Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И аз съм вече с Терано

    С автоматични хъбчета съм,мисля да се поровя и за едни ръчни,за да са ми под ръка ако някое се чупи в неподходящ момент.Явно ми трябват още тренировки относно 4х4.
    Някой може ли да ми прати фото със начина на закрепване на лявото огледало към стойката от вън,че имам някъква доработка със болт и не стои много стабилно.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #17
      От: И аз съм вече с Терано

      Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
      блъскам си главата как още утре БЕЗ номера да го метна в сервиза за обслужване
      Не се тормози. Регистрирай си го първо в КАТ, нищо няма да му стане като го покараш 20-30 км със старите масла. То и 300 да го караш, и 3000 пак нищо не му е...

      И разбира се честито, и да го слушаш!. За те слуша и теб когато ти се наложи...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: И аз съм вече с Терано

        Здрасти Коле,радвам се че и тук помагаш с мнения.
        Проблемът ми е,че мисля да го минавам в КАТ чак в петък щото до тогава моят човек е в отпуска,па не ми се дреме по опашки.
        Но сърце не трае,така че ще видим утре пък квото сабя покаже.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • #19
          От: И аз съм вече с Терано

          Ако ще го ползваш в гората, Тераното има малко проблем с предницата при по-големи и агресивни гуми. Хебелчето му не издържа!
          Заповядай всеки петък в "Централ парк" на младежкия хълм след 20.00 часа. Има теранаджий ще могат да ти бъдат от полза!
          Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
          0879076007 Жельо

          Коментар


          • #20
            От: И аз съм вече с Терано

            Благодаря ти ще се възползвам от поканата.Почват да чаткат като на жигулата ли тез хебелчета или направо се чупят,кажи ми ако има някъква опасност,как да ги усетя че са тръгнали и съответно лесна и евтина ли е подмяната им.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #21
              От: И аз съм вече с Терано

              Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
              Браво, много добре изглежда Тераното.
              Би трябвало да можеш да си включваш предния мост и бавните докато си на D, без да има хъркане, без да натискаш лоста надолу и без никакви усилия.
              Ако си с автоматични хъбове и няма да ползваш Тераното за хард разходки, по-добре си ги карай докато не сдадат багажа, освен ако не си с капачки и постоянно зацепен преден мост.....тогава сменяй ги.
              я пак го провери това за включване на бавните на D?????? доколкото мернах, 4Х4 се включва в движение до 40км/ч. но за бавни се изисква да е спрял и с натиснат съединител /това според руското ръководство експлуатации/ за съжаление не пишеше за автоматик, но?????????
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #22
                От: И аз съм вече с Терано

                Според мен ще се окаже,че на бързи може и на директна на място,в движение да само ако преди това си включил за малко за да зацепят хъбовете и не си давал на заден иначе се трошат.А бавните ще са задължително на място и на неутрална.
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • #23
                  От: И аз съм вече с Терано

                  [QUOTE=dvdimov;1944447]Благодаря ти ще се възползвам от поканата.Почват да чаткат като на жигулата ли тез хебелчета или направо се чупят,кажи ми ако има някъква опасност,как да ги усетя че са тръгнали и съответно лесна и евтина ли е подмяната им.[/Q

                  Ако не си решил да му слагаш големи гуми - не му мисли! Ако дойдеш на сбирката ще ти се изясни!
                  Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                  0879076007 Жельо

                  Коментар


                  • #24
                    От: И аз съм вече с Терано

                    Като за начало си свали един мануал за този модел, има много добри във форума. Слагай масла, каквито пише. Не закачай хъбовете, ако рабитят. Предницата няма алтернатива, но не си казал, че ще се състезаваш.
                    ...Ще се наложи да се учиш да караш...
                    Поздрави!
                    А, добре дошъл!

                    Коментар


                    • #25
                      От: И аз съм вече с Терано

                      За предницата,че е слабото му място...така е.
                      За хебела...ами прави се една планка и той се усилва...
                      За големите и агресивни гуми....Много е относително това понятие.За един това се 33",за друг 35" а за трети 44"
                      На Тераното пряко сили без да се захванеш със сериозни интеревнции с флекс,СО и чук/говорим за сериозно подрязване на калниците/,колкото и да го повдигаш/а то и това си има лимит особено отпред/,макса на размер гуми е 31",а на джанти да са такива с 0 ЕТ.Все си мисля,че това не е точното определение за "големи " гуми,ама....
                      Хъбовете докато работят ,не ги сменяй и съблюдавай начина на работа с тях!Ръчни такива се намират китайси по около 220-250лв. и AVM по около 380-400лв.
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: И аз съм вече с Терано

                        Днес не издържах и си взех едни транзитки от КАТ и след работа ги метнах на Тераното и газ да го тествам.И чудо върви като по мед много стегнато и мазно.
                        Нещо в таблато при 1500 об. изпада в резонанс и вибрира ама след подмяната на всички течности ще се заема и с него и без това има няколко изгорели крушки.
                        Като се движа по паваж нещо тихо придрънква от пред,не са спирачните апарати щото пробвах да покарам със спирачка и пак го има едно леко дрънчотене като на ламаринки.
                        Явно при мен е тръгнал прословутия хебел,който е обсъждан щото при пълен десен като се качвам на ръб или бурдюрче прискърцва точно като спомагателен хебел на жигула.
                        Тук същото ли е и сменя ли се или се ремонтира.
                        Другото което малко ме стресна е че стрелката на темп.леко подминава средата и пак пада.Пробвах виското-работи и го метнах малко по баира за Марково,установих че вдига около 2-3мм след средата тогава включва и ел.перката пада малка и пак дига и пак пада.На слизане по инерция ми свали малко под средата.Мисля,че е нормално но все пак Вашето мнение е важно.
                        Абе имат ли тез джипове лампа за резерва на горивото.
                        Това е за сега в сряда сменят масла,антифриз и филтри и ще споделя отново.
                        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                        0878739299

                        Коментар


                        • #27
                          От: И аз съм вече с Терано

                          Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                          Днес не издържах и си взех едни транзитки от КАТ и след работа ги метнах на Тераното и газ да го тествам.И чудо върви като по мед много стегнато и мазно.
                          Нещо в таблато при 1500 об. изпада в резонанс и вибрира ама след подмяната на всички течности ще се заема и с него и без това има няколко изгорели крушки.
                          Като се движа по паваж нещо тихо придрънква от пред,не са спирачните апарати щото пробвах да покарам със спирачка и пак го има едно леко дрънчотене като на ламаринки.
                          Явно при мен е тръгнал прословутия хебел,който е обсъждан щото при пълен десен като се качвам на ръб или бурдюрче прискърцва точно като спомагателен хебел на жигула.
                          Тук същото ли е и сменя ли се или се ремонтира.
                          Другото което малко ме стресна е че стрелката на темп.леко подминава средата и пак пада.Пробвах виското-работи и го метнах малко по баира за Марково,установих че вдига около 2-3мм след средата тогава включва и ел.перката пада малка и пак дига и пак пада.На слизане по инерция ми свали малко под средата.Мисля,че е нормално но все пак Вашето мнение е важно.
                          Абе имат ли тез джипове лампа за резерва на горивото.
                          Това е за сега в сряда сменят масла,антифриз и филтри и ще споделя отново.
                          Коуега,
                          Това дето скърца при пълно навит волан при слизане или качване от бордюр не е хебела, ни са плаши. Това са ограничителите при завиване. Неприятно и привличаш внимание, ама няма страшно. Лампа за горивото има, след като светне съм минавал около 60 км. по магистралата. Стрелката на температурата при мен беше като залепена, така че при теб както казваш е перфектно!
                          Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                          0879076007 Жельо

                          Коментар


                          • #28
                            От: И аз съм вече с Терано

                            Eй много ти благодаря за бързия отговор,че бях почнал да се дерзая вече.Верна чу вчера като лягах от долу ги видях тея ограничители.И за стрелката ме успокои щото мисля в събота да го опъвам към вилата,а там си е бая диг.
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • #29
                              От: И аз съм вече с Терано

                              Промий му охлаждащата система, все пак 99 г. беше отдавна, италианците едва ли са го правили, при мен имаше ефект ) Тракането отпред сигурно е от биалетките, слабо място като цяло, сменяй ги, най-добре с оригинални, не взимай от тайванските с пластмасови глави разбиват се бързо и виж тампоните, които държат стабилизиращата щанга, на която са закачени биалетките, хубаво е и те да се сменят. Поздрав.
                              Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                              X-trail 2.2 Di 2003
                              Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                              Коментар


                              • #30
                                От: И аз съм вече с Терано

                                Антифриза се сменя в сряда заедно с всички масла и филтри ще погледна и биалетките,но не трябва ли да чукат и да се усещат във волана,това само си подрънква точно като спирачен апарат с износени втулки на други коли,които съм карал.
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X