Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте препоръки за пикап!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте препоръки за пикап!

    Максимум 10 годишен.
    Не съм карал баничарки досега но май ще се наложи.
    Ако някой има добри или лоши впечатления от някой модел моля да сподели.Разходи за поддръжка, гориво...
    Общо взето съм се загледал върху Опел Комбо, Сеат Инка, Пежо Партнер и евентуално Берлинго.
    Ако някой има читав за продаване може да пише. Изискванията са поне 2002г. ,задължително бял, товарен.
    Sent from my Nokia s fenerche

  • #2
    От: Дайте препоръки за пикап!

    Привет колега,
    Мога да споделя впечатления за два, които не си иброил Ford Connect 1.8 TDDi и VW Caddy 1.9 TDI.
    За първата мога да споделя, че има удобна седалка, върви повече от прилично и части се намират лесно.
    Като минуси мога да кажа, че като не е натоварен спирачките са малко коварни, имат един лагер на дясната полуоска, който създава ядове и много лесно им падат рогчетата на задната броня.
    За другата малко по нова е но, върви много много добре и ако търсиш динамика е добър избор. Като разход на гориво също е добре 7-8л.
    Това, което съм видял при 3 такива служебни е, че 1-ната на 45 000км. прецака диференциал. На другата имаше теч от фланеца на термостата.
    Лошото е, че доста зле обезшумен и на дълъг път изморява.
    Ако те интересува нещо друго питай.
    Koрмилира "колица убавица" а.к.а. GV J20A

    Коментар


    • #3
      От: Дайте препоръки за пикап!

      Доста интересна трактовка на пикап са изброените марки.Иначе вземи германската машина,другото са френско,английско и др педе...стии.Още по-интересно ще е да кажеш за какво ще ги ползваш,па тогава може да чуеш по-адекватни съвети.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Дайте препоръки за пикап!

        Да, най-важното е да знаеш за какво точно ти трябва, и тогава пъзела се намества, щото пълно щастие няма.

        Сподели това, и евентуално бюджет ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Дайте препоръки за пикап!

          Първоначално публикуван от croko Преглед на мнение
          Привет колега,
          Мога да споделя впечатления за два, които не си иброил Ford Connect 1.8 TDDi и VW Caddy 1.9 TDI.
          За първата мога да споделя, че има удобна седалка, върви повече от прилично и части се намират лесно.
          Като минуси мога да кажа, че като не е натоварен спирачките са малко коварни, имат един лагер на дясната полуоска, който създава ядове и много лесно им падат рогчетата на задната броня.
          За другата малко по нова е но, върви много много добре и ако търсиш динамика е добър избор. Като разход на гориво също е добре 7-8л.
          Това, което съм видял при 3 такива служебни е, че 1-ната на 45 000км. прецака диференциал. На другата имаше теч от фланеца на термостата.
          Лошото е, че доста зле обезшумен и на дълъг път изморява.
          Ако те интересува нещо друго питай.
          Благодаря за информацията! Новото кади и конекта излизат от бюджета за читави екземпляри.

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Доста интересна трактовка на пикап са изброените марки.Иначе вземи германската машина,другото са френско,английско и др педе...стии.Още по-интересно ще е да кажеш за какво ще ги ползваш,па тогава може да чуеш по-адекватни съвети.
          Пусни опция пикап в търсачка за автомобили и виж какво излиза. Е те такова, бяло и макс 10 годишно ми трябва с минимално възможен бюджет -естествено. Трябва ми за пренасяне на туй - онуй в рамките на града. Фирмата в която ще започвам поставят условията.

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Да, най-важното е да знаеш за какво точно ти трябва, и тогава пъзела се намества, щото пълно щастие няма.

          Сподели това, и евентуално бюджет ?
          Максимално устойчиво на български пътища да е и макс 4500лв.

          Ако трябва да съм честен бих взел Форд Куриер, защото видях пред очите ми как само в България му навъртяха над 500 000, без нищо по- различно от смяна на консумативи, но модел не отговаря на годините вече.
          За останалите модели работни пикапчета нищо не знам и затова питам.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #6
            От: Дайте препоръки за пикап!

            "Туй-онуй", ама тежко или обемно ?

            Градско или не ?

            Това е важно.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 14-09-12, 22:04.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Дайте препоръки за пикап!

              Карам канект ,товарен от 2003 г. досега ,само че 1.8 TDCI ,Желязна машина,върви като самолет ,имай в предвид че това е истинска товарна кола,а не примерно кадди,което е лека кола ,приправена в пикап.Разбрах за бюджета,просто имай в предвид.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Дайте препоръки за пикап!

                Пежо Партнер - 1.9 чист дизел. Железен двигател, мека возия, на 3-та набира като бензинка, среден разход около 6,8 литра постоянно натоварен с около 200 кг. Доста тих за дизелова кола. Сдадох го на 340к.
                Ситроена - същия двигател но с друга помпа. По бавен и с малко по-голям разход. Возията е почти като на пежото.
                Конекта - трябва да ми плащат вредни. Ужасна возия - на ресори е. Ако не е ново асфалтиран път е кошмар за кръста. Вече карам с възглавничка. Разход след 90к е средно 7л. Задните врати като се отворят насрещника е точно на височината на челото - що псувни е отнесъл. Двигателя е доста шумен. Зимата му трябват 15-20 км. за да загрее за да може да пуснете парното. От сервиза казват купете си печка, а никой не спомена ресурса на двигателя къде отива при това бавно загряване.
                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                Е250 1998-продаден
                Субару Пустош

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте препоръки за пикап!

                  За мен добър пикап е L-200, ама май се търси друго

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте препоръки за пикап!

                    krismarg,от изброените ,канекта върви най-много ,набира и държи 190 км.натоварен с 200-300 кг.инструменти,стълби и т.н.Не вози толкова зле,даже вози добре,както казах това е истинска товарна кола ,а не преправена лека кола в баничарка,при скорост до 120 км. разхода е 6.2-6.8 литра/сто....от 140 км нагоре в резервоара става водовъртеж,служебния в петък чукна 200 000 км.Моя служебен е TDCI,имай в предвид че имаме още 5-6 такива но без кулер и по малко коне ! От нов до сега са сменяни 3-4 термостата и пак не загрява зимата градско,рейката изтърва веднъж,комплект предни амове,радиатора протече от старост,тампони отзад,два пъти горна помпа на съединителя и един път долна помпа,претискател веднъж,четки на вентилатора за парно безброй пъти,преди месец лагер на главината отпред......Това е за 10 години безмилостна експлоатация от който го хване,изключително здрав автомобил макар и форд !

                    Забравих...три пъти му пуках картера за 10 дни,карах го офроуд !Последния път с агрегат и цо-2 в багажника,го правих на къра !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте препоръки за пикап!

                      Същия и в подобни условия. Много рядко вдигам 130 че излизам от нормата. И уж му дават 600кг товар, пък при мен е почти на тампони с не-повече от 300 кг. Возията според мен е кошмарна. Багажите здраво подскачат, имам и липси от счупени материали. След 70 км по лош път си полежах на инжекции с диагноза "шофьорска болест" - друсане. Ако мога да го сменя с Пежото не бих се замислил.
                      ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                      Е250 1998-продаден
                      Субару Пустош

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайте препоръки за пикап!

                        Две думи за Комбото.няма такава желязна кола.На такъв модел 2005 година имам около 70 000 км за 2 години,карано от мен душмански.Служебно беше горкичкото с двигател 1,3 CDTI.Вървеше на пушка,175 км/ч по гпс прави и подържа.Ако не бях го ударил,щеше още да се кара.Разход макс 6,5 с климатик и 700 кг в багажника(1 пале Кола 2л).Имаше екземпляри за 2,5 години над 200 000км по родните пътища без проблеми.

                        поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте препоръки за пикап!

                          Благодаря на всички за съветите! Ще поразсъждавам още малко и ще се оглеждам за читав екземпляр от гореизброените.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X