Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Здравейте терановъди
    В момента съм на път да сменя старото късо терано с малко по-ново дълго пак 2.7.
    След доста ровене намерих едно, което е приемливо откъм ръжди (като за швейцарско). Има си своите плюсове и минуси, но имам три въпроса към по-препатилите:

    1. Шибедахът не работи.
    Аз на моето нямам, затова ми е под въпрос. Видимо, профилите му са ръждясали, дори от вътре. Явно има теч към купето, макар и не много голям. Четох из форума, че това е общ проблем. Че имало разни тръбички, които се запушват и т.н. Предполагам, че след демонтаж на самата система на шибедаха, тя може би ще подлежи на ремонт (да се чете - смяна на стъклото, песъкоструй, пребоядисване и т.н. или просто замяна с някое от някоя морга). Доколко сериозно може да е положението с ръждата откъм страната на купето? Изобщо, колко е голяма драмата с тия шибедаси? Не ми е драма да работи, стига да не тече вътре

    2. Моторът е 2.7. Бошовска помпа. Пали и звучи прилично. Свирят разни лагерчета на компресора на клматика и алтернатора, но това не е нещо нелечимо. Блокът на двигателя е странно ръждясал отвън. И моят не е съвсем бляскав, но този си е ръждив.

    3. Воланът тресе на празен ход. Осезаемо тресе. Доста повече от моето. Оборотите са си нормалните 725. Вярно е, че моят волан е от по-старите, но все пак ми се стори странно. Някаква идея в тази посока? (не изглеждаше да е удряно отпред и да е отваряо ербези).

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Здравей.Да ти е честито Новото Теранце,ама качи някоя снимка да го видим.
      Относно люкът и моя не работеше като го взех,но се оказа,че са му изключили моторчето от буксата,което пък беше блокирало.Свалих сенниците откачих тавана отпред и свалих моторчето.Раздвижих го,имаше някаква поомачкана пластмасова втулка,побългарих я и тръгна.
      Свирукането при мен се оказа не лагерчета на генератор или помпо на хидравликата,както мислех и аз,а водна помпа с иначе перфектно работешто виско.Смених я с Валео и всичко си дойде на мястото.
      За волана си провери тампоните на двигателя и този на опашката на скоростната кутия.
      Това е от мен,напомням за фото.
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Благодаря за отговора
        Още не съм го спазарил. Умувам го А старото не е много за показване - то си е работен кон... ама къс кон и започна да не ми върши работа на моменти.
        Това с тампоните май беше добро попадение. Защото се сетих, че лостчето на раздатката също вибрираше повече от нормалното.

        Поздрави,

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Ще ползвам тази тема,че имам един въпрос.
          За Терано 2 1998г.,разликата м/у къса и дълга база е около 50см.
          Тази разлика само в багажното отделение ли се явява,или има разлика в разположението на седалките?
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Не съм мерил,но като че ли има и малка разлика в разстоянията между седалките.Определено остава доста място,при положение,че съм дал предната до крайно положение.
            Абе дългото е по-добре и като комфорт и като возия.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Правя сравнение между късо '99-та (само с предни седалки) и дълго '02-ра (то е след фейслифта):
              - В дългото има повече простор за краката на шофьора. Не съм съвсем сигурен дали просторът идва само от разликата в централната конзола или реално седалката отива по-назад.
              - Звучи странно, но на дългото седя по-високо. Възможно е това да е заради фейслифта, защото като карах старо дълго не ми е правило чак такова впечатление.
              - При положение, че съм 191см и 115 кг, след като съм седял на шофьорската седалка, съвсем прилично се събирам на тази зад шофьора.
              - Междуосието на дългото е с 20 см. по-голямо, това би трябвало да се отрази на седалките.
              За багажника няма да коментирам

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                В централната конзола между дълго и късо не знам да има разлика. И във височината на седалките не ми е правило впечатление да има разлика. Освен да си нямал настройка на твоето, а на новото да е имало и да е била "вдигната" - вдига се само рпедната и част за да ти подпре краката. Има и настройка на облегалката колко да е изпъкнала - не знам и нев дали я има на всички.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Централната конзола късо/дълго е еднаква преди фейслифта.
                  След фейслифта изчезва онази изпъкнала жабка пред лоста на раздатката. Пак си я има де, просто не е изпъкнала и е малко по-ниско. Та затова има уж малко повече простор... и по-малко място за радиостанции

                  Седалките на старото и новото ще ги премеря, защото уж са идентични, с всичките им настройки за които спомена (на новото е кожена, което не е особен плюс), а усещането в двете коли си е различно. Може просто на старото да е по-вехта и да потъвам повече

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Ако на новото е кожена е възможно да е различен поне пълнежа. Чувал съм за комплектации и с подгряване и други екстри. Карал съм кожено, но без други екстри - не усетих съществена разлика, ама може и да не съм обърнал внимание - влязох, нагласих си седалката напред-назад, и толкоз. После не почувствах нищо драстично различно от моето. Но пък и съм с малко по-различни габарити - 185/85.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Ами и подгряване имам. Даже работи. То иначе на студено не си е работа с тая кожа.
                      Фактът е, че в старото със шапка не опирам в тавана, докато в новото със същата шапка се случва Вероятно говорим за 1-2-3 см разлика.

                      Имам по-съществено питане.
                      Уж и старото и новото са с TD27Ti, но фактическата комплектация на двата мотора е различна. Новото има дроселова клапа и под въздушния филтър има три малки клапана, които още не съм ги разучавал, но съм ги виждал из теми във форума (май EGR и още нещо). Очевидно и управлението е различно заради климатика.
                      Та наблюдението ми е, че в звука на новото терано има едно басово бучене при обороти над 2000. Нещо от рода на постоянно зацепена перка на вентилатора. Моторът не загрява по-бавно от този на старото (даже когато не му работеше виското изобщо).
                      Също така, при студен мотор, някъде около 1600 оборота, когато се натовари мотора, започва да свири като на турбина. На топъл свиренето пак го има но или му свиквам или наистина намалява. Първоначално реших, че турбината е за ремонт, но след това се сетих, че тя е доста проста и звукът който чувам не отговаря на разликата между 1600 и 1700 оборота. Изменението в звука е такова и се случва в толкова рязък интервал, че явно се управлява от някаква електроника по някакъв начин.
                      Някакви идеи?
                      И като цяло, дали имате отзиви за свестен сервиз в/около София, в който да са на ясно с този двигател достатъчно, че да го попритегнат из основи?

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Като за начало си виж кюнците и всичко, дето ги държи. После си виж тампоните на мотора и на раздатката.

                        Клапата и сие са за EGR-а. Не знам кое управление имаш предвид - моето е с климатик и без EGR. Единственото, което климатика прави е да вдигне леко оборотите на празен хода когато е включен. Не виждам какво могат да "попритегнат" точно по тоя мотор. Ако има проблеми в двигателния отсек, те обикновено са електрически.

                        Възможните разлики в комплектацията са:
                        - Bosch/Zexel горивна система - вижда се по маркучетата (Bosch) или металните тръбички (Zexel) за обратна нафта между дюзите., както и по марката на дебитомера (Bosch или Hitachi).
                        - Със/Без EGR - въпросната клапа, клапан за свръхналягане на входящия колектор, клапан за изгорелите газове и прилежащите им клапанчета и вакуумни тръбички.
                        - Турбото е 2 вида - със и без водно охлаждане. Вижда се по броя тръбички, които отиват до него. Новите са предимно без водно, старите са предимно със.

                        Друго разлики в комплектацията, като изключим EGR-а, няма. Турботата са 2 вида, и толкоз.

                        Турбото се проверява лесно - махаш му входящия маркуч (тоя идващ от филтъра) и гледаш за луфтове - радиален и аксиален. Ако има е възможно да шуми, но трябва да са прилично големи. Нормално терносвото турбо се чува мнооого-мнооого леко при високи обороти и натоварване, при извънградско каране. Чува се съвсем леко как набира обороти като настъпиш газта. Примерно при 2500-3000 оборота.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Здравейте колеги. От няколко дни съм собственик на Нисан Терано 2.7 ТД. 100 к.с., 2001г. внос от Италия. Смених маслото на мотора и филтрите, предстои ми смяна на останалите масла в диф, раздатка, кутия, антифриз и т.н. Автомобила съм го карал малко, двигателя пали, работи добре както студен, така и загрял /макар, че малко трудно загрява/, има добра тяга, не прекъсва, но забелязах теч на нафта. Теча е в дясно от двигателя, мисля, че е от помпата, не мога да видя и преценя добре, но мисля, че не е от горивния филтър защото той е доста по-високо. Теча е от порядъка на няколко капки в минута и е само при работещ двигател. Ако някой е имал подобен проблем или идея какъв е проблема, моля да сподели, така или иначе ще трябва да се погледне като хората в сервиз, но ако някой има идея нека помогне :-)

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            От дясно има нещо като топлообменник за маслото.Има две тапи една отгоре и една отдолу към стартера.Виж как е положението при тях.Може да ги натегнеш или да им смениш уплътнението
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                              От дясно има нещо като топлообменник за маслото.Има две тапи една отгоре и една отдолу към стартера.Виж как е положението при тях.Може да ги натегнеш или да им смениш уплътнението
                              Благодаря колега ! Утре ще ги проверя :-)

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Провери си и маркучетата за обратна нафта между дюзите, както и тоя към помпата. Удървят се и пускат. Това ако си с маркучета между дюзите де...
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X