,че с тия сме бачкали и единичните им диоди дьржат на какво ли не включително и монтаж под вода,а и са никаквите 20 кинта и долница.

Е го монтирано на задната броня на някаква джипка.Мислех да монтирам под капака на колата ма жената ме сряза с вьпроса Е колко пьти си отвори капака вечер за последните 8 години..............и загубих спора на секундата.
    Сега гледам осветление за селскостопанска техника,квадратен фенер с 9 диода и си го топят в кофа с вода хората и свети.

50 кинта и 27 вата от истинските.

http://www.oznium.com/27watt-led-work-light

за цената на един Баха Дизайн ще взема поне 5 такива ма то хем сьрби хем боли,аз не бачкам осветител и няма да ги редя на джип пьк и малко точка сьбира,а аз искам БАР.

ВижьнХ и БАХА,на старо няма,на разпродажба няма,оферти няма и няма свястно под 250 кинта примерно.Напивам се и ги порьчвам на пияно,че по-малко боли,баси диодчетата,само да не обьркам модела.

БЛАГОДАРЯ за идеята,уж много ги има и пак кьдето и да разровя все тия двете са на мода.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    11,994
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на IVAYLO BLIZNAKA Преглед на публикациите
    От това става хубава крушка за селски нужник.Без да влизам в спорове ще те попитам;карал ли си джип по силно пресечен терен в пълен мрак с висока скорост на дъжд с зацапани кални фарове?
    След 400-500км чистачките матират предният прозорец от амбразива върху който търкат.Парното е наводнено и прави конденз от вътре на прозореца.Фаровете са пълен спеч от глина и трева и какво правим?Изпреварил си над 50-60 джипа всеки от които с грайферните си гуми ти хвърля камъни и кал в муцуната.
    Какво ме грее като харчи под ампер и свети колкото дълбоководна медуза от научно-популярен филм за марианската падина.
    Спретнах е точния коментар за такава лампа.Липсва и само надпис да се пази от деца и не се яде в суров вид.
    Нещо си се пообъркал, колега. Това ми е за над пържолите в гората.
    Не е за фар
    Тел. 0877 517965

Публикации
    703
    Точки (при гласуване)
    10

Нещо си се пообъркал, колега. Това ми е за над пържолите в гората.
    Не е за фар
    Пенчо,темата е за фарове,грубо казано. Ако беше за върколаци които ядът кървави пържоли,озарени от LED светлина нощно време в гората съм сигурен че ще се развихриш с цялата си сила.
    Пак проверих тук не е раздела ''боби хоби'' или как да си направим от лайно бонбон.Ако имаш опит с въпросните фарове ще се радвам да го споделиш с нас.
    Не си ми отговорил на въпроса а той е ;Карал ли си джип в гората при пълен мрак с зацапани от кал фарове
    Аз заради тези въпроси влизам тук в този форум.Сега вече разбрах че съм объркал форума а не темата.

CarTest™ е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Ямбол
    Публикации
    5,621
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    25

....................................

http://www.oznium.com/27watt-led-work-light

...................................

Това, за парите си изглежда читаво!
    Още повече, че някой си е играл да мери температура в няколко точки след един час работа.

Тази графика ми хареса:
    Прикачени картинки Прикачени картинки  

Публикации
    703
    Точки (при гласуване)
    10

Близнак нали знаеш,че аз ще се пробвам да мина тьнко и като натоваря везните и пак ще кацна на дебелия.
    Ето там са хората при вас,ако имаш път мини и ги разгледаи.
    Ако си харесаш модел от Баха Дизайн казвай ще свършим работа.

7915 Balboa Avenue
    San Diego, CA 92111, United States
    (85 565-7792

offroadwarehouse.com

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,586
    Точки (при гласуване)
    32

Кар Тест / че не ти знам името /ние както казах от Озниума сме много доволни,2 по ват осветяват сравнително добре 15 метра лодчица грубо и издьржаха 2 години,а може и още да дьржат,но нямам новини.
    Тоя работния е 27 вата или много по-чк от малките с които имаме опити,по-як и от Максимата,но на сьщите пари.Клиопове има как се топи вьв кофа за 10 часа и свети,а ние чак толкова няма да го тормози - влезе ли под водата за 10 часа проблема ще е много по-голям от неработеща светлина на платната.

Не е вьрха на технологията както са Баха Дизайн - те ползват диоди разработени за военната индустрия,слагали са ги на роботи,а сега осветяват какво ли не.За 500 кинта обаче ще сьбереш 2700 вата което е един сериозен льч ако ме питаш мен.Е няма да е яко и малко и готино като Бахата,но ония са вьрха на сладоледа.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,586
    Точки (при гласуване)
    32

Близнак тия ги знам,едно време май при тия ходих за РАМ стойка за кола - едно огромно хале с много малко неща и всичко се порьчва.Ще намина да видя обаче,15 минути каране ми е.

Тенкю
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

| Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,586
    Точки (при гласуване)
    32

Я малко сравнителни снимки за да се види за какво говорим.

Това горе е за мотор и вади 44 вата 3600 лумена на 5000К

А това е ясно какво е.Бара е висок 3 прьста,може да го навреш кьдето искаш,трудно се троши,трудно се зацапва целия,лесно се монтира,дьрпа никакви ампери и свети мамата си трака.

Аз се оглеждам за нещо една педя дьлго с 2-3-4 диода което да бие на около стотина метра.Да не се бьрка сьс светене,на мен ми трябва да осветява,а не да го играе дневни светлини на Ауди.
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Страница 1 от 6 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. LED осветление за къмпинг
    От Пенчо във форум Източници на светлина с електрически ток
    Отговори: 58
    Последно мнение: 15-02-17, 14:41
  2. LED /светодиодни/ фарове
    От Тедо /LJ73/ във форум Друго оборудване и принадлежности
    Отговори: 140
    Последно мнение: 30-03-13, 19:54
  3. Допълнителни LED светлини Denali
    От Gichev във форум Техника и поддръжка