Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    ами кутия за трактор, голяма тежка, без синхронизатори. ако и дадеш зор с някой бързооборотен двигател ще се разпадне. нискотехнологична и сравнително надеждна за целите з акоито е измислена
    drive alive

    Коментар


    • #17
      )))))))) Не ме стряскай бе, там видях задника на мойто камионче) А тракторна СК няма((

      Коментар


      • #18
        на тая машина на село и викахме "шаси"
        много ме кефеше и вършеше много работа
        като дизайн може би е едно от най интересните неща от ония времена
        изглежда ми някак си много по американски
        т.е смело и смахнато
        то като се замислиш малко тва е може би един американски пикап но обърнат на обратно
        така де да спестят кардана
        а бе много готина машинка
        до скоро един познат си я караше а и май още я карат разнасят вар из града с нея

        Коментар


        • #19
          пропускате и още една екзотична подробност, това нещо няма стартер, пали се с пускуво или с манивела. ако беше малко по - мощно можеше да мине към класа на леките трактори и щеше да става примерно за обслужване на комбайните или нещо такова. сега е нито риба нито рак.

          шасито нестава за оран, за дисковане, за култивиране, за сеене и другите там пресеидбени и сеидбени манипулации. въпреки че има навесна система отзад, неможе да му се закачи плуг защото няма сили да дърпа 3х25 дори, а по - малко нестава защото ще оре по тясна полоса отколкото е широко. неможе да дърпа и сеялка защото нормалните СЗУ, саксония и там каквито има други са много тежки и освен това по един или друг начин дърпат мощност от машината за задвижване на разни зъбчатки, вентилатори и тн.

          шасито е подходящо за дребно земеделско стопанство да се пренасят разни дреболии от единия край на селото до другия

          надеждно е до толкова до колкото конструкцията му не позволява да се натовари прекалено /нито оре нито може да качи много багаж/, в момента, в който някой гений, механизатор измисли начин да го натовари повечко, всичко се разпада.
          drive alive

          Коментар


          • #20
            ми точно работата която хората на запад я вършат с работните пикапи
            че даже и малко отгоре като се има предвид клирънс и вървене над лехите
            но и малко по малко като се има предвид че с пикапа можеш да идеш и по надалеч и то с по висока скорост и ниво на комфорт

            Коментар


            • #21
              Имат стартер и двата модела само че се палят с помоща на декомпресор.Пусков двигател имат други трактори който са от 4 цилиндъра нагоре(ЮМЗ,БЕЛАРУС,Т-150,К-700).Използват се предимно за транспорт защото няма в момента наличен инвентар и всичко трябва да се преправя за него.
              LZ1NBN

              Коментар


              • #22
                diavol koleda

                Незнам защо go go go смята наличието на пусков двигател на селско стопанската техника за недостатък не смятам че е така особенно ако техниката е руска е да рсзбира се начина на запалване се усложнява от многот други диствия които трябва да се извършата преди паленето но поне съсъ сигурност пали имам и пример на квалфикационния ми изпит в техникума на едната група се падна за задача да запали един ДТ-54 които не беше пален от 20 години хората стегнаха пусковия като цялото стягане беше в това да сложат магнета и да го центроват и след тов изхабиха две резервоарчета бензин но запали пустата антика а иначе шасито е много интересно в техникума съм гледал стари каталози на руска земеделска техника и там имаше ного разновидности на шасито по скоро много различен инвентар за прикачване към него най-интересения инвентар беше челен товарач с чиято помощ се самонатоварваше груго п;иложение което аз лично съм виждал е в пътното когато правеха ремонт на пътя и изрязваха с фреза стария асвалт шасито се пълеше от фрезта щото си караш и гледаш докато те товарят
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • #23
                  Пък аз съм виждал даже балирпреса да стреля по такова! От тунинга имаше само едно платно от ограда с твърда мрежа пред стъклото. Който го е замеряла балирпресата не може да не оцени
                  Пускача е много хитро нещо. ИМХО разбира се, ама за мене тежка и специална техника без пускач е несериозна работа. Не важи ни на студено ни на топло. А на манивелата лошото и само че важи само за малки моторчета. За повече - пак мотор, обаче външен, и храповика му е голям почти като човешка глава. Тъпо. Четиримата от екипажа не стигат

                  Коментар


                  • #24
                    май нещо...

                    Май нещо не се разбрахме, или по-точно мен не ме разбрахте или аз нещо не разбирам... нещо май се оплетох.
                    Доколкото разбрах от първите няколко мнения(после ще си я копирам темата и ще я чета офлайн) говорите за друго нещо... Вие говорите за един трактор който отпред има място за товарене а дригателят му е отзад... аз нямах впредвид това. Аз говорех за ... сега като се замисля може и трактор да се води, но ако не се смята родбара отгоре може би е висок около 1 метър. Отзад имаше разно джаджи за прикавен инвентар, поради което смятам че може и трактор да се води. Гумите му бяха по-големи от автомобилните, но не много и доста по-малки от тракторните, въпреки че имаха грайфер като на тракторни задни гуми...
                    Не знам дали пак станах ясен, по-добре сложете някоя снимка да ви кажа дали е това за което говорите или не.
                    БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                    (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                    Коментар


                    • #25
                      Това нещо се нарича Мургаш ... и е 4х4 ... дизел Перкинс .. Някъде във форума пишеше нещо ...
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X