Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асфалта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аз все още си мисля, ме трябва да се насочите към дълга база опел фронтера. Това ако не е задължително да е постоянно 4 по 4. Субаруто са хубави коли, но все си мисля, че може много да се набутате купувайки от автокъща с някое изгнило купе или полуумрял боксеров двигател. Поне аз като обикалях по автокъщите наскоро се ужасих. Колкото и да е странно, предпочитам да купя от частно лице пък и да е карана в БГ какво от това. Поне можете да я огледате, да я закарате в сервиз, да се пазарите. С джамбазите не може да се общува нормално.
    Александър

    Коментар


    • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

      Търсете във форумите на съответната марка - покупка от частно лице. Частично може да проверите историята на такъв автомобил а и рейтинга на продавача.
      ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
      Е250 1998-продаден
      Субару Пустош

      Коментар


      • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Аз все още си мисля, ме трябва да се насочите към дълга база опел фронтера. Това ако не е задължително да е постоянно 4 по 4. Субаруто са хубави коли, но все си мисля, че може много да се набутате купувайки от автокъща с някое изгнило купе или полуумрял боксеров двигател. Поне аз като обикалях по автокъщите наскоро се ужасих. Колкото и да е странно, предпочитам да купя от частно лице пък и да е карана в БГ какво от това. Поне можете да я огледате, да я закарате в сервиз, да се пазарите. С джамбазите не може да се общува нормално.
        Фронера ДБ е противоположност на "малък джип". Моята е от старите - с ресори - за моите нужди е идеална, но пък вози приятно на асфалт само отпред, където не е на ресори.

        П.П. Малка кола (включително и джип) с хубава возия на асфалт няма.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

          Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
          Защо не помислите за малките, невзрачни, компактни и икономични пикапчета Додж Рам 3500 - 6.7 къминс дизел с инсталирана Хеми система за пестене на гориво?Така ще можете да си превозвате и китките от розариума, барабар с почвата
          П.П.По асфалт возията е като в лодка!
          Култово!!!

          Коментар


          • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Фронера ДБ е противоположност на "малък джип".
            Ми аз мисля, че не им трябва малък джип изобщо като чета изискванията.
            Александър

            Коментар


            • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

              Още един глас за Рам-чето. Има и едни Фордчета 750 с подобни моторчета....
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Ми аз мисля, че не им трябва малък джип изобщо като чета изискванията.
                Но пък авторката никъде не е упоменала, че иска голям джип. Даже обратно: всички предложения за големите яки офф-роуд машини ги подминава.
                Дано Форестър да е правилният избор за терена. Снимките са малко. За лятото е ясно - ще се качиш и с Москвича на дядо. Ама не се знае зимата колко сняг навява там и дали вериги спасяват.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Още един глас за Рам-чето. Има и едни Фордчета 750 с подобни моторчета....
                  Преди няколко години ни дадоха за служебен един седем литров F-450 (турбината му бе доста по-голяма от главата ми)! По днешни цени на дизела гореше 300 лева до обяд - градско в София... След два дена началниците си го прибраха - нищо, че бяха баровци (дойде им нанагорно). Няма такъв кеф - само на задно (дрифта е перманентно състояние на нещата) по завоите! А габаритите му предизвикваха тих ужас в погледите на всички участници в движението... Бяха славни два дни...!!!

                  Коментар


                  • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                    Субару Форестър 122 или 125 к.с. (1998-2002) няма проблем да се газифицира. Спокойно каране на извънградко харчи около 10-11 л газ на 100 км. Според мен е доста по-евтин за поддръжка от Хонда ЦРВ и харчи една идея повече гориво, а бавните скорости са си голямо удобство. При купуване трябва да се глада за ръжда по купето, за увиснала задница (амортисьори+пружини).

                    Коментар


                    • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                      Колежката дали си избра нещо?
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                        Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                        Колежката дали си избра нещо?
                        С мъжа ми решихме да купим Субару Форестър 125 к.с. По-големите Субару ще имат по-голям разход на гориво по асвалта и по-вече данък.
                        Сега се оглеждаме за такова Субару на бензин или на газ до 8000 или 10000 лева

                        Коментар


                        • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                          Не знам какви технически характеристики на Рав4 не се "долюбвали" във форума, но ако ви трябва висок, достатъчно проходим и много здрав СУВ
                          изборът е Тойота Рав4 I .
                          Лесна газификация, здрава изработка и динамика и возия на нормален автомобил

                          Коментар


                          • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                            Оптималното съчетание между проходимост,возия,разход и поддръжка без съмнение е Хонда ЦР-В (без да е шампион във всяка от тези категории!).Има возия на лека кола,много проходим на кал,сняг и лек офроуд,поносим разход 7-8/100 извънградско и поддръжка на лека кола! А защо недолюбвате Тойота рав 4?
                            [I]Honda CR-V B20B RD-1 JDM Auto 1998г.[/I]
                            [I]Toyota Corolla 1,4 D-4D 2009г.[/I]

                            Коментар


                            • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                              E какъв Рав, какъв оффроЙд? Кое му е високото на рав-а? Та той е със задено независимо окачване. С едни щангички, които са дебели колкото един пръст и са на 10-15см от земята. Форд Фиеста, пред Рав...
                              А всеки си купува това, което му е кеф. Кара "як" оффроуд и всички весели и щастливи.

                              Успех.

                              Коментар


                              • От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                                Е, то по-новите Паджероси и Диско са с независимо задно, какво толкоз...Относно механичната якост на детайлите-винаги съм се чудил от какъв точно материал са направени задните полуоски на ЦР-В, та изглеждат като солети...и какъв процент отива до тях?
                                Животът е харизан кон според мен...

                                Теди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X