Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на нова ламбда сонда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покупка на нова ламбда сонда

    Първоначално публикуван от 4i4o_doc Преглед на мнение
    Пак проблем.Ходих на диагностика,обаче майсторът не успя да намери букса с която да се свърже компа!През цялото време говореше че му трябвала OBD букса!?
    OBD букса за кола 1998г. ще има само ако е за американския пазар. За европейския започват от 2000-2001г.

    Коментар


    • #17
      От: Покупка на нова ламбда сонда

      На страница 11-60 и 11-61 е описан начина за диагностика и зачистване на грешки. И аз ходих при един приятел, който се занимава с диагностика на автомобили и на неговия софтуер излиза OBD букса, а при мен е както и на всички останали ,букса с два пина ,който се дават на късо. Японците изглежда са въвели по-късно OBD букси ,поне на този модел.На другия ми автомобил VW Passat 94г. е със obd букса.
      CR-V 2.0i RVSi 147PS

      Коментар


      • #18
        От: Покупка на нова ламбда сонда

        Извинявай колега, но моето ръководство е до 481 стр.Явно имаш ръководство различно от моето!Ако имаш възможност ми дай линк за теглене.Иначе наистина нямам ОВD букса поне под централната конзола (и зад нея-играх си един час да я свалям и монтирам обратно).
        [I]Honda CR-V B20B RD-1 JDM Auto 1998г.[/I]
        [I]Toyota Corolla 1,4 D-4D 2009г.[/I]

        Коментар


        • #19
          От: Покупка на нова ламбда сонда

          OBD буксата винаги се достига със затворени очи и с една ръка, не трябва никакво разглобяване

          Коментар


          • #20
            От: Покупка на нова ламбда сонда

            http://hondatech.info/downloads/Auto/Manuals/CR-V/ Това е линк за теглене .OBD букса няма да намериш,поне при този модел.
            CR-V 2.0i RVSi 147PS

            Коментар


            • #21
              От: Покупка на нова ламбда сонда

              Първоначално публикуван от 4i4o_doc Преглед на мнение
              ...При мен буксата която се използава за тази цел е в лявата конзола (при десен волан) ниско до пода:
              ...
              Ми що дириш повече?!
              Нали си десен волан?!
              Нали си JDM?!
              Първият от първите, само за Япония, година на производство '96-а (септ.'95-авг.'96), а не '98-а (оправи си подписа)!
              Е нема да намериш 16-пинова OBD букса
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #22
                От: Покупка на нова ламбда сонда

                Чуйте: Успях да си зачистя грешката!Как стана?Ми аз през цялото време си гледах руското ръководство докато колегата gecata1059 не ми прати линк за зареждане на мануела на английски http://hondatech.info/downloads/Auto/Manuals/CR-V/ .Също така ми каза къде е описан процесът на самодиагностика и зачистване на грешки-стр.11.60 и 11.61
                Много е просто.Първо при изключен контактен ключ се окъсява с кламер двупиновия конектор за самодиагностика и после от панела с бушони и релета се вади за 10 секунди бушона beckup/radio .После се слага обратно,и се ПРЕМАХВА кламера от конектора за самодиагностика.Дава се ключа за запалването на контакт,и се вади пак бушона beckup/radio за 10 сек.После се слага обратно и се окъсява с кламера отново диагностичният конектор.Завърта се контактния ключ на контакт и виждаме, че чек енжина не отчита грешка и след 2-секундно светене без примигване си угасва както преди всяко палене.Незабравяйте накрая да махнете кламера
                А,и не забравяйте че след първото вадене на бушона beckup/radio,да махнете окъсяването с кламера от двупиновата букса.Аз първия път забравих да го направя и не успях да постигна резултат .Дано да съм бил полезен!
                [I]Honda CR-V B20B RD-1 JDM Auto 1998г.[/I]
                [I]Toyota Corolla 1,4 D-4D 2009г.[/I]

                Коментар


                • #23
                  От: Покупка на нова ламбда сонда

                  Сега чакаме резултати от разсхода
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Покупка на нова ламбда сонда

                    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                    Сега чакаме резултати от разсхода
                    Още чакаме разхода...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Покупка на нова ламбда сонда

                      Няма промяна в разхода!Пак си лапа бензин като ламя,щом външните температури станат минусови!
                      [I]Honda CR-V B20B RD-1 JDM Auto 1998г.[/I]
                      [I]Toyota Corolla 1,4 D-4D 2009г.[/I]

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X