Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: И аз съм вече с Терано

    При мен виското включва доста над средата и сваля под средата, ама само в най-големите жеги, някои май сменят термостат за да включва на по-ниска температура, едва ли е заминало не го пипай, другото лято ще се обади )
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • #47
      От: И аз съм вече с Терано

      Как точно разбирате дали е включено,като то постоянно се върти.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • #48
        От: И аз съм вече с Терано

        Започва да бръмчи, можеш да го чуеш като допълнителен звук, дори като караш по магистралата, ако си на баир и караш бавно дори ще го чуеш по-добре, все едно изведнъж мотора ти става по-шумен и като спре пак се чува само мотора )
        Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
        X-trail 2.2 Di 2003
        Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

        Коментар


        • #49
          От: И аз съм вече с Терано

          Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
          Започва да бръмчи, можеш да го чуеш като допълнителен звук, дори като караш по магистралата, ако си на баир и караш бавно дори ще го чуеш по-добре, все едно изведнъж мотора ти става по-шумен и като спре пак се чува само мотора )
          За виско ако ще се сменя само и единствено оригинално,ама...400лв.
          Според мен не е още за смяна.Виското реално зацепва когато стрелката е на 2-3мм. над средата,дотогава охладителната система се справя сама.За да чуеш как звучи воят на виското,като запалиш мотора на студено веднага го изфорсирай до 3000оборота и задръж гаста така...след 5-6 сек. ще чуеш рязко как виското отцепва/на студен мотор то е зацепило в първите секунди след старта/ и мотора се обезшумява.
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #50
            От: И аз съм вече с Терано

            Току що звъннах в "Омни кар" Пловдив,да питам за виско с-л заедно с водната помпа и ми съобщиха цена 743 лв. и две седмици доставка.Къде ги има по 400лв ако ми се наложи.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #51
              От: И аз съм вече с Терано

              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
              Току що звъннах в "Омни кар" Пловдив,да питам за виско с-л заедно с водната помпа и ми съобщиха цена 743 лв. и две седмици доставка.Къде ги има по 400лв ако ми се наложи.
              Не бързай с необмислената хаотична смяна на части, ако не си сигурен, че са за смяна. Сега ти е мерак, после ще съжаляваш. Увери се, че проблема е във виското.

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Вероятно може и да има някакво термо реле или датчик отчиташ температура над която вентилатора се изключва.Затова и при движение обиконовено този вентилатор е изключен
              П.П.Обмислям/ама все време не ми остава /,да направя от таблото принудително да включвам при нужда този вентилатор...за всеки случай,като последен коз в играта с прегряването при някаква ситуация!
              Поздрави!
              Обикновено е биметален ключ, който пуска вентилатора принудително, независимо от работата на климатика и другите системи. За да помогне малката перка на климатика на мощното виско, както казах, или виското си заминава или зора е много голям.

              Коментар


              • #52
                От: И аз съм вече с Терано

                Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                Лошо,вчера при загрял двигател пробвах да го спра,не с вестник,а с някъкво картонче и не можах иниче на загасен и студен двиг. си се върти на ръка с много малко усилие.Кажете ми в Пловдив от къде евентуално мога да купя.
                При смяната му свалят ли се всички карантии,радиатори и т.н.
                Щом ти държи температурата по средата, не се занимавай с щуротии.
                Както ти каза колегата Р2Р - сега ти е мерак, ама ....
                Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                0879076007 Жельо

                Коментар


                • #53
                  От: И аз съм вече с Терано

                  Така е колеги от мерак много често правя прибързани постъпки.Ще изчакам утре да го взема от сервиза и ще видим как е положението.
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • #54
                    От: И аз съм вече с Терано

                    Така е колеги,някой път от мераци правя прибързани постъпки.Утре като го взема от сервиза ще го пробвам и ще видим как е.
                    Жельо ако искаш в събота мога да ида с него на работа /работя в Парти клуб"/ и да мина през стамболийски да си кажеш мнението.
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • #55
                      От: И аз съм вече с Терано

                      Вчера по късното взех джипката от сервиза.Прави бяхте за биалетките,бяха ужасно разтропани,сложиха ми някъкви 555 дето били хубави,ама то и в 17 часа нямаше какви други да намерим.Масла сипах навсякъде YACOO,мотор 5/40,заден диф 75/140 лсд,раздатка и преден диф 75/90,а в кутията Декстрон.Сменени са всички филтри и имам чувството,че моторчето утихна още повече.Водната система я изплакнахме и наляхме нов червен антифриз,само дето продължава тая стрелка по баира да си подминава средата и стои така,когато качвам баир,в момента в който отнема газта спира да се покачва и тръгва на долу.Незнам при дълго и продължително изкачване как ще се държи от сервиза ми казаха,че било нормална ама...явно трябва да карам и да правя тестове,за да съм сигурен.
                      Днес ще му взема предни накладки от колегата niki p от форума,някой би ли ми казал лесно ли се сменят?
                      Последно редактирано от dvdimov; 20-09-12, 05:24. Причина: Грешка
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • #56
                        От: И аз съм вече с Терано

                        Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                        Така е колеги,някой път от мераци правя прибързани постъпки.Утре като го взема от сервиза ще го пробвам и ще видим как е.
                        Жельо ако искаш в събота мога да ида с него на работа /работя в Парти клуб"/ и да мина през стамболийски да си кажеш мнението.
                        Живея в Пловдив, но ела утре на сбирката.
                        Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                        0879076007 Жельо

                        Коментар


                        • #57
                          От: И аз съм вече с Терано

                          Ще направя всичко възможно да дойда и ще ти звънна,че не познавам никой.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • #58
                            От: И аз съм вече с Терано

                            Здравейте,колеги,регистриран съм във форума отдавна,но само четях и събирах мнения за покупка на 4х4 автомобил.По едно време се бях отказал от покупката и отсъствах за дълго време от форума,но от 2 години съм млад ловец и отново се запалих за минаване на 4х4 возило за придвижване.След много четене,каране на някои марки и модели се спрях на Терано2/Турбо д/'96.
                            За сега съм сменил маслото на задния диференциал с Yacco 75w140 lsd,в мотора 10w40,преден диф и раздатка 75w90 и бях решил да сипя и в скоростите 75w90-обаче четейки поста на колегата dvdimov виждам,че ще бъде грешка,понеже той е сменил неговото с Декстрон.Ако някой ми даде информация за това масло Декстрон,ще бъда много благодарен,понеже нямам никаква идея,а ето го и самия джип след един тест по пресечен терен Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0019.jpg
Прегледи:1
Размер:134.7 КБ
ID:5410680

                            Коментар


                            • #59
                              От: И аз съм вече с Терано

                              Поразчетох се и разбрах,че декстрона е масло за автомати,моя е с ръчни и мисля правилно съм се насочил,а пък и май не е тази тема мястото да се хваля с мойта придобивка-просто като видях заглавието на темата и помислих,че е за постове на нови собственици на Терано,извинявам се на колегата с темата,моля някой модератор да ми изтрие постовете,да не цапам тази тема или да ги премести на подходящо място,ако прецени,благодаря предварително.

                              Коментар


                              • #60
                                От: И аз съм вече с Терано

                                Здрасти колега,честито за придобивката.Аз на моя много му се радвам вече цяла седмица.
                                Днес предстои сваляне на таблото,че имам 2 изгорели крушки и смяна на предни накладки.
                                Правилно си разбрал,Декстрона е за автоматици,на твойто слагай същото като в раздатката.
                                И няма проблемч,че ми ползваш темата,тъкмо малко да я раздвижиш.
                                Последно редактирано от dvdimov; 22-09-12, 05:52. Причина: Грешка
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X