Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асфалта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асфалта?

    С мъжа ми искаме да си купим малък джип. Да ходим до имота ни в провинцията, почти целия път е по асфалт, а само 2 км са в пресечена местност в Предбалкана. Искаме да не бучи много и да вози гладко. Ако може да е на газ. Негов колега го агитира за Дачия Логан, но мисля, че тя не е за нашия случай.

    Моля да ни посъветвате към какво да се насочим? До 7 000 лева или малко повече, ако колата си заслужава. Малките Тойоти Равки с две врати возят ли гладко? Или нещо друго?

    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

    Добре дошли и здравейте!
    Дачи Логан е автомобил. Малък джип и да вози гладко и сложно нещо. Бих предложил, ако искате конкретно да е джипче - Сузуки Джимни.
    Ако специално за тези 2км оффроуд се купува автомобила, разгледайте Субару.
    Рав 4-ките не се долюбват в този форум, заради определени технически характеристики. Вози меко.

    Коментар


    • #3
      От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

      Honda CR_V

      Коментар


      • #4
        От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

        На Пенчо какво му беше возилото?
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

          Благодаря! Тези два км са ни проблема. Сузуки Джимни добре ли се държи на мокър терен и неравен и наклонен път?
          От Субару кой модел да гледаме?

          Коментар


          • #6
            От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

            Първоначално публикуван от roniko Преглед на мнение
            Honda CR_V
            И аз мислех да го предложа,обаче не се връзва със: изискванията за малък!
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • #7
              От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

              И аз бих гласувал за Сузуки Джимни.
              Нема спиране това нещо, а вози добре по асфалт.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                Аз пък искам работа по два часа на седмица, и да ми плащат по 20 000 на месец...

                Джип и гладко возене са несъвместими. Както и малък разход. Вземайте дачията и не робувайте на името-това си е 99% Рено. За 2 км предсечен път изобщо не си струва да купувате джип. Едно, че гори, друго, че бучи, трето, че друса... От друга страна дачията е доста висока и при умело каране няма да опира в камънаците и дървете по 2-та километра. Едва ли пътят е толкова лош, че да не може да се мине с кола.
                Но пък джипа си има друг голям плюс-през зимата си върви като лека кола през лятото. А който веднъж се е качил на джип-вече не ще да кара кола Така, че си правете добре сметката предварително.

                Нелош избор е Kia Sportage. Колегата Пенчо дава пробни кръгчета, но не я продава.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                  Майтапа настрана - мисля че, която и да е от късите бази на малките джипове ще дойде "културен шок"..... Така че според мен "малката джипка" трябва с пет врати, сиреч дълга база, за да отговаря на нормалната возия.....
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                    Няма как да вози хубаво и да е къса база, върти го сучи го предложението мисля ,че не ми е лошо. Но в крайна сметка в цял свят който плаща той поръчва музиката.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                      Ако целта на - "малката" е по-ниския разход и КИА и Хонда го докарват +- 1 литър в сравнение с Дачака, която изобщо не препоръчвам. Хондата и Киа-та не са чак толкова големи, но пък си имат предимство, събират доста багаж...
                      Джиминити то също е вариант, стига да не ви е прекалено малко....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                        Един колега спомена Субару, и аз предлагам Форестър.
                        Лопата - друг солдата!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          На Пенчо какво му беше возилото?

                          В подписа е. Както и телефона. Става за тази работа, ама моето не си го давам

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                            Ето един подсказан от колегата О.К.http://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_Forester.По-става от много от цитираните(лично мнение)
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                              А за Дайхатсу Териос какво ще кажете? Че и аз се замислям за такова като "малък джип". Поне това, което съм чел - механична раздатка с блокаж, LSD на заден диф, за къси разстояния изглежда добре. За градски паркет не изглежда зле, а и климатик си има.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X