Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асфалта?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

    Първоначално публикуван от Петър Минчев - MaxBass Преглед на мнение
    Здрава е,повишен просвет,задвижване 4х4 (макар и он-деманд) , не лоша возия,добро ускорение
    Гранд Чероки, с 4-литров мотор, газифициран.....
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #32
      От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

      Не пишете какъв е наклона.
      Ако е страничен, Джимнито не е вашия автомобил. За всичко друго е идеално, като проходимост. Имайте предвид, обаче, че е доста тясно (3+1) и багажникът му е много малък. Т.е. ако сте свикнали да ходите на вилата с повечко багаж.......Решението ви е KIA, като на Пенчо.
      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

      Коментар


      • #33
        От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

        Бях забравил за варианта с Хондите.

        Преди няколко години се бях огледал в HR-V, и то само с предно, най-вече щото е по-височък лек автомобил.
        4Х4 е само за тиняк или сняг, ама тая колица в тегави условия работа няма.
        Та ме беше привлякъл клирънса и не големия мотор на този лек автомобил, но ми се размина покупката, ама пак ме вкарахте в размисли.

        CR-V съм карал малко и съм се повозил повече, и е добра оферта, особено ако сте повече от двама, а и има място за багаж.

        И за HR-V-то не знам, но CR-V-то си вози почти като лек автомобил.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

          Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
          Много благодаря на всички, че се отзовахте. Мястото ни се намира на около 170 км от София. Затова е, че човек се изморява, ако возилото много шуми или много друса. Тия километри искат гладко возене, а двата км черен път искат джип, особено ако е мокро. Другата седмица ще ходим и може да сложа снимки, ако това не се зачита за спам. За Дачия Дъстер какво мислите?
          И ако не е много нахално /извинявам се за тъпия въпрос/, но кои коли са високи и същевременно са 4 по 4?
          Досега сме се возили на Опел вектра 1,8, гладко вози, но по черния път има места, които не са за нея и я оставяме почти в началото, а се налага да носим на ръце доста неща и определено ни трябва возило.
          Страхувам се мъжа ми да не попадне под чуждо влияние и да купи нещо, което не ни върши работа.
          Не ти трябва Дачия. За 170 км асФалт, бих си взел Hondа C-RV 7-8 на 100 бензин, върви и на газ без проблем. Комфортна на дълги патувания по асвалт. Справя се със лек офроуд...




          Да не забравяме и багажния обем - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26-2010-honda-CR-V-rear-cargo-interior.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5407788
          Последно редактирано от Glow; 15-09-12, 15:56.

          Коментар


          • #35
            От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

            Благодаря още един път! Имаме наклон, не е много голям, но не е съвсем малък. Мисля, че е страничен наклон, макар че извикахме багер да го изравни и май вече не е съвсем страничен. Най-добре да сложа снимки.

            Коментар


            • #36
              От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

              Здравейте, моя съвет е да отидете до автокъща и да се опитате да видите на живо моделите, което колегите са написали. Пиша тези редове , защото жената , когато исках да си вземем 4х4 и тотално отряза хондата- смислен отговор не ми даде, а опитвах многократно да разбера/То ясно , че жените избират по цвят и вкус )/ . Като се се спрете на дадения модел сядате на ПС и прочитате всичко което Ви интересува и разгледайте форумите за съответната марка.

              Коментар


              • #37
                От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
                Страхувам се мъжа ми да не попадне под чуждо влияние и да купи нещо, което не ни върши работа.
                А мъжът Ви знае ли, че сте пуснала тема тук?

                Подозирам, че Вие вземате решенията в семейството, и мъжът ви не е особено очарован от това...
                Да не се окаже, че ще вземете джип, а мъжът да не може да го кара...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  Не ти трябва Дачия. За 170 км асФалт, бих си взел Hondа C-RV 7-8 на 100 бензин, върви и на газ без проблем. Комфортна на дълги патувания по асвалт. Справя се със лек офроуд...
                  Не е ли много 7-8л/100? Аз мислех, че като е хонда, мах 4.5л/100 дава... Проблемът е само да намериш 100км с постоянен наклон
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                    Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                    Пиша тези редове , защото жената , когато исках да си вземем 4х4 и тотално отряза хондата- смислен отговор не ми даде, а опитвах многократно да разбера/То ясно , че жените избират по цвят и вкус )/ . Като се се спрете на дадения модел сядате на ПС и прочитате всичко което Ви интересува и разгледайте форумите за съответната марка.
                    Съгласен съм колега. Лошото е, че хубаво/красиво и здраво/проходимо е обратно съвместимо. И красивото ще се окаже ненаедждно, а надеждното - грозно
                    Така, че човек не може да има всичко на този свят

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      Не е ли много 7-8л/100? Аз мислех, че като е хонда, мах 4.5л/100 дава... Проблемът е само да намериш 100км с постоянен наклон
                      Ами покажи ми СУВ с по-нисък разход? Все пак това е доста голяма/тежка кола, в сравнение с леката....

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                        Да, мъжът ми знае за темата и досега ги обсъждахме. Обаче или разходът на бензин е висок, или не може да се сложи на газ, или пък Туарегът много лъскав и не може да се опази. Май е най-добре някой висока кола 4 по4, само че как да зададем на търсачката тия данни, по какъв начин се разбира кое е висока кола, това от гумите ли зависи? Мъжът ми мрази компютрите и затова не пише, иначе проявява интерес към въпроса.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                          Обсъдихте ли Форестъра, той се газифицира, даже май имаше и с фабрична газова. Той е точно малко по-високо 4х4 комби, което е доста проходимо, а може да замени и изцяло семейния ви автомобил.
                          Лопата - друг солдата!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                            Бюджет?! Че то иначе и Мини Кънтримен става!! Или Рейнджа на Виктория Бекъм - Евок ли му викаха?
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Бюджет?! Че то иначе и Мини Кънтримен става!! Или Рейнджа на Виктория Бекъм - Евок ли му викаха?
                              Пише го в първия пост...
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какъв малък джип става за пресечен терен и да вози гладко по асвалта?

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Пише го в първия пост...
                                Опааа! Изложихме се! А уж четох, "ама чукча не читатель"!!
                                Абе има ли още на пазара Голф Синхро или Пасат такъв за тия пари?! Може и да свърши работа?!!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X