Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване от София до Ростов на Дон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване от София до Ростов на Дон

    Здравейте,
    Предстои пътуване от София до Ростов на Дон с кола и естествено изниква въпросът как и откъде точно да се мине. Най-проблематично май се очертава минаването през Молдова и граничните й пунктове. Някой да е минавал скоро от там на път за Украйна например? Съвети приемам всякакви.

  • #2
    От: Пътуване от София до Ростов на Дон

    Преминаването през Молдова и Украйна въобще не е проблематично. Аз го минавам всеки месец по два пъти Обади ми се на 0877845400 - Жоро, ще помогна с цялата информация кое как става...
    Като цяло - трябва да стигнеш до румънския град Галац, където е граничният пункт на Румъния с Молдова - Джурджулещи. Излизането от Румъния става бързо и безпроблемно. Обикновено проверяват паспорт и талон на автомобила, но са ми проверявали и - зелена карта, шофьорска книжка.платена винетка за Румъния.
    Влизането в Молдова - минаваш по един мост и си в Молдова, спираш на ГКПП - чакаш граничаря. Минава, събира паспорти, може да провери зелена карта, пълномощно ако не е автомобила на твое име, номера на рамата проверяват задължително ако колата минава за пръв път (намери си го къде е предварително и си го почисти да се чете), талона на колата и естествено - паспорта. Понякога ровичкат и из багажа, но вяло. След това, когато ти върнат паспорта/паспортите - гледаш останалите на опашката - трябва да минете един по един на прозорчето на митничаря - там си оставяш талона и паспорта и той те праща да плащаш екотакса в банката, която е 5 долара, 3 евро или 12 леи или 27 украински гривни или към 40 молдавски леи... Плащаш таксата, взимаш си паспорта от митничаря и влизаш в Молдова. Там има два варианта - да влезеш 500 метра по-натам през ГКПП Рени или да завиеш наляво към Кишинев и да влезеш през ГКПП Виноградовка.
    Разликата е около 40 км. по-малко към Одеса (през Виноградовка), по-хубав път и два гранично пропусквателни пункта вместо един. На Рени е един пункт на който те обработват молдовци и украинци, а на Виноградовка са два пункта.
    Моят съвет - през Виноградовка, но там имаш 43 км. през Молдова. През Рени нямаш път из Молдова, веднага излизаш от страната, но пътят Рени - Одеса е в ремонт и не е от най-хубавите, особено ако си с ниска кола.
    Аз пътувам винаги вечер, за да не чакам на опашки по граничните пунктове, спестявам си поне час, час и половина висене... Нощем по пътя към Одеса няма и полицаи да изнудват ако случайно някъде нарушиш... Това е, ако имаш още въпроси - звънкай на телефона.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване от София до Ростов на Дон

      Жоро доста точно е описал всичко. Аз карам през Рени,Одеса и нататък...
      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване от София до Ростов на Дон

        Георги, изтрий си старите съобщения, не мога да ти пратя ново.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X